موسسه کوثر
مدرسه میثاق
مدیرمسئول زیتون با شکایت یک مدیر به دادگاه می رود+جزئیات
 • 1396/03/29 18:50
 • 82979
علی رغم منع استاندار آذربایجان شرقی؛

مدیرمسئول زیتون با شکایت یک مدیر به دادگاه می رود+جزئیات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز پس از انتشارِ میزان درآمد خود توسط پایگاه اطلاع رسانی زیتون با اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از مدیر مسئول این پایگاه شکایت کرد.

به گزارش آناج به نقل از زیتون، حمید شیرازی مدیرمسئول پایگاه اطلاع رسانی زیتون با شکایت محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به دادگاه می رود.

صومی پس از انتشارِ اسناد درآمدِ نجومی خود توسط پایگاه تحلیلی،خبری زیتون با اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از مدیرمسئول این پایگاه شکایت کرده بود.

شیرازی در جریان بررسی پرونده، اسناد، توضیحات و مدارک کافی را برای بازپرسِ مربوطه ارائه کرد و اکنون پرونده به دادگاه کیفری منتقل شده است.

پایگاه زیتون در حالی با شکایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز مواجه شد که رئیس دانشگاه از طریق روابط عمومی و طی جوابیه ای نسبت به میزان درآمد خود توضیحاتی ارائه کرد؛ گویا این جوابیه به مذاق صومی خوش نیامد و یک روز در سایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز دوام نیاورد و بلافاصله حذف شد.

در بخشی از جوابیه ی خبر میزان درآمد صومی آمده بود: کارانه مدیریتی مصوب هیئت امناى مرکزى که با هدف جبران قسمتی از کسری های پرداختی به مسئولین دانشگاه ها مصوب شده و بصورت سراسرى پرداخت می شود توسط ایشان براى کمک به احداث مسجد دانشگاه به حساب مشترکى با مدیریت مسئول محترم نهاد رهبرى دانشگاه واریز میگردد، و در واقع ایشان شخصاً ازاین کارانه هم بهره مند نیستند. 

ادعای حساب مشترک با مسئول نهاد رهبری دانشگاه و واریز کارانه به منظور ساخت مسجد نیز واکنش حجت الاسلام خیری را در پی داشت و وی در گفتگو با تابناک گفت: تعبیر " حساب مشترکی با مدیریت مسئول نهاد" در بند 5 جوابیه دانشگاه تعبیر دقیقی نیست زیرا ممکن است به ذهن برخی از مخاطبان چنین متبادر شود که مسئول نهاد پیشنهاد داده کارانه مدیریت به حساب مشترک جهت احداث مسجد واریز شود و یا ممکن است به ذهن برخی خطور کند که این پول به حساب نهاد واریز شده حال اینکه هیچ یک از این فرضها صادق نیست و بنده از ماهیت پول واریزی اطلاعی نداشتم و در حساب مشترک مدیر و غیر مدیر معنا ندارد و برداشت با امضاء مشترک دو نفر از اعضاء محترم صورت می گیرد.

به این گزارش اظهارات برخی نمایندگان استان نیز اضافه کنید. سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در اینباره به خبرنگار زیتون گفته بود: دریافتی تعداد معدودی از پزشکان مسئول و مدیران وزارت بهداشت بسیار فراتر از ارقامی است که رسانه ای شدند.

نظر محمد اسماعیل سعیدی درباره میزان درآمد برخی از پزشکان میئول در گفتگو با زیتون نیز متعاقبا منتشر شد. وی می گوید: پزشک مسئول حق دریافتی غیرمتعارف ندارد؛همه چارچوب ها باید ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری تعریف شود.

مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس دهم نیز یکی از منتقدان درآمد برخی از پزشکان و پزشکان مسئول است. وی در اینباره می گوید: سهم پزشک از 8 هزار دلار در سال 150 الی 600 هزار دلار است که 300 درصد را از آنها مالیات می گیرند. حساب کنید چه میزان می شود! ببینید پزشکان ما در بیرون چه اندازه درآمد دارند! در دولتی های ما چه اندازه درآمد دارند. من الان می دانم در سیستم دولتی ما 150 میلیون تومان تا 190 میلیون تومان پول می ‌گیرند.

در پایان گفتنی است درآمد نجومی برخی از پزشکان مسئول از جمله رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز قابل انکار نیست و این موضوع با شکایت از اصحاب رسانه ره به جایی نخواهد برد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •