موسسه کوثر
مدرسه میثاق
جوانان با روحیه انقلابی راهگشای بسیاری از مشکلات کشور هستند
 • 1396/04/20 00:38
 • 85212
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی؛

جوانان با روحیه انقلابی راهگشای بسیاری از مشکلات کشور هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: جوانان با روحیه انقلابی خود می توانند راهگشای بسیاری از مشکلات کشور باشند همانطور که تا قبل از این نیز تمامی موفقیت های و پیروزی های کشور در سایه همین روحیه شکل گرفته است.

به گزارش آناج، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم شامگاه دوشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل جامعه اسلامی دانشجویان استان اظهار داشت: امروز دانشجویان رسالت های عظیمی در عرصه های گوناگون وجود دارد که به برکت جوانان ایران اسلامی این مهم محقق خواهد شد، موفقیت هایی در سایه تلاش جوانان و علم آموزی آنها می باشد و لذا از خدمات جوانان ایران اسلامی قدردانی می کنیم.

وی ادامه داد: در کشور ما، حمایت و راهنمایی جوانان مومن وانقلابی وظیفه ای مهم ما مسئولین در سطح کشور و در سطح استان می باشد.

آل هاشم افزود: جوانان با روحیه انقلابی خود می توانند راهگشای بسیاری از مشکلات کشور باشند همانطور که تا قبل از این نیز تمامی موفقیت های و پیروزی های کشور در سایه همین روحیه شکل گرفته است.

وی افزود: شما تشکل های اسلامی وانقلابی علاوه بر وظیفه فرهنگی و اجتماعی که در سطح دانشگاه ها دارید وظیفه افزایش سطح علمی را نیز در سطح دانشگاه ها بر عهده دارید.

وی در ادامه دیدار با دانشجویان و تشکل های انقلابی را از بهترین دیدارهای خود با اقشار مختلف دانسته و گفت: علاقه داریم وقت بیشتری با این قشر که قشری انقلابی در سطح دانشگاه هاست  داشته و پای حرف های این قشر بنشینیم.

لزوم حمایت جدی و محکم مسئولین در استان از تشکل های انقلابی

مسئول جامعه اسلامی  دانشگاه تبریز نیز در ابتدای این دیدار با بیان الزامات امروز در سطح دانشگاه ها و لزوم انقلابی گری و انقلابی ماندن در رفتار های مسئولین افزود : امروز مطالبات رهبری برای تشکل های انقلابی و اسلامی لزوم انقلابی گری و انقلابی ماندن وترویج ان در فضای دانشگاه است.

محمد حسین کاظمی  ادامه داد: در سال های گذشته جامعه اسلامی دانشجویان با توجه به رسالت و پتانسیل عظیم خود با توجه به بزرگترین تشکل اسلامی و دانشجویی در سطح کشور و استان نسبت به موضوعات اساسی و اصلی استان دغدغه مند بوده و در زمینه هایی همچون برخورد با مفسدین اقتصادی و سیاسی و حضور برخی فتنه گران و فتنه سازان حساسیت زیادی داشته و راهکار هایی هم در جهت کمک به این نهاد ها تدوین و اماده ساخته است.

وی افزود: بدین ترتیب با انجام مطالبات رهبری، در صدد رفع برخی معضلات و مشکلات فرهنگی و علمی  به گفته رهبری انقلاب با رو حیه مطالبه گری دنبال کرده ایم و توجه جدی ای به مباحث فرهنگی در طول سال های اخیر داشته ایم اما با این وجود بی مهری و بعضا کم لطفی برخی مسئولین  در استان نسبت به قشر دانشجو ما را دلگیر می سازد.  

ایشان افزود :تشکل جامعه اسلامی به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی که بدنه ان تماما دانشجو و قشر دانشگاهی است از روز اول و نظر به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر کادر سازی برای انقلاب تلاش کرده و اقداماتی را در سطح استان انجام داده است چرا که این تشکل با توجه به حضور دانشجویان در بدنه ان همیشه صدای رسای دانشجویان بوده است.

کاظمی  ادامه داد: این تشکل همچنین ارتباطات ویژه وخوبی با نهاد های انقلابی در طی سال  های اخیر و برای تقویت نیروهای انقلابی داشته که در این میان توجه و حمایت جدی مسئولین امر را از این جوانان مومن وانقلابی را می طلبد.

وی با اشاره ای به فعالیت جامعه اسلامی در مباحث سیاسی و فرهنگی  نیز گفت: در مباحث سیاسی، اقدامات اساسی  در دانشگاه های استان داشته ایم که دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بناب جناب اقای توسلی به بیان انها خواهند پرداخت. 

در ادامه این دیدار همچنین علی توسلی دبیر جامعه اسلامی دانشگاه با بیان برخی اقدامات انجام شده در دانشگاه های استان افزود :در سطح استان بحمدالله اقدامات خوبی در زمینه های روشنگری از قبیل برگزاری سلسه جلسات و کارگاه های اموزشی و سخنرانی های افراد صاحبنظر و در زمینه تبین جایگاه والای شهیدان و ایثارگران با اجرای همایش های استانی مدافعین حرم استان در سطح دانشگاه استان همچون همایش سراسری مدافعین حرم استان در دانگاه بناب توسط جامعه اسلامی این دانشگاه و سلسه جلسالت سیاسی و اقتصادی پیرامون پیگیری های رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و شاخصه های انقلابی گری در انتخابات اقددام نموده و برنامه های ویژه ای برای سال های اتی در جهت تقویت نیروهای انقلابی دارد. 

وی افزود: ولی متاسفانه در دانشگاه های استان به خصوص در دانشگاه های شهرستان  با معضلی مواجه هستیم که گویا دانشگاه ها در انتصابات به مثابه شرکت های سهامی شده است در این میان برخی نمایندگان مجلس به جای رسیدگی به مسئولیت عظیم و مهم قانون گذاری در سطح شهرستان ها به کابینه سازی اقدام نموده و از رئیس دانشگاه تا کارشناس دانشگاه را تغییر می دهند و این بدعتی بد است.

توسلی گفت: چطور می شود در سطح دانشگاه های استان برخی نهاد های بی ربط و غیر مرتبط در اقدامات وفعالیت های برگزاری در دانشگاه دخالت می کنند و این برای ما قابل قبول نیست که در دانشگاه ها و برای فعالیت های دانشگاهی غیر از هیت نظارت دانشگاه از فرمانداری ها تا استانداری ها دخالت کنند

وی با انتقاد از عدم اجرای قوانین مصرح  افزود:در برخی از دانشگاه های استان به قدری نیروهای انقلابی را تحف فشار قرار می دهند و حتی در عمل به قوانین مصرح شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز کوتاهی می کنند این موضوع چه در قانون شواری فرهنگی وشورای تعامل و حتی نامه های مصرح وزارت علوم و عمل نکردن مسئولین دانشگاه های استان بخصوص برخی روسای دانشگاه های برای جای سوال و مورد انتقاد است و نیازمند توجه جدی مسئولین استان را باری اجرای قانون می خواهند.

وی در پایان سخنان خود گفت: حضرت آیت الله ال هاشم ما فرزندان انقلابتان در دانشگاه های استان تا می توانیم در راه انقلابی گری و انقلابی ماندن خواهیم ایستاد و ایستاده ایم.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •