مدرسه میثاق
موسسه کوثر
حجت الاسلام کاشانی: در معرفی علامه‌های تبریزی کوتاهی شده است/ سلحشوری: عدم برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری مایه شرمساری‌ ما می‌شود
 • 1396/04/22 15:24
 • 85409
در دیدار اعضاء کمسیون فرهنگی مجلس با مدیران آذربایجان‌شرقی عنوان شد؛

حجت الاسلام کاشانی: در معرفی علامه‌های تبریزی کوتاهی شده است/ سلحشوری: عدم برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری مایه شرمساری‌ ما می‌شود

صبح امروز اعضاء کمیسیون فرهنگ با مسئولان و مدیران آذربایجان‌شرقی دیدار کردند.

به گزارش آناج، صبح امروز، نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان آذربایجان‌شرقی در استانداری برگزار شد که هریک از اعضاء کمسیون فرهنگی با اشاره به اقدامات مدیران و مسئولان استان، نکته نظراتی را اظهار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک کاشانی با اشاره به پیشتازی آذربایجان‌شرقی در حوزه مباحث، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و...، اذعان داشت: تبریز در اکثریت حوزه‌ها پیشتاز بوده و خواهد بود؛ اما نکته‌ای که در بیان عملکرد کمسیون فرهنگی استان در طی این مدت گفته نشد، عدم معرفی علما اعم از جعفری‌ها و طباطبائی‌ها بودند که با زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آنها، می‌توان قدم‌های مثبتی در حوزه فرهنگ و تمدن برداشت.

وی افزود: وجود 10 هزار و 500 شهید و 32 هزار جانباز که می‌توان آنها را سرمایه‌های این نظام تلقی کرد، برای جذب گردشگری در تبریز 2018 و بازخوانی خاطره‌ی آنها برای گردشگران خارجی و داخلی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه حضور بخش خصوصی در تبریز 2018 می‌تواند باعث پیشرفت و افزایش جذب گردشگری باشد، تصریح کرد: متأسفانه امروزه بخش خصوصی در میان دستگاه‌های دولتی و متولی به‌عنوان توپ فوتبال بوده و اهمیتی در کشور به دستگاه‌های خصوصی داده نمی‌شود، درصورتی‌که بخش خصوصی می‌تواند باعث پیشرفت در تمامی حوزه منجر شود.

حجت الاسلام مهدی شیخ در بخشی از برنامه با بیان اینکه ابتدا پتانسیل‌های موجود را حلاجی کنیم، اظهار داشت: بدانیم چه پتانسیلی داریم و از پتانسیل و زیرساخت‌های موجود می‌توان چه استفاده‌ای کرد.

وی ادامه داد: این فرصت برای هر کشوری هر 57 سال یک‌بار اتفاق می‌افتد و باید بعد از تجمیع کردن ظرفیت‌ها از آنها به نحواحسن استفاده کرد.

نماینده مردم اسلام‌شهر-تهران با اشاره به حضور و آگاه‌سازی مردم در بحث تبریز 2018، ابراز کرد: ابتدا باید مردم از این برنامه بزرگ باخبر باشند و در کنار آن نیز با حضور نهادهای مردمی و تشکل‌های مردمی، می‌توانیم حضور را پررنگ‌تر جلوه دهیم.

وی افزود: در مبحث تبریز 2018، می‌توانیم با صرف اندک هزینه‌ای بیشترین بازخورد را ببینیم؛ چراکه مردم تبریز اگر در صحنه با آگاهی کامل حاضر شوند، نیاز به انجام کارهای پرهزینه‌ای نیست.

اصغر مسعودی با بیان اینکه تبریز باید موفقیت خود را همانند گذشته به عرصه نمایش گذارد، اذعان داشت: همان‌طور که تبریز درگذشته افتخارآفرین بود، باید امروز نیز با شناخت کافی وبرنامه‌ریزی مدون، در حوزه جذب گردشگر، اقدامی ناب و بی‌بدیل را به صحنه آورد.

وی خاطرنشان ساخت: نباید ظرفیت‌های بزرگی اعم از خانه مشروطه، نادیده گرفته شود و امروزه در تبریز اماکنی هستند که جزء ثبت جهانی و ملی محسوب می‌شوند.

نماینده مردم استهبان-فارس با تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق بر مسافران داخلی، خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم از مسافران داخلی با تبلیغات واطلاع‌رسانی بیشترین استفاده را انجام دهیم، هستند افرادی که توان مسافرت به کشورهای خارجی را نداشته و تمایل به مسافرت‌های استانی دارند.

نصراله پژمانفر نیز با اشاره به مسئولیت خطیر میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی، تأکید کرد: باید مسائل تورهای ورودی و خروجی به‌طور نظام‌مند جدی گرفته شوند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبریز می‌تواند در ابعاد مختلف وارد میدان شود، افزود: برگزار نشست با کلان‌شهرها اعم از مشهد، تهران و ... می‌تواند هم‌افزایی میان آنها ایجاد کرده و تبریز از تجارب سایر کلان‌شهرها استفاده کند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی در بخشی از این دیدار، تبریز 2018 را به دلیل اهمیت پایتخت کشورهای اسلامی یک رویداد عظیم عنوان کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کیفیت تبریز 2018، اظهار داشت: این اقدام بزرگ، ایران هراسی را در بین جوامع پاک خواهد کرد و می‌توان از این رویداد، به‌عنوان یک نقطه متمرکزی برای پایتخت کشورهای اسلامی خواند.

در ادامه سیده فاطمه ذوالقدر با بیان اینکه جذب گردشگری و ایران هراسی، نقطه مقابل یک‌دیگرند، خاطرنشان کرد: این انتخاب بزرگ نشان داد که درب‌های ایران به روی تمامی گردشگران و مسافران به ایران باز بوده و ایران از چیزی هراسی ندارد.

نماینده مردم اسلامشهر-تهران افزود: باید تبلیغات بزرگی نه تنها در حوزه تبریز 2018 برای دنیا اجرا شود، چون‌ که تبریز آثار و اماکن تاریخی زیادی داشته و می‌تواند به‌عنوان قطب گردشگری در کشور معرفی شود.

پروانه سلحشوری با اشاره به اهمیت تبریز 2018، ابراز کرد: بنده به‌عنوان ناظر سازمان میراث فرهنگی در شورای عالی میراث متذکر می‌شوم که پایتخت گردشگری بودن تبریز نیازمند یک نگاه ملی است.

وی افزود: در کنار تبریز، باید به سایر استان‌های دیگر نیز کمک کنیم تا در این امر مهم پیشرفت کنند.

نماینده مردم اسلامشهر-تهران، اظهار داشت: بنده در سفر اخیر به نروژ، اعلام کردند که ایران از زیرساخت خوبی در گردشگری برخوردار نیست که مایه شرمساری بود و باید دست بخش خصوصی را باز بگذاریم.

طیبه سیاوشی در بخش پایانی این دیدار با تأکید بر اثرگذاری تبریز 2018در جامعه، خاطرنشان کرد: تبریز 2018، رویداد خوبی است ولی نباید در اجلاس‌های تصمیم‌گیری خلاصه شود بلکه باید در متن جامعه هم ملموس باشد.

نماینده مردم اسلامشهر-تهران افزود: ماندگاری این واقع در تاریخ تبریز و ایران، وجود و ایجاد زیرساخت‌هاضروری است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •