مدرسه میثاق
موسسه کوثر
دولت با عدم ایجاد شبکه ملی اطلاعات تخلف می‌‌کند/ شناسایی 15 هزار اثر فرهنگی برای ارائه به مخاطبان/ ده‌ها هزار جوان تحت تاثیر بسته‌های عفاف و حجاب قرار گرفته‌‌اند
 • 1396/04/19 18:25
 • 85191
مشروح نشست خبری دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف کشور در آناج؛

دولت با عدم ایجاد شبکه ملی اطلاعات تخلف می‌‌کند/ شناسایی 15 هزار اثر فرهنگی برای ارائه به مخاطبان/ ده‌ها هزار جوان تحت تاثیر بسته‌های عفاف و حجاب قرار گرفته‌‌اند

حجت الاسلام دعایی عدم ایجاد اینترنت ملی را خلاف قانون و برنامه پنجم توسعه دانست و از بی‌توجهی دولت به هجمه فرهنگی غرب انتقاد کرد.

به گزارش آناج، حجت الاسلام محمدحسین دعایی عصر امروز در پایگاه اطلاع رسانی آناج در نشست خبری که به مناسبت هفته حجاب و عفاف برگزار شد، در خصوص عملکرد و فعالیت‌‌های این جبهه فرهنگی ابراز داشت: غرب در پی این مسئله است که بتواند با تحقیر شخصیتی مطامع خودش را در کشورهای اسلامی برداشت کند و گسترش فساد اخلاقی و زدودن اصالت‌‌های اخلاقی در سطح بشریت از اصلی‌‌ترین اهداف غرب است.

وی ادامه داد: امروز در قرنی قرار داریم که افرادی در سطح بین المللی مدعی کدخدایی هستند برای اینکه بتوانند این کدخدایی را حفظ کنند باید جوامع بشری مطیع داشته باشند که یکی از ابزارهای موفق در این زمینه تهی کردن جامعه از سطح اندیشه اسلامی و عزت ذاتی است و چه ابزاری کارآمدتر از سوق دادن جوانان به سمت روابط ناسالم جنسی و حیوانی وجود دارد؟

دبیر کل جبهه فرهنگی حجاب وعفاف کشور با اعلام اینکه این فرمول تعریف شده استعمار برای زیر سوال بردن کرامت اسلامی است، خاطرنشان ساخت: تمام حجم انبوه صادرات فرهنگی، اجتماعی وحتی اقتصادی برای زدودن حیا وعفت، تغییر در نوع پوشش، گسترش مراکز فساد و آلوده کردن نسل جوان است و قطعا جوانی که غرق شهوات حیوانی شود نمی‌تواند به کرامت و حفظ استقلال فکر کند.

وی با اشاره به مساله کشف حجاب توسط رضا خان و تکرار همان اتفاق در جامعه امروزی توسط غرب، متذکر شد: 80 سال پیش مردم در مقابل زدودن حیا و عفت ایستادگی کردند و رضا خان را از این امر پشیمان کردند، امروز هم باید در مقابل استعمار نو و عمله‌‌های داخلی و خارجی مقاومت نشان دهیم و اگر نیاز به شهادت هم باشد برای جلوگیری از غارت عفاف و حیا در این راه شهید بدهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه جبهه فرهنگی از سال 92 شروع به فعالیت کرده است و در جنگ نمی‌توان از یک فرد یا گروه برای نبرد استفاده کرد، توضیح داد: برای همین موضوع نیز هزاران فعال فرهنگی به عضویت در آمده‌‌اند و شناسایی و جذب افراد برای توسعه سبک زندگی عفیفانه در حال انجام است.

وی در خصوص نحوه مواجهه با این تهاجم نیز اظهار کرد: امروز باید برای مواجهه با این تهاجم فرهنگی به مقابل به مثل روی بیاوریم اردوگاه دشمن طراحی پیشرفته‌‌ای داشته است و باید توانمندی و کمبودات را شناسایی کنیم و در این حوزه‌‌ها به مقابله بپردازیم.

دبیر کل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف کشور با بیان اینکه به شکل مشخص دشمن در چند عرصه وارد شده است، اذعان داشت: تامین نیازهای پوشاکی جامعه و ارائه ایده برای طراحی لباس‌‌های حیامند و عفیف نیاز امروز جامعه است زیرا امروزه زنانه و یا مردانه بودن البسه به جای عفیف و حیامند بودن در حال تولید است و یکی از فعالیت‌‌های مهم برآورد صحیح از پوشاک عفیفانه و فعالیت در این مورد است که از خانواده تا وزرا باید برنامه ریزی و محور بندی صورت بگیرد.

وی افزود: دولت نیز باید پاسخ دهد که چرا جلوی فروشگاه‌‌هایی که البسه نامناسب ارائه می‌دهند را نمی‌گیرد و در این خصوص فعالیتی انجام نمی‌دهد.

حجت الاسلام دعایی محور بعدی را مقابله با تولید ادبیات غیر عفیفانه در قالب رمان‌ها، انیمیشن و بازی‌ها دانست و تشریح کرد: تولید ادبیات اثباتی برای آموزه حیا و عفت ضروری است و ارزش حیا وعفت به اندازه‌‌ای است که اگر در انسان وجود داشته باشد انسان است و اگر نباشد تفاوتی با حیوان ندارد و عفت تنها مرز میان انسان و حیوان است که از عقل سرچشمه می‌‌گیرد.

وی با انتقاد از اینکه چرا شبکه ملی اطلاعات علی رغم تاکید در برنامه پنجم اجرایی نشده است، متذکر شد: چرا باید از اینترنت کثیفی که آمریکا به ما ارائه می‌دهد استفاده کنیم و اینترنت پاک ملی وجود ندارد.

دبیر کل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف کشور مطالبه از ارکان دولت، مراجع فرهنگ ساز و مطالبه از مسئولین فرهنگی مانند صدا و سیما را که نقش اساسی در تولید فرهنگ و حجاب دارند را اساسی دانست و خاطر نشان ساخت: این مطالبه از مصادر رسمی در قالب امر به معروف و نهی از منکر باید باشد که با لطف الهی در مدت زمان کوتاهی عملیاتی خواهد شد.

دعایی در پاسخ به اینکه آیا حوزه علمیه توانسته است در بخش فرهنگی به خوبی فرهنگ سازی انجام دهد، بیان کرد: ماموریت اساسی حوزه شناخت، بیین، دفاع و تلاش برای اقامه دین است واگر بخواهیم از این نظر نمره بدهیم ممکن است نمره کمی بگیریم اما باید در نظر داشت اگر مراجع ،روحانیون و طلبه های حوزوی را از جامعه کم کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد و قطعا وضع به مراتب بدتر خواهد بود.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر در حوزه علمیه پژوهش های عمیقی کلید خورده است و اگر این پژوهش ها به ثمر بنشیند با نظریه تمدن اسلامی مواجه خواهیم بود و اگر این پژوهش ها به خروجی برسد به جهشی در تولید تمدن اسلامی که همان دولت اسلامی است خواهیم رسید.

این مقام مسئول درباره اینکه جبهه مردمی این جبهه فرهنگی چگونه است و آیا پایگاه مردمی موفقی داشته است اظهار کرد: همان چیزی که رهبر انقلاب تحت عنوان آتش به اختیار مطرح کرده اند سپردن همین کار فرهنگی به مردم است و بعد از تشکیل اصل جبهه،اصلی ترین پایگاهی که در اختیار مردم قرار دادیم تحت عنوان رصد نمای عین بوده است که یک پروژه ای فاخر بود که نگاهی تازه به آثار حوزه حجاب و عفاف داشته است و پانزده هزار اثر فرهنگی شناسایی و دارای پرونده گرد آوری شده است و نرم افزار جامع و تحقیقی پاسخگو به سوالات مراجعان نیز ایجاد شده است که با توجه به سن، جنسیت، شغل و مسائلی از این دست در دوازده سر فصل لیست محصولات فاخر را عرضه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مطابق فرموده‌های مقام معظم رهبری ستاد نباید مشغول کار فرهنگی شود، تاکید داشت: ماموریت شناسایی، شبکه سازی، توانمندسازی و عملیات توسط یگان های مردمی را داریم و به جز چند نمونه ای که موسسات قادر به انجام نبوده اند تمام کارها توسط اعضا صورت می‌گیرد و امروز ده‌‌ها هزار جوان تحت تاثیر بسته های آموزشی و فرهنگی حجاب قرار دارند، تمام اقدامات ما اقدامات اقناعی و ایجابی و بسط نگرش به حجاب است و توطئه سیاه مزدوری مانند مسیح علی نژاد با اقدامات موثری که توسط مجموعه و پایگاه های مردمی صورت گرفت این کمپین با شکست مواجه شد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •