مدرسه میثاق
موسسه کوثر
اولتیماتوم جبارزاده به مسئولان سازمان تامین اجتماعی/ مدیرعامل پروازی را حذف و کارخانه را به اختیار استان درمی‌‌آورم/ چرا سرم‌‌سازی مدیر ندارد؟
 • 1396/04/25 13:36
 • 85692
در دیدار استاندار آذربایجان‌‌شرقی با مدیران بهزیستی و تامین اجتماعی؛

اولتیماتوم جبارزاده به مسئولان سازمان تامین اجتماعی/ مدیرعامل پروازی را حذف و کارخانه را به اختیار استان درمی‌‌آورم/ چرا سرم‌‌سازی مدیر ندارد؟

جبارزاده با ابراز تأسف از مدیریت پروازی بعضی از کارخانه‌ها، تأکید کرد: بعد از مکاتبه‌های طولانی، در 10 روز آینده وضعیت کارخانه‌هایی که بودن مدیرعامل‌اند را مشخص و مدیران پروازی را حذف خواهیم کرد.

به گزارش آناج، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در دیدار با مدیران بهزیستی و تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با تبریک هفته بهزیستی، اظهار داشت: این دو مجموعه زحمت‌کش و فعال در استان، چه در بخش درمانی و چه در بخش خدمات اقدامات خوبی را به افراد تحت پوشش این دو مجموعه ارائه می‌دهند.

وی افزود: در رابطه با بهزیستی و خدمات بهزیستی بارها صحبت شده است و انصافاً خدمات بهزیستی به افراد نیازمند جامعه و افرادی که نیازمند توجهات ویژه هستند، تعلق می‌گیرد؛ فلذا حمایت از افراد نیازمند، صفا و ارزشی ماسوای دیگر اقدامات دارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی از تشکیل 11 اورژانس اجتماعی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی ازجمله نیازمندی‌های استان بوده و خوشبختانه این اقدام عالی و خبر عالی توسط مدیرکل بهزیستی به مردم و مسئولان داده شد.

وی ادامه داد: در حوادث غیرمترقبه اعم از سیل، زلزله و... کمبود اورژانس اجتماعی به عینه قابل‌لمس بود که امیدواریم در این حوزه دیگر با کمبود این اقدامات مواجه نشویم؛ چراکه اورژانس اجتماعی در بخش‌های مختلف اجتماعی نیاز است و اصلی‌ترین وظیفه‌ی این اورژانس تأمین مکانی امن برای افراد کم پناه و یا بی‌پناه است و ما باید این نیازها را تأمین سازیم و امید است که به‌ روزی برسیم که هر آن‌ کسی که نیازمند کمک و حمایت است، در اولین فرصت مورد حمایت و عنایت مسئولان بهزیستی قرار گیرد.

جبارزاده با بیان اینکه باید اقدامی مهم در بحث معلولیت‌های جسمی و ذهنی انجام دهیم، اذعان داشت: باید پیشگیری‌های لازم هم از لحاظ پیگیری نوع ازدواج و سایر موارد، تعدادی از آزمایشات صورت گیرد تا بتوانیم مانع از پیشرفت وجود معلولین در استان شویم.

وی افزود: در مورد تعداد معلولین ذهنی، سالمندان، کودکان بی‌سرپرست و...، اقداماتی که انجام می‌شود و پیش‌بینی‌های صورت گرفته فاصله داشته و در نظر داریم میزان تحت پوشش را افزایش دهیم و امیدواریم بهزیستی نیز همانند سال‌های گذشته و به‌ویژه در سال جاری، مأموریت‌های تعیین‌شده را به منصه ظهور برسانند و خوشبختانه تا به امروز از جمله ادارات فعال استان به شمار می‌روند، که در طول 4 سال بهزیستی استان بود که همیشه پای‌کار و آماده به کار بودند که بنده از بهزیستی استان و تمامی مدیران ارشد بهزیستی استان و حتی مددکاران این مجموعه صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به حمایت‌های مالی بهزیستی استان، تصریح کرد: ما نیز وظیفه‌داریم تا حمایت‌های مالی لازم برای بهزیستی را فراهم‌سازیم و بارها به سازمان برنامه‌ و بودجه نیز در خصوص بهزیستی پیشنهاد شده است که امروز خوشحالیم با هزینه کمک‌های مردمی نقدی و غیر نقدی، بالغ‌ بر 56میلیارد تومان به این مجموعه، رقم بسیار خوبی بوده و امید است مجموعه بتواند از این مقدار به خوبی استفاده‌های لازم را به عمل آورد.

وی ادامه داد: خوشبختانه مردم و خیران نیز نشان دادند که در تمامی زمینه‌ها پای‌کار هستند؛ چراکه بنده در این فکر بودم که خیران آذربایجان شرقی فقط در حوزه ساخت مدارس فعال بوده و امروز به این نتیجه رسیدم که فکر و تفکر اشتباهی بود و از رسانه‌ها خواهشمندیم تا روی این مطالب مانور زیادی داده شود چراکه مطلب از ارزش بسیار زیادی برخوردار است و هستند مردان و زنانی، در این جامعه که برای کمک به سایر هم نوعان خود، اقدام به هزینه می‌کنند، اگر بتوانیم مردم را از نیازهای جامعه آگاه سازیم، مردم ما مردمی فهیم، آگاه و انسان‌دوست هستند و با کوچک‌ترین اشاره اقدام به کمک خواهند کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با انتقاد از بهزیستی و تأمین اجتماعی، ابراز داشت: بنده از تمامی مسئولان، مدیران و کارکنان استانی و وزارتی تقدیر و تشکر می‌کنم، اما گله‌مندم از آنها که در تهران نشسته‌اند و مدیریت واحدهای تولیدی مربوط به سازمان تأمین اجتماعی را دارا هستند؛ شاید بیشتر از یک سال است که با آنها مکاتبه تلفنی، حضوری، کاغذی و... می‌کنیم، اما تاکنون مفید واقع نشده است.

وی افزود: چگونه می‌شود که کارخانه‌ای که مربوط به تأمین اجتماعی است، 8 ماه بدون مدیرعامل ماند؟ کارخانه بدون مدیرعامل یعنی کارخانه را به سمت فروپاشی می‌بریم، مگر می‌شود کارخانه‌ای 8 ماه بدون مدیرعامل کار کند؟ چقدر معاون اقتصادی استانداری، بنده و سایر همکاران در واحدهای تحت پوشش کمیسیون کارگری ایجاد کنند؟ مدیری برای کارخانه انتخاب می‌کنند که ایشان مدیر پروازی بوده و ماهی یک‌بار به کارخانه سر میزند؟ مدیر کارخانه باید با کارگر دوشادوش حرکت کرده و در خدمت جامعه باشد.

جبارزاده با اشاره به سال تولید و اشتغال، اظهار داشت: در این سال کارخانه بودن مدیر، قابل‌ قبول ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان‌شرقی نیست.

وی ادامه داد: در این دیدار بانه شد، در کنار تشکر و قدردانی از مدیران و مسئولان بهزیستی و تأمیناجتماعی، اما آنهایی که در تهران نشسته و مدیر کارخانه هستند بدانند مسئولیت کارخانه بر دوش آنها بوده، اگر حوصله اداره کردن کارخانه را ندارید، واگذار کنید به مدیران غیرتمند و با اراده‌ی بنده که ما میدانیم آن کارخانه را چگونه اداره کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اخطار متذکر شده، خاطرنشان کرد: اگر در فاصله یک هفته یا 10 روزآینده، مدیرعاملی برای کارخانه‌های بدون مدیرعامل، انتخاب نکنند، با تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، مدیرعامل برای آن کارخانه‌های انتخاب کرده و آن را اداره می‌کنیم و اجازه ورود مدیران پروازی و مدیران مهمان را به کارخانه‌ها نخواهیم داد.

وی در پایان افزود: همان‌گونه که استانداری آذربایجان‌شرقی به درمان و معلولیت کارگر توجه می‌کند، به حقوق آنها نیز توجه دارد و لذا این اخطار آخرین اخطار بود، چون‌که سرم‌سازی تبریز در اوج نیاز به سرم‌سازی، چندین ماه است که بدون مدیر است، سیمان صوفیان واحدی است که در استان برند است، اما ما فردی را پیدا نمی‌کنیم تا مشکلات این واحد را با وی در میان بگذاریم؛ فلذا رسانه‌ها موظف‌اند تا این خبر را به‌شدت به‌عنوان اخطار منتشر کرده و اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • SHAHINNAZARI
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۰۰:۴۸
  چنان زهر چشمی از رسانه ها گرفته اید که جوهر قلمشان خشگ و صدایشان خاموش شده است
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •