مدرسه میثاق
موسسه کوثر
شورای چهارم نتیجه‌ی انتخاب بدون توجه به عملکرد افراد بود/ شهردار باید توسط مردم انتخاب شود
 • 1396/02/27 15:53
 • 79568
شهردار اسبق تبریز عنوان کرد؛

شورای چهارم نتیجه‌ی انتخاب بدون توجه به عملکرد افراد بود/ شهردار باید توسط مردم انتخاب شود

اشرف‌نیا گفت: آنچه در شورای چهارم اتفاق افتاد نتیجه‌ی انتخاب افرادی بود که هیچ گونه عملکرد در سابقه آن‌ها وجود نداشت.

به گزارش آناج، محمد اشرف‌نیا ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تسهیل در امورات شهری، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و رفاهی برای توسعه‌ی منطقه به عهده‌ی کسانی است که جهت حضور در شوراهای اسلامی از طرف مردم برگزیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار، بررسی پروژه‌ و طرح‌های شهری و نظارت از مهم‌ترین کارکرد شورای شهر است، افزود: از دیگر وظایف شورا می‌توان به تشکیل تعاونی‌های تولید و مصرف، بررسی طرح‌های عمرانی، توسعه خدماتی و تشکیل انجمن‌های فرهنگی اشاره کرد.

کاندیدای پنجمین دوره شورای کلانشهر تبریز ابراز داشت: مشاهده‌ی وضعیت شهری وتوصیه‌ی بزرگان از سویی و تجربه‌ی 38 ساله در عرصه‌ی مدیریت کلان اجرایی که بالغ بر 17 سال آن در ارتباط با مدیریت شهری بوده است ما را بر آن داشت تا این خیل تجربه را برای رسیدن به اهداف مد نظر مورد استفاده قرار دهیم.

شهردار اسبق کلانشهر تبریز اذعان کرد: محور اول برنامه‌ی حضور در شورا در خصوص اصلاح ساختاری به نحوی است که منجر به سالم سازی تشکیلات شهری، سازمان‌های مربوطه و دستگاه های خدماتی همسو با شهرداری گردد.

اشرف‌نیا بیان داشت: یکی دیگر از محورهای برنامه‌ها در خصوص الکترونیک کردن خدمات شهرداری است به صورتی که مردم بدون مراجعه به سازمان‌ها وشهرداری‌ها خدمات خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: در این بخش باید ویژه تلاش شود و در صورت تحقق منجر به کاهش ترافیک، ارج‌ گذادی به وقت مردم، کاهش هزینه‌ها، پیش‌گیری از برخی ارتباطات ناسالم و شفاف سازی برای خدمات دهی با هزینه‌ی کمتر می‌گردد.

معاون پیشین عمرانی و فنی استانداری تصریح کرد: مدیریت واحد شهری از جمله موارد مهمی است که خیلی‌ها شعار تحقق این مسئله را داده‌اند ولی در عمل تا کنون محقق نگردیده است.

کاندیدای پنجمین دوره شورای کلانشهر تبریز متذکر شد: بالغ بر 23 سازمان و دستگاه خدمات‌ دهنده وجود دارد که جهت مدیریت یکپارچه باید به شوراهای کلانشهر منتقل شود، اگر این امر عملیاتی گردد دوباره کاری و هزینه‌های مضاعف از بین می‌رود.

وی ادامه داد: همچنین یک نوع انسجام در خدمات دهی عمومی در بخش‌های مختلف ایجاد می‌شود که در نهایت منجر به تسهیل امور و رضایت‌مندی هرچه بیشتر مردم می‌شود.

اشرف‌نیا با بیان اینکه مدیریت یکپارچه‌ی شهری پیش از این در تبریز وجود داشته است، عنوان کرد: اگر در خدمات شهری مدیریت واحد نباشد، هیچ گونه پیشرفت یکنواخت و عمومی حاصل نمی‌شود.

شهردار اسبق کلانشهر تبریز خاطر نشان ساخت: محور بعدی برنامه‌ها در خصوص پروژه‌هایی است که به نحوی به تبریز مرتبط می‌شود، ضرورت دارد این پروژه‌ها از طرف شورا پیگیری شود.

وی ادامه داد: چه پروژه‌هایی شهر تبریز و یا پروژه‌هایی که مبدا و مقصد آن تبریز است به خاطر اثرگذاری در سطح استان و کشور از اهیمت بسزایی برخوردار است.

کاندیدای پنجمین دوره شورای کلانشهر تبریز تاکید کرد: متروی تبریز باید در شورای پنجم جزو اولویت‌دارترین پروژه‌ها باشد، زیرا به راه افتادن قطار شهری منجر به تسهیل مسافرت درون شهری مردم، مانع از افزایش آلودگی هوا و ترافیک می‌گردد، از سوی دیگر باید اتوبوس‌رانی سالم و پاک نیز توسعه یابد.

وی اذعان داشت: قطار دو خطه تبریز- میانه که برای تسهیل تردد بین شهری طراحی و تصویب شده که می‌تواند از نظر تجارت و حمل مسافر بین تبریز و میانه و پس از تکمیل در مسیرهای پیش بینی شده، اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

معاون پیشین عمرانی و فنی استانداری با اشاره به نقش راه‌ها در اقتصاد، تشریح کرد: علاوه بر خطوط ریلی، گسترش آزاد راه‌ها و تقویت فرودگاه می‌تواند در پیشرفت اقتصادی منطقه گام مهمی برداشته شود.

وی ادامه داد: طراحی سالن شماره 4 و سالن بین المللی فرودگاه شهید مدنی نیز در جهت توسعه‌ی فرودگاه طراحی و آغاز به کار کرد که متاسفانه این پروژه از سال 90 نیمه تمام رها شده است.

اشرف‌نیا در خصوص توجه منابع مطمئن آبی تبریز در سال‌های آتی، گفت: در بخش منابع آبی نیز باید به پتانسیلی غیر از زرینه‌رود اتکا شود، خط دوم تعطیل است و از سوی دیگر مطالعاتی در خصوص بهره‌مندی از حق آبه رود ارس نیز انجام شده بود که باید اجرایی شوند.

وی در خصوص پروژه‌های ورزشی و فرهنگی بیان داشت: پروژه‌ی ورزشی دهکده المپیک با ۴۴ رشته ورزشی تصویب شده است که در صورت اجرایی شدن می‌تواند پتانسیل مناسبی برای توسعه‌ی ورزشی در منطقه فراهم آورد.

اشرف‌نیا خاطر نشان کرد: برای رسیدن به شهر سالم و پاک پروژه های جنگل کاری برای ایجاد به وسعت 56 هزار هکتار در شمال و 23 هزار هکتار در جنوب و شرق تبریز پیش‌بینی شده است.

این کاندیدای پنجمین شورای شهر تبریز با بیا ناینکه محور بعدی بحث توسعه، ساخت و ساز، عمران و آبادی تبریز است، اظهار داشت: به علت وضعیت توپوگرافی تبریز که رشد شهر از دو سمت غربی و شرقی میسر است برای توسعه‌ی آتی شهر و جلوگیری از فشردگی در محدوده‌ی مرکزی شهر باید برای سرریز جمعیت در اطراف طرح‌های قابل اجرا مورد بررسی قرار گیرد.

اشرف‌نیا ابراز داشت: یکی از مشکلات کلان در شهر تبریز پس از کمبود فضای سبز، در خصوص  محدود بودن پارکینگ به ویژه در مراکز شهر و در جوار مجتمع‌های پزشکی است که به یک مسئله تبدیل شده است.

وی افزود: بر این اساس باید مجتمع‌های پزشکی باید در نقاط مختلف ایجاد شود و سازماندهی برای بهداشت و درمان باشد، در ماه‌های آخری که در استانداری بودم زمینی به وسعت ۸۵ هکتار در منطقه شادآباد به بهداشت و درمان جهت احداث شهر سلامت واگذار گردید که ایستگاه مشترک برای قطار تبریز - میانه و قطار شهری در نظر گرفته شده است.

شهردار اسبق کلانشهر تبریز متذکر شد: باید از هزینه‌سازی بیشتر برای مردم جلوگیری شود، تصویب عوارض باتوجه به متوسط درآمد صنف و تولیدات منطقه باید منظور شود.

وی بیان داشت: در بخش اجتماعی ایجاد کانون‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و کانون‌های سلامت به ویژه برای افرداد بد سرپرست جزو وظایف شورا است، کانون‌های توزیع مصرف، ایجاد تعاونی‌های تولیدی برای بانوان به صورت محله و منطقی و خانگی نیز باید در نظر گرفته شود.

این کاندیدای پنجمین شورای شهر تبریز در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی عملکرد شهردار اذعان کرد: باید سیستم را با فرد طرح نکنیم، هر شخصی روش منحصر به فرد خود و اهدافی دارد و در خصوص عملکرد شهردار باید شورای شهر پاسخ‌گو باشد.

اشرف‌نیا با بیان اینکه اعضای شورا را برای تبریز انتخاب کنیم نه محلات، عنوان کرد: اگر مردم به فکر توسعه‌ی همه جانبه هستند باید کسی را انتخاب کنند که نگاه جامع نسبت به کلانشهر تبریز و نیازهایش داشته باشد، لذا کسی را برگزینند که منافع فردی را به منافع عمومی ترجیه ندهد.

وی متذکر شد: آنچه در شورای چهارم اتفاق افتاد به انتخاب مردم بر می‌گردد، مردم وقتی دست به انتخاب می‌زنند باید به سابقه و گذشته‌ی فرد توجه داشته باشند، کسی که عملکرد قابل عرضه‌ای ندارد نمی‌تواند برای شهر تصمیم بگیرد.

اشرف‌نیا در خصوص انتخاب شهردار توسط مردم، گفت: پیشنهاد ما این بود شهردار منتخب مردم باشد و همزمان با اینکه شورا انتخاب می‌شود افرادی با شرایط خاص برای شهرداری کاندید شوند، در کلانشهرها باید به این سمت برویم.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •