موسسه کوثر
مدرسه میثاق
چه کسانی از تشر دشمن می‌‌ترسند؟
 • 1396/01/31 08:19
 • 77376
معیارهایی که به‌خاطر حب دشمنان تغییر می‌کنند؛

چه کسانی از تشر دشمن می‌‌ترسند؟

کسانی از تشر دشمن می‌‌ترسند که به جای دوست داشتن ملت خود ، محبت و ابهت دشمن را در دل دارند و معیار رفتارهای خود را حب دشمنان قرار می‌دهند.

گروه سیاسی آناج: دیروز سالگرد اولین سفر ناصرالدین شاه به اروپا بود، سفری که در 19 آوریل 1873 آغاز شد و خسارت‌های بی‌شمار اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را برجای گذاشت. این سفر نخستین مسافرت یکی از سلاطین ایران به اروپا بود، قبل از او هیچ یک از سلاطین ایران به یک کشور مسیحی قدم نگذاشته بود. این تجربه برای ایران و ایرانیان بسیارگران تمام شد.

ناصرالدین شاه در سن 43 سالگی تحت تاثیر ترغیب و تشویق افرادی همچون میرزاملکم خان تصمیم به مسافرت به کشورهایی مانند آلمان، بلژیک، انگلستان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا و اتریش گرفت و این سفر را از روسیه آغاز نمود.

در این سفر او را به غیر چند زن درباری ایرانی، مستشاران و ندیمان و دوستان خارجی و اروپایی همراهی می‌‌کردند. وسعت شهرها و تکنولوژی موجود در آن‌ها ناصرالدین شاه را بسیار تحت تاثیر قرار داد. شاه خیلی از چیزهایی که در شهر لندن دیده در یادداشت‌های خود نوشته است. از آن جمله به ماشین چمن زنی، کالسکه بچه‌ها، اسکله‌ها و خیابان‌هایی که با چراغ گازی روشن می‌شدند می‌توان اشاره کرد.

و این مسافرت شد ایستگاه آغازین دلدادگی و خودباختگی ملی – مذهبی و فرهنگی قشری از جامعه که همواره پالانی بوده‌اند بر روی الاغ مغرب زمین که سوار بر این الاغ عرعرکنان مرزهای کشورمان را بپیمایند و معادلات فکری و فرهنگی این مرز و بوم را بر هم بزنند.

مصادف با ایام این واقعه تاریخی، رهبر معظم انقلاب سخن از کسانی راندند که تحت تاثیر بزرگنمایی غرب از توفیقاتش و اخم و تشر دولت مردان آنها قرار می‌‌گیرند و مرعوب این هیبت و ابهت ظاهری می‌‌شوند و این میوه ثمره آن درختی است که ناصرالدین شاه قاجار 144 سال پیش در این سرزمین کاشت.

این قبیل سیاسیون به افکار، اندیشه‌ها، توان و استعدادها و خواسته‌های مردم خویش مگر در ایام انتخابات آن هم به‌صورت تبلیغاتی، ارزشی قائل نیستند و در مقابل از اخم و یا لبخند دشمنان متاثر می‌‌شوند، اینان علم و تکنولوژی داخل را  علم و تخصص نمی‌‌دانند و پروژه‌های عظیم نفت و گازی و اقتصادی را به آغوش بیگانگان حواله می‌‌دهند و مدیر از خارج وارد می‌‌کنند.

در حالی که بارها تجربه کرده‌اند که هر زمان دل به پشتیبانی این ملت داده‌اند سرافراز بوده‌اند و هر گاه چشم به حمایت دشمنان داشته‌اند دست از پا درازتر مایوس شده‌اند، اینان حتی خواسته‌های به‌‌حق و مشروع مردم را بر نمی‌‌تابند و اراده برخواسته از صندوق‌‌های انتخابات را اگر باب میلشان نباشد نا معتبر می‌‌دانند اما در مقابل با دشمنان آشکار این ملت قدم مس‌‌زنند و نسکافه نوش جان می‌‌کنند و دشمن در قبال لبخند اینها برایشان تحریم تعارف می‌کند!

به فرموده رهبر معظم انقلاب تحت تاثیر اخم دشمنان قرار گرفتن بدبختی است و به یاری خداوند مردم ایران هر گرایش فکری را که داشته باشند به بدبختی و بدبخت‌ها رأی نخواهند داد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •