مدرسه میثاق
موسسه کوثر
آتش به‌اختیاران خودخوانده!
 • 1396/03/27 15:18
 • 82454
نقدی بر عملکرد ناصحیح انقلابی‌نماها؛

آتش به‌اختیاران خودخوانده!

عده‌ای شور دارند اما چون شعورشان نمی‌رسد، مفهوم آتش به اختیار را درک نمی‌کنند و با عمل به آنچه که ضدانقلابیون می‌خواهند، آب در آسیاب دشمن می‌ریزند.

گروه سیاسی آناج: از دیروز تصویری در فضای مجازی منتشر شده است که در آن جمعی از دانشجویان به اصطلاح حزب‌اللهی با امضای طوماری قصد دارند از وزیر ورزش به‌خاطر حضور بانوان در ورزشگاه شکایت کنند. هرچند در ساعات اولیه انتشار این تصویر، بسیاری از کاربران در اصل جریان سازی انجام شده تردید نمودند و این اقدام توسط بسیاری از افراد شاخص و انقلابی مذموم شناخته شد اما امروز با انتشار تصاویر و مطالبی دیگر رفته رفته ماهیت این اقدام تامل براگیز عیان گردید.

عده‌ای معلوم الحال که بارها اعمال ناصحیح و به ظاهر فرهنگی و سیاسی‌شان خاطر عموم مردم را آزرده و موجب التقاط اصل از فرع و همچنین خدشه در نتیجه مطلوب مطالباتِ به حق و قانونی افراد دغدغه‌مند به انقلاب گردیده است، این‌بار در اقدامی تعجب آور آماده برخورد به اصطلاح انقلابی با پدیده ورود بانوان به ورزشگاه شده‌اند.

آناج بارها از حضور برخی انقلابی نمایان که خود را زعیم جریان حزب اللهی می‌دانند اما رفتار و منش‌شان منافی گفتمان انقلاب می‌باشد، انتقاد کرده است. جالب اینجاست که این طیف معدود تحت شانتاژهای رسانه‌ای مخالف جریان انقلابی به عنوان نماد و شاکله اصلی این جریان معرفی می‌گردد، در حالی که اکثریت مطلق جریان گفتمان انقلاب با اقدامات این دسته از منحرفان همواره مخالف بوده‌اند.

این عده‌ی معدود همان هایی هستند که جریان انقلاب را افراطی و بی‌قانون معرفی و تئوری‌های ضد انقلاب را مو به مو اجرا می‌کنند و گزک جریان سازی هایشان را مهیا می‌نمایند. اساسا باید از مراجع قانونی و نظارتی پرسید که آیا فردی که کمتر از 38 هزار رای در شهری مانند تهران که تعداد واجدین شرکت در انتخاباتش بیش از 6 میلیون است، رأی تحصیل نموده آیا می‌تواند به عنوان نماینده جریان انقلابی حضور یابد، طومار جمع کند، خبر تولید کند و آبروی گفتمان انقلاب اسلامی را ببرد؟!

جای افسوس است که عده مذکور خود را تابع مطلق رهبر انقلاب می‌دانند اما در عمل تنها آن جاهایی از فرامین را انتخاب می‌کنند که به نفع خود است و توانایی آن را دارند. باید از این افراد پرسید که آیا تجمع و برخورد تنها راه حل برخورد با معضلات فرهنگی و سیاسی است و نقش قانون و عمل به آن در کجاست؟ سوال دیگر از این عده معدود این است که با وجود برخی مشکلات اساسی در اقتصاد ، فرهنگ و... آیا گرفتاری‌های این کشور از بدحجابی زنان یا ورود چند خانم به ورزشگاه ناشی می‌شود و با حل این موضوع تمام مشکلات حل خواهد شد؟! شک نکنید که اقداماتی از این دست، تئوری دیوار کشی در خیابان‌ها و بزرگتر از آن را در ذهن مردم عادی نهادیده می‌کند و جریان اصیل انقلاب قبل از اینکه یارای طرح مباحث و مطالبات اساسی از رقیبان را داشته باشد، مشغول رفع شک و شبهه این دست اقدامات خواهد بود.

ضمیر ناخود آگاه مردم، تحت تاثیر رسانه‌های معاند و پس از مشاهده این اقدامات سخیف، چنان نگرش منفی به انقلاب پیدا می‌کند که این پدیده بزرگ و تمدن ساز را در حد مقابله و بگیر و ببند با افرادی می‌داند که تنها نقصی ظاهری در وجودشان ایجاد شده است.

باری این عده در پس برخی آداب به ظاهر انقلابی، تفاسیری از انقلاب به بیرون ارائه می‌دهند که در دراز مدت ریشه انقلاب و انقلابی گری را خواهد خشکاند. جریان اصیل و صاحب اصلی گفتمان انقلاب اسلامی باید، یکبار و برای همیشه عناصر ناهمگون مخلوط شده در بدنه این جریان را شناسایی و از جرگه حیاتش بیرون سازد تا بعد از تنفس راحت از این اقدامات به نهادینه سازی گفتمان برتر انقلابی-اسلامی در اعماق وجود مردمی بپردازد که از دست امثال این خودخوانده‌های انقلابی نما به ستوه آمده‌اند!

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ - ۱۶:۲۰
  سلام-آتش به اختیار یعنی اینکه طوماری جهت وضعیت در یاچه ارومیه جهت صنایع قدیمی تبریز که یکی بعد دیگری تعطیل می شود جهت بومی سازی تیم فوتبال تراکتور سازی جهت اصل 15 جهت حراست معقول از محیط زیست ...توسط ائمه جمعه ساماندهی واقدام شود ورود زنان به میادین ورزشی به عنوان تماشاگر علمای بزرگ می بینند واگر خلاف شرعی شده باید راهنمائی وفتوا دهند
  2 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •