مدرسه میثاق
موسسه کوثر
عواطفی که در کلبه عشق رنگ می‌‌بازند!
 • 1396/04/24 11:55
 • 85547
با پای کار آمدن شخص سوم؛

عواطفی که در کلبه عشق رنگ می‌‌بازند!

رابطه‌‌های عاشقانه در خانواده‌‌ها در حالی رنگ می‌‌بازد که پای شخص سوم به میان آمده و هواس نفس را یکی از زوجین را داغ تر و شعله ورتر می‌‌سازد.

گروه اجتماعی آناج/ زهرا ناصران: کلبه‌‌‌‌‌هایی که با عشق یک زن و یک مرد به صورت شرعی و قانونی و با حضور خانواده‌‌‌ها و با هزاران امید و آرزو ساخته می‌‌‌شوند، اما به تدریج با خاموش شدن شعله عواطف و احساسات هر دو زوجین و یا یکی از آن‌‌ها ستون‌‌‌‌های این کلبه تخریب می‌‌شود.

با آغاز خیانت از سوی زن و یا مرد، رنگ عشق و احساسات و همچنین عواطف زوجین رنگ می‌‌‌بازد و نفس انسان با غلبه به فرد عقل او را اسیر خود می‌‌‌کند و تا خاموش شدن شعله نفس، انسان را به شکل اصلی خود باز نمی‌‌‌‌گرداند.

متاسفانه با ورود فرهنگ مدرن و پست مدرن به خانواده‌‌‌های سنتی از طریق ماهواره و یا فضای مجازی و حتی از طریق برخی از دوستانِ ناباب زن و یا مرد بر روحیه یکی از زوجین یا هر دو تاثیر منفی گذاشته و گرمای عشق به همسر شرعی و قانونی را سرد می‌‌‌کند و پس از مدتی زندگی زن و مرد با یکدیگر، دیگر برای هم تکراری و غیرقابل تحمل می‌‌‌‌‌شوند و یکی از آنها یا هر دو به طریقی برای ایجاد تنوع در زندگی خود پای شخص دیگری را به زندگی خود باز می‌‌‌‌کنند که با ورود آن نفر چه به صورت پنهانی و چه به صورت آشکار اعتماد و عشق زوجین به یکدیگر کم شده و عشق‌‌‌های عمیق شان تبدیل به نفرت و گاهی منجر به طلاق و جدایی‌‌‌‌ها و حتی با آغاز این رفتار توسط زوجین راهی به سوی فساد در خانواده‌‌ها باز می‌‌‌کند.

متاسفانه برخی از زوجین برای پاسخگویی به عمل انجام شده توسط همسر خود اقدام به خیانت کرده و حتی بدون توجه به سرنوشت و آینده فرزندان خود اقدام به انتقام گیری از همسر خود می‌‌‌نماید. در حال حاضر برخی از افراد با ادای روشن فکری از کانون گرم خانواده خود لذت نمی‌‌‌برد و در کافه خانه‌‌ها و پارک‌ها به دنبال ارتباط نامشروع با جنس مخالف خود می‌‌گردد.

رابطه‌‌های خارج از ازدواج موجب دلسردی و نفرت زوجین از همدیگر می‌‌شود طوری که هیچ یک از آنها توان تحمل یکدیگر را از دست می‌‌دهند و حتی در برخی مواقع بانوان برای خروج از وضعیت به وجود آمده مهریه خود را به منظور جدایی زودهنگام از همسر خیانتکار خود به او می‌‌بخشد و جان خود را رها می‌‌کند و در برخی موارد نیز بانوان برای رسیدن به خواسته‌‌های نفسانی خود به سهولت فرزندان و همسر خود را رها کرده و با لذت با یک نامحرم ارتباط برقرار می‌‌کند.

گسترش تنوع طبی و به دنبال آن افزایش انحرافات اخلاقی در جامعه به تدریج از یک فرهنگ به عادت تبدیل می‌‌‌شود و با گذشت زمان این امر در میان زوجین و خانواده ها رواج یافته و طبیعی جلوه داده می‌‌شود، طوری که آنها به راحتی به یکدیگر خیانت کرده و حتی گاهی به سهولت نیز از گناهان یکدیگر می‌‌گذرند و انگار این اقدام نامشروع در نظر آنها چندان هم ناخوشایند نمی‌‌آید!

عدم رضایت عاطفی زوجین از یکدیگر و همچنین اعتماد بیش از حد به همسر سرمنشاء اصلی خیانت را در خانواده‌‌ها پدید می‌‌آورد، اکنون در جامعه زنان دیگر مثل گذشته تنها به خاطر دریافت پول از نامحرم دست به خیانت و روابط نامشروع نمی زنند بلکه تنها برای خاموش کردن شعله های نفس و پر کردن خلاهای عاطفی چنین کار ناپسند و ناشایستی را انجام می‌‌‌دهند، این امر در لایه‌‌های پنهان جامعه وجود داشته و هرکسی با پنهان کارهایی از وجود چنین مسایلی کتمان می‌‌کنند.

متاسفانه در بطن جامعه برخی از زوجین پس از ازدواج خواسته های خود را به راحتی نمی توانند با همسر خود در میان بگذارند که این امر پای آنها را در مسیر فساد اخلاقی باز می کند و زن یا مرد به دنبال فرد دیگری است که احساسات و عواطف خود را به راحتی با او در میان گذاشته و با استفاده از رابطه نامشروع به خواسته های نفسی و یا عاطفی خود پاسخ دهد.

با پیشرفت تکنولوژی دیگر لازم نیست در بیرون پرسه بزنی و دنبال فردی برای تخلیله احساسات و هیجانات باشی، فضای مجازی بستری را برای این کار فراهم کرده که هر فردی به راحتی دنبال نیمه گمشده‌‌‌‌‌اش می‌‌‌گردد و رابطه‌‌‌های پنهانی از این طریق آغاز می‌‌‌شود.

گاهی خیانت‌‌‌های پنهانی منجر به طلاق نمی‌‌شود و یکی از زوجین با سال‌‌ها پنهان کردن خیانت از همسر اول خود با همسر دوم زندگی می‌‌‌کند.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •