مدرسه میثاق
موسسه کوثر
به نام آتنـــــــــا به کـــــــام ۲۰۳۰
 • 1396/04/24 12:32
 • 85557
آموزش‌‌‌های جنسی ضروری در متن دین لحاظ شده است؛

به نام آتنـــــــــا به کـــــــام ۲۰۳۰

دلسوزان یونسکو و دماغ سوختگان ۲۰۳۰ که تا به حال ادعا می‌‌‌کردند، در این سند چیزی از آموزش جنسی وجود ندارد، به بهانه فاجعه دلخراش آتنا برای این سند برباد رفته مرموزشان مرثیه سرایی می‌‌کنند.

گروه فرهنگی آناج/ یونس یوسفی: حادثه‌‌‌‌ای جانکاه رخ داده و همگان را وادار به بهت و حیرت نموده است و هرکسی به فراخور نگاه خویش واکنش نشان می‌‌‌دهد اما برخی واکنش‌‌‌‌ها نه ناشی از غیرت دینی و نه ناشی از حس انسان دوستی است و نه از افت شاخص‌‌‌های امنیت اجتماعی! درد این‌‌ها سندی غربی است که به صورت نیمه مخفیانه از سد مجلس گذشته بود و به صورت ناشناخته‌‌‌‌ای ازکارتابل شورای عالی انقلاب فرهنگی هم عبور کرده بود اما با ایستادگی و جدیت مقام معظم رهبری و رسانه‌‌‌ها تار و پود این تله‌‌‌ی آموزش و پرورشی از هم گسیخته شد و از دستور کار دولت خارج گردید.

محور مرثیه سرایی و سوء استفاده زنجیره‌‌‌ای نویسان از این تراژدی غم‌‌بار این است که اگر در آموزش و پرورش آموزش جنسی ارائه می‌‌‌شد و امثال آتنا آگاهی به مسائل جنسی داشتند شاهد اینگونه وقایع دردناک نبودیم!

اولا: در اینکه بایستی کودک در مورد برخی حساسیت‌‌‌های جنس خودش آگاهی داشته باشد تا مورد غرض ورزی و کودک آزاری قرار نگیرد هیچ شکی نیست، اما لازمه این امر گذاشتن کلاس و تدریس مسائل جنسی با عکس و فیلم و تشریح مسائل جنسیتی و باززگویی داستان لک لک و تشدید و بیدار نمودن تمایلات جنسی در دانش آموزان نیست. در مورد آگاه سازی جنسیتی کودکان عرف مردم ما اگرچه به‌‌صورت ناقص از همان اوایل کودکی آنها را به مسائلی مقیّد می‌‌‌کند و خوب و بد برخی مسائل را به آنها گوشزد می‌‌‌کند و به آنها می‌‌‌فهماند که برخی از اعضای بدن حکم حریم خصوصی را دارند و بایستی پوشیده بمانند به‌‌گونه‌‌ای که حتی در مواردی کودک اجازه نمی‌‌دهد غیر از پدر و مادر کسی در دستشویی کردن به او کمک نماید.

ثانیا : دستورات دینی و احکام اسلامی و رهنمودهای اخلاقی به‌‌صورت ضمنی و با حفظ عفاف و حیای کودک و جلوگیری از ایجاد تمایلات زودهنگام جنسی، مساله آموزش جنسی کودک را حتی قبل از تولد پایه ریزی نموده است. به عنوان مثال رهنمود اخلاقی روایات ما به زن حامله این است که در معرض مجالس لهو ولعب و گناه و موسیقی‌‌‌های مبتذل قرار نگیرد و پس از تولد کودک مراقب باشد کودک در معرض رفتارهای جنسی والدین قرار نگیرند و زمانی که کودک اصطلاحا ممیز می‌‌شود و خوب و بد را می فهمد بایستی در حضور او حرمت‌‌‌‌های جنسی حفظ شود و از هر رفتاری که موجب برانگیختگی جنسی می‌‌‌شود باید اجتناب کرد. اما ظاهرا مذاق برخی‌‌‌ها با این آموزش‌‌‌ها سازگار نیست و حتما باید از الگوهای غربی و غیر بومی برای آموزش استفاده شود!

ثالثا : آتنا نه از مسیر ندانستن مسائل جنسی، بلکه از طریق اعتماد به غریبه و شاید هجمه ناگهانی به وی مورد دستبرد قرار گرفته است و این قضیه ربطی به آموزش‌‌‌های جنسی ندارد که داد و اجنسیتاه راه بیندازیم کما اینکه دو قربانی زن دیگری که تا بحال شناخته شده‌‌‌اند نه کودک بوده‌‌‌اند و نه با آبنبات و شکلات فریب خورده‌‌‌اند.

نهایتا خانواده‌‌‌ها بایستی با آگاهی رسانی در مورد حساسیت‌‌‌های جنسی و مرزهای حریم خصوصی بدن به کودکان، مانع افتادن آن‌‌ها در دام انسان‌‌‌های فریبکار خوش ظاهر شوند و بایستی به حدی رابطه عاطفی قوی با کودکانشان داشته باشند که کودک هرچه رمز و راز ناگفته دارد بدون هیچ ترس و واهمه با آنها در میان بگذارد و خود را از شر عصبانیت و ناراحتی و رفتارهای تند والدین در امان بداند.

همچنین ضروری است والدین نسبت به تغییر رفتارهای ناگهانی و مواردی همچون کابوس‌‌های شبانه کودکان یا بی اشتهایی ناگهانی و رفتارهای گوشه گیرانه کودکان حساس باشند و آخر سر اینکه دیگران را، حتی دیگران نزدیک همچون فامیل و دوستان را مَحرَم کامل بچه های خویش ندانند چون که در بسیاری از موارد کودک آزاری از طرف نزدیکان کودک و در اثر غفلت والدین صورت گرفته است.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •