مدرسه میثاق
موسسه کوثر
شهین‌‌باهر: مرکز همایش‌‌های بین‌‌المللی نقطه عطف پروژه‌‌های عمرانی تبریز است/ بابایی‌‌اقدم: امیدواریم مطابق پیش‌‌بینی‌ها جو شورای شهر پنجم سیاسی نشود
 • 1396/04/25 13:17
 • 85686
در جلسه شورای شهر تبریز مطرح شد؛

شهین‌‌باهر: مرکز همایش‌‌های بین‌‌المللی نقطه عطف پروژه‌‌های عمرانی تبریز است/ بابایی‌‌اقدم: امیدواریم مطابق پیش‌‌بینی‌ها جو شورای شهر پنجم سیاسی نشود

در جلسه امروز شورای شهر تبریز، اعضای این شورا از پیش بینی حاکم شدن جو سیاسی بر شورای پنجم اظهار نگرانی کردند.

به گزارش آناج، در جلسه امروز شورای شهر تبریز شهرام دبیری در ابتدا با تبریک هفته بهزیستی، فعالیت‌‌‌‌های این سازمان را در کاهش آسیب‌‌‌های اجتماعی گسترده دانست و ابراز کرد: این سازمان با توجه به اینکه طیف گسترده‌‌‌‌ای از اعضای جامعه را مورد حمایت دارد به تنهایی نخواهد توانست وظیفه خود را انجام دهد و دیگر سازمان‌‌‌ها و ارگان‌‌‌‌‌ها از جمله شهرداری باید به کمک این سازمان بیایند تا آسیب‌‌‌های اجتماعی کاهش یابد.

وی همچنین با تسلیت درگذشت نابغه ریاضی ایران و دنیا بیان کرد: این فقدان را به جامعه علمی تسلیت می‌‌گوییم و امیدواریم کاری کنیم که دیگر این نوابغ از کشور خارج نشوند و در داخل از آنها بهره‌‌‌مند شویم.

نورمحمدزاد: انتظار نداشته باشیم با جو اشرافی حاکم بر شورا ما را به تقوا بشناسند

در نطق پیش از دستور شورای شهر علاالدین نورمحمدزاد با انتقاد از حاکمیت فضای اشرافی بر اعضای شورای شهر اظهار داشت: انتظار داریم در حالی که همه چیز در اختیارمان قرار دارد ما را به تقوا بشناسند در حالی که این موضوع با اشرافیت حاکم بر شورا تضاد دارد.

وی با بیان این موضوع که انتقاد و تخریب شوراهای دوره گذشته به نوعی خودزنی است، تصریح کرد: هر اتفاقی که امروز می‌‌‌‌افتد و پروژه‌‌‌هایی که ثمرات آن را امروز می‌بینیم از شورای شهر اول پایه ریزی شده است و نباید با انتقاد از شوراهای دوره گذشته پروژه‌‌‌ها را به نام خودمان تسخیر کنیم.

این عضو شورای شهر تبریز از روند فرهنگ سازی در شهر به ویژه برای تبریز 2018 اظهار نا امیدی کرد و گفت: با یک بنر و یا ترجمه کتاب فرهنگ سازی ایجاد نمی‌‌شود و به جای تقویت بار مالی شهرداری که به نوعی افزایش حق اعضای شهر در پشت آن قرار داشت فرهنگ سازی از یاد برده شد و تنها بار مالی تقویت شد.

وی افزود: در این دوره استقلال شورا را نتوانستیم به خوبی حفظ کنیم و تصمیم گیری‌‌‌ها براساس دخالت دیگران بود و حرکات انفرادی باعث خودزنی در شورای چهارم شد که امیدواریم این موضوع در شورای پنجم تکرار نشود.

شهین باهر: مرکز همایش‌‌‌های بین المللی جزو معدود پروژه‌‌های موفق برای تبریز 2018 است

در ادامه جلسه ایرج شهین باهر با ارائه گزارش عمرانی از دوره چهارساله شورای شهر تبریز، توضیح داد: این شورا اولین شورایی بود که با سه جناح تشکیل شد و به خاطر همین سه جناحه بودن نیمی از سال صرف دعوا و بحث برای معرفی هیات اعضای شورا بود، متاسفانه تخصص حرفی برای گفتن در شورا نداشت و به عنوان تنها مرد عمرانی شورای چهارم در کمیسیون عمران آخرین رای را کسب کردم.

وی ادامه داد: شورایی که در چند ساله گذشته در حوزه تخلفات و تبانی سوژه اول رسانه‌‌‌ها بود و تمامی این مشکلات ناشی از جناح گیری های سیاسی و تلاش برای حزب وجناح ها بود.

شهین باهر در خصوص پروژه عظیم مرکز همایش های بین المللی شهرک خاوران اظهار کرد: این مجموعه در ایران یک مجموعه بی نظیر است و یکی از پروژه های عظیم برای تبریز 2018 خواهد بود و علی رغم حجم کاری بالا  تنها ده درصد از کارهای عمرانی آن باقی مانده است که قطعا تا آخر شهریور به بهره برداری خواهد رسید.

وی از اتمام هفتاد و پنج درصدی پروژه میدان آزادی خبر داد و بیان داشت: امیدواریم شورای شهر پنجم در راستای افزایش فضای سبز، جلوگیری از تراکم فروشی و اتمام خط یک مترو با قدرت مشغول به فعالیت شوند و در ادامه جاسازی منازل حاشیه تبریز کار شورای چهارم را ادامه دهند.

شیاری: هیچ پروژه عمرانی از سال 96 انجام نشده است

علی شیاری در جلسه امروز ضمن انتقاد از توقف پروژه‌‌‌های عمرانی در سال 96 گفت: هیچ پروژه‌‌‌ای برای تبریز 2018 صورت نگرفته است و آقایان به جای تثبیت جایگاه خودشان در شورای پنجم پیگیر پروژه‌‌‌های عمرانی باشند که از شروع سال 96 اجرایی نشده‌‌اند.

وی بیان کرد: مردمی که خانه هایشان در مسیرگشایی تخریب شده است دادن حقشان واجب است یا سفرهای خارجی آقایان؟ چرا به جای پرداخت حقوق کارگران سمپوزیوم‌‌هایی برگزار می‌‌شود که استقبالی هم از آنها صورت نمی‌گیرد.

اسدی: برای تبریز 2018 موزه های تخصصی افتتاح شده است

حسن اسدی نیز با ارائه گزارش وضعیت سازه های کاربردی و مناسب را برای کلانشهر تبریز نامطلوب دانست و توضیح داد: تقاطع غیر هم سطح آذربایجان در حال کار است که تا یک ماه دیگر به پایان خواهد رسید و در بزرگراه پاسداران نیز به صورت عمیق مقاوم سازی شروع شده است و در بعضی بخش ها همچنان مشغول فعالیت هستیم.

وی از احداث ساختمان در بیمارستان کودکان تبریز توسط شهرداری اظهار رضایت کرد و افزود: محوطه این بیمارستان نیز توسط شهرداری بهسازی صورت گرفته است تا عمده همراه ه بیماران که از شهرستان می آیند و در اینجا می‌‌مانند وضعیت بهتری داشته باشند.

اسدی همچنین با اشاره به افتتاح موزه مشاغل بیان کرد:در چند سال گذشته موزه های تخصصی زیادی در تبریز برای تبریز 2018 ایجاد شده است و همچنان نواقصی هم مانند مقاوم سازی پل توانیر،مسقف کردن بخش دوم گلزار شهدا و ایجاد پارک بزرگ تبریز در انتظار است.

بابایی اقدم:نگران جو سیاسی در شورای پنجم هستیم

در حاشیه این جلسه بابایی اقدم از عدم پرداخت حقوق کارگران فضای سبز به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: باید فردی مانند اسوتچی در شورای پنجم باشد که حقوق کارگران را با دعوا بگیرد، چرا علیرغم پرداخت حقوق کارکان رسمی حقوق کارگران فضای سبز تا به امروز پرداخت نشده است؟

وی همچنین از نگرانی موجود به خاطر جو سیاسی شورای شهر پنجم اظهار امیدواری کرد: با توجه به صحبت هایی که انجام می‌‌شود جو شورای شهر پنجم بیشتر از جو شورایی سیاسی خواهد بود وامیدواریم لیستی از پنجاه پروژه عمرانی تهیه کنیم و تا شروع شورای پنجم ارائه دهیم.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •