موسسه کوثر
مدرسه میثاق
تناقض آشکار در بسته اقتصادی نفلین سینیت سراب!/ دست‌های آلوده در تجارت بوکسیت مانع اجرایی شدن نفلین/ وزیر دولت اراده ای به اجرایی شدن نفلین ندارد
 • 1396/02/25 10:08
 • 79402
در سخنرانی استاندار سابق آذربایجانشرقی در سراب مطرح شد؛

تناقض آشکار در بسته اقتصادی نفلین سینیت سراب!/ دست‌های آلوده در تجارت بوکسیت مانع اجرایی شدن نفلین/ وزیر دولت اراده ای به اجرایی شدن نفلین ندارد

احمد علیرضا بیگی در جمع مردم شهرستان سراب گفت: در دولت گذشته تحریم مانع اجرایی شدن نفلین سینیت شد ولی امروز وزیر صنعت می گوید که اجرایی شدن نفلین صرفه اقتصادی ندارد و این به خاطر دست های آلوده دولت مردان در تجارت بوکسیت هست.

به گزارش آناج به نقل از صدای سراب، احمد علیرضا بیگی دیشب در جمع مردم سراب اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی با تولید ملی و ارزش پول سنجیده می‌شود که متاسفانه تحمیل هزینه‌های اضافی چون بهره‌های بالا و سایر هزینه‌ها موجب افزایش قیمت تمام شده محصولات داخلی شده و واحدهای با سابقه تولیدی تعطیل می‌شوند.

بیگی با انتقاد از افزایش مالیات‌ها و هزینه‌کرد نامناسب منابع تاکید کرد: افزایش هزینه‌های دولت موجب افزایش مالیات‌ها می‌شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دولتمردان در بحث حقوق‌های نجومی برخورد ضعیفی کرد و حتی با جسارت برخی از آنها را ذخیره انقلاب نامیدند.

بیگی، خرید هواپیماها را اولویت کشور ندانست و افزود: با وجود اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت نمی‌تواند جای بخش خصوصی را بگیرد در حالی که در خرید هواپیماها مستقیماً وارد عمل شد که خلاف قانون بود.

وی، این شائبه را مطرح کرد که برخی وزراء خود سهامداران بخش خصوصی بوده و به تجارت مشغول هستند و شعار ۴ درصدی قالیباف از اینجا ناشی است.

استاندار سابق آذربایجانشرقی ادامه داد: در تریبون مجلس از آقای نعمت زاده سوال شد شما چطور صاحب ۱۲ شرکت پتروشیمی هستید و یا مطرح می شود آخوندی دارای ۸ هزار میلیارد ثروت هست و این در حالی است که برخی وزرا لیست اموال خود را نداده اند.

لیست امید تمام آبروی سیاسی خود را صرف حمایت از وزیر راه و مسکن کرد

بیگی تصریح کرد:به عنوان مثال وزیر راه دارایی خود را به قوه قضائیه ارائه نداده بود و اخیراً در آستانه انتخابات دارایی خود را ۴۵۰ میلیارد تومان عنوان کرده که با توجه به اینکه این امر در ابتدای دولت صورت نگرفته، امکان ارزیابی وجود ندارد.

نماینده تبریز در مجلس، رأی اعتماد به آخوندی را محصول معاملات سیاسی لیست امید عنوان کرد و گفت: لیست امید تمام آبروی سیاسی خود را صرف حمایت از وزیر راه کرد.

بیگی، صلاحیت دولت در حفظ آرمان و فرهنگ اسلامی تأمل‌برانگیز دانست و تصریح کرد: دولت یازدهم در چند مورد زیربار پیمان‌هایی رفته که مورد اعتراض مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است که جدیدترین آن افشای مضامین و تعاریف واقعی و درونی پیمان ۲۰۳۰بود که دولت بی سر و صدا متعهد به اجرای آن شده بود.

دولت صلاحیت حفظ فرهنگ اسلامی ایرانی را ندارد

بیگی با بیان اینکه قبل از امضای پیمان ۲۰۳۰ قرارداد فاجعه آمیز FATF بدون تصویب مجلس و توسط وزیر امضا شده بود که دست کشور را در بحث مقاومت می بندد و به دست خودمان افرادی چون سردار سلیمانی را محدود می کند اظهار داشت: پیمان ۲۰۳۰ یک پیمان فاجعه آمیز تر از FATF با ظاهری آراسته هست.

وی ادامه داد: در پیمان ۲۰۳۰ ابعادی ذکر شده , مثلا ذکر تقویت نهاد خانواده در اولویت آموزش و پرورش هست که شعار زیبایی است ولی در پیشگفتار آن افراد همجنس باز را نیز خانواده عنوان می کند.

این نماینده مجلس ابراز داشت : این سند یادگیری قرآن کریم به بهانه سختی یادگیری دو زبان را در دبستان منع کرده و از طرفی به حمایت گروه های آسیب دیده تاکید دارد که در پیشگفتار آن افراد همجنس باز را نیز از گروه آسیب دیده عنوان می کند.

استاندار سابق آذربایجانشرقی دامنه فاجعه امیز این سند را طوری عنوان کرد که موجب واکنش دید رهبر به دولت و مجلس شد.

وزیر راه کمال وقاحت خود را در حادثه قطار به معرض نمایش گذاشت

بیگی با اشاره به حادثه قطار تبریز- مشهد که موجب جان باختن ۵۰ نفر از هموطنان ما شد و ۵ نفر در آن حادثه پودر شدند و جنازه شان به دست نیامد اظهار داشت: چگونه می شود دولت جادثه پلاسکو را برجسته می کند, عزای ملی عنوان می کند, ۳ هفته تلویزیون به صورت زنده این برنامه را پخش می کند ولی در حادثه قطار چنین برخوردی دیده نمی شود و می بینیم خون برخی انسانها در ظاهر رنگین هست.

وی افزود: علت این است که اگر به حادثه قطار پرداخت می شد نتیجه این می شد که این حادثه در اثر سوء تدبیر, بی کفایتی و مال اندوزی محصولین راه و ترابری است .

بیگی عنوان کرد: این حادثه به علت خرید سامانه ای بوده که ریدار و فروشنده ان یک نفر بوده و در ۶ ماه ۴۰۰۰ هزار بار خراب شده و چون خریدار و فروشنده یکی بوده اراده ای برای اصلاح سیستم نبود.

وی ادامه داد: در موضوع حادثه قطار وزیر کمال وقاحت خود را به اثبات رساند و گفت خوشبختانه افراد فوت شده بیمه بودند.

وزیر صنعت و معدن مانع پیشرفت نفلین سینیت سراب هست

استاندار سابق آذربایجانشرقی با بیان اینکه دولت ها همگی به دنبال اجرای نفلین سینیت سراب بودند اظهار داشت: در دولت قبل تحریم ها مانع از پیشرفت نفلین شد.

بیگی ادامه داد: در جریان سفر نعمت زاده به عنوان وزیر صنعت و معدن در همایش توسعه صادرات به تبریز به وزیر فعلی دولت روحانی پیگیر مساله نفلین سینیت شدم که آقای وزیر در حضور چند مدیر کل ابراز داشت: کشور نیازی به سیمان ندارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در دولت گذشته تحریم مانع اجرایی شدن نفلین سینیت شد ولی امروز وزیر صنعت می گوید که اجرایی شدن نفلین صرفه اقتصادی ندارد.

استاندار سابق آذربایجانشرقی اظهار داشت: در حال حاضر دست های آلوده در واردات و تجارت بوکسیت به کشور هست و  نفلین مانعی برای این تجارت هست , فلذا تا زمانی که دست دولت مردان از تجارت قطع نشود نفلین اجرایی نمی شود.

نماینده سراب : صرفه اقتصادی نفلین سینیت تضمین شده هست

در این جلسه نماینده سراب نیز اظهار داشت: ۱۰ سال قبل قرارگاه خاتم برنده دوم مناقصه بود و اگر این پروزه در اختیار این قرارگاه قرار می گرفت در حال حاضر شاهد بهره برداری از نفلین سینیت بودیم و در حال حاضر وظیفه داریم این تاخیر را قطع کنیم.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای خارجی نظیر آلمان قیمت بالایی را پیشنهاد دادند و به صرفه نبود مورد پذیرش نهایی قرار نگرفت.

داوودی با اشاره به نامه سردار عبدالهی, رییس قرارگاه خاتم الانبیاء سراب ابراز داشت: در این نامه تاکید شده که قرارگاه خاتم اجرایی کردن این پروزه را از مرحله طراحی پایه تا سرمایه گذاری و بهره برداری  در مدت ۳ سال را متعهد می شود و امیدواریم بتوانیم این قرارداد را به زودی نهایی کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجانشرقی اظهار کرد: قیمتی که قرارگاه خاتم پیشنهاد داده نصف قیمت شرکت های خارجی است .

داوودی با بیان اینکه شرکت اتوتک آلمان هم زمان را به هدر داده و هم قیمت پیشنهادی که داده موجب شد تا صرفه اقتصادی پروزه را زیر سوال ببرد خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم به خاطر اینکه توسط غیور مردان سپاه که دغدغه پیشرفت کشور را دارند با قیمت پیشنهادی خود و سرمایه گذاری در این حوزه صرفه اقتصادی این پروره را تضمن کرده اند.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • زهی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۰
  دولت قبل بدتر از دولت بعد و دولت فعلی بدتر از دولت....
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •