مدرسه میثاق
موسسه کوثر
منصوریان: نمی‌دانم چرا همیشه مواقع حساس قرعه ما به تبریز می‌خورد/ نگران بودم با حضور رحمتی فضا به هم بریزد
 • 1396/01/30 20:07
 • 77355
امیدوارم رکورد بدمان مقابل تراکتور جابجا شود

منصوریان: نمی‌دانم چرا همیشه مواقع حساس قرعه ما به تبریز می‌خورد/ نگران بودم با حضور رحمتی فضا به هم بریزد

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: نمی‌دانم چرا همیشه در شرایط حساس قرعه ما به تبریز می‌خورد.

به گزارش آناج، علیرضا منصوریان در نشست خبری قبل از دیدار مقابل تراکتورسازی در هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران، اظهار داشت: ابتدا در گذشت تعدادی از مردم آذربایجان را به خاطر اتفاق ناگوار سیل تسلیت می‌گویم. امیدوارم آذری‌ها ما و استقلال را در غم خود شریک بدانید. نمی‌دانم چرا همیشه در شرایط حساس قرعه ما به تبریز می‌خورد. البته خوشحالم چرا که با توجه به اینکه همسرم آذری است آذری‌ها را دوست دارم. امیدوارم فردا بازی خوبی را از سوی دو تیم مشاهده کنیم و اگر خدا لایق دانست سربلند زمین را ترک کنیم.

وی در مورد اینکه استقلال در ادامه می‌توانست عملکرد خوبی ارائه دهد و با توجه به نتایج ابتدای فصل این تیم چنین اتفاقی دور از ذهن بود،‌ عنوان کرد: ما شروع خوبی در لیگ نداشتیم و سینوس‌وار در جدول حرکت کردیم. در ابتدای فصل بازیکنان زیادی تغییر کرده بودند و دنبال این بودیم که شرایط را منطبق با آنچه مدنظر داشتیم، کنیم. بعد از خدا موفقیت‌های ما به خاطر هواداران بود. آنها خیلی صبر کردند، به خصوص در جام حذفی که شرایط خوبی داشتیم، اما به آنچه که می‌خواستیم، نرسیدیم. در برخی مواقع فاصله امتیازی ما با تراکتورسازی به 10 امتیاز هم رسید، اما الان بالاتر از این تیم ایستاده‌ایم

سرمربی استقلال در ادامه یادآور شد: در خیلی از مقاطع حتی فاصله 10 امتیازی با تراکتورسازی پیدا کردیم اما توانستیم خودمان را پیدا کنیم شاید فردا برای ما یک بازی 6 امتیازی باشد چرا که تراکتورسازی رقیب مستقیم‌ ما در جدول است. می‌خواهیم بازی با صبر و حوصله انجام دهیم. تراکتورسازی قطب سوم فوتبال ایران و یکی از سه قطب فوتبال ایران است. آنها در چند سال اخیر عملکرد خوبی داشتند و همین حالا در فینال جام حذفی هستند. سعی می‌کنیم عملکرد خوبی داشته باشیم. یکبار با نفت تهران با تراکتورسازی بازی کردیم و فضایی را تجربه کردیم که در داخل و خارج از کشور این فضا را تجربه نکرده بودم. ورزشگاه پر از هوادار بود 10، 15 هزار نفر بیرون از ورزشگاه بودند و یک شهر در تکاپوی قهرمانی قرار داشت. مهمترین مسأله در بازی فردا این است که مردم از نمایش دو تیم لذت ببرند و هر تیمی که بهتر بود مزدش را دریافت خواهد کرد.

منصوریان در رابطه با مصدومان و محرومان تیمش خاطرنشان کرد: یکی از بازیکنان ما سرما خورده بود به همین خاطر مجبور شدیم محسن کریمی را به دلیل اینکه شرایطش خوب نبود در تهران جا بگذاریم. نگرانی ما جوانی بیش از حد تیم‌مان است که البته با توجه به درک فضای لیگ قهرمانان آسیا آنها باتجربه‌تر شده‌اند.

وی در مورد اینکه لیگ امسال را چطور دیده است،‌ عنوان کرد: لیگ ما از لحاظ سخت‌افزار رو به رشد بوده اما خیلی هم قوی نیستیم. کیفیت لیگ نسبت به دو سال اخیر تفاوت چندانی نداشته و یک روال را طی کرده است. در فصل 93 و 94، 4، 5 تیم برای قهرمانی می‌جنگیدند و رقابت‌های بالای جدول تا هفته‌های پایانی ادامه داشت. در کل باید منافع ملی را در نظر بگیریم در سال‌هایی که ما رقابت‌های جام جهانی را در پیش داریم لیگ تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و مسابقات خیلی فشرده می‌شود. به طور مثال ما شانزدهم در لیگ بازی داشتیم و بیستم در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌رفتیم. در ابتدای فصل این مسأله خیلی روی لیگ تأثیر گذاشت و تعطیلی‌های زیادی را مشاهده کردیم و حالا بازی‌ها فشرده شده‌اند. از طرف دیگر نظم لیگ و اینکه برنامه‌ها به طور منظم از سوی سازمان لیگ دنبال می‌شود جای خوشحالی دارد. برنامه‌های لیگ تغییر نمی‌کند و این مسأله خیلی خوب است. در کل ما در کشور تنها 5، 6 ورزشگاه داریم که می‌توانیم بازی‌های حساس را در آن برگزار کنیم که این مسأله خوب نیست. اگر زمین مسابقات کیفیت خوبی داشته باشد در آن وضعیت از شرایط بهتر خواهد شد و مسابقات به سمت فیزیکی شدن نمی‌رود.

منصوریان درباره اینکه شایعه نیامدن رحمتی به تبریز بازی رسانه‌ای بود یا تدبیر کادر فنی، گفت: سعی می‌کنم جوابی بدهم که قانع‌کننده باشد. این موضوع دو جنبه نگران‌کننده داشت یک اتفاقات بازی رفت که معتقدم یک بار باید تمام شود چون همه ما از طول عمرمان بی‌اطلاع هستیم و خود من نمی‌دانم امروز که از اینجا می‌روم دوباره به تبریز برمی‌گردم یا خیر. عمرهای ما کوتاه است و بهترین قسمت زندگی هر انسان رأفت و گذشت محسوب می‌شود. 

وی ادامه داد: رحمتی اسکویی همشهری خودتان است و نگران بودم فضای آذری داخل آذری به هم ریخته شود! می‌خواستیم برای جلوگیری از این حواشی این اقدام را انجام دهیم و این ذهنیت را داشتیم که او را نیاوریم اما با مشورت با چند نفر از دوستان و کادر فنی به این نتیجه رسیدیم که اینجا شهر خود رحمتی است و در این مورد حتی در فرودگاه نیز با او صحبت کردیم ضمن اینکه 98 درصد این شهر فرهنگی است. 

سرمربی استقلال، گفت: به مهدی گفتم نیامدنت صلاح نیست. چون سالیان سال باید با این مردم رفت و آمد کند. ما که در تهران بزرگ شدیم و آذری زبان‌ها عرق داریم چه برسد به او که آذری زبان است. حالا هم با تدبیر وزارت ورزش و سایر افراد ذیربط فکر می‌کنم به این حواشی پایان داده شده و هر کسی که لیاقت داشته باشد خدا روزی را در سفره او قرار می‌دهد و هر تیمی که بیشتر تلاش کند برنده می‌شود. 

منصوریان، یادآور شد: فردا به خاطر سیل آذربایجان با لباس مشکی روی نیمکت می‌نشینیم و بازیکنان نیز با بازوبند مشکی به میدان می‌روند. 

وی در مورد اینکه فردا تیمش چشم به ضدحملات دارد یا خیر، گفت: سبک و سیاق بازی‌مان تغییر نمی‌کند. هم به وضعیت تاکتیکی‌ خودمان نگاه می‌کنیم و هم به حریف. قلعه‌نویی مربی من بوده و او را می‌شناسم. فردا باید باهوش بازی کنیم. هر چند که فاصله بازی ما به خاطر حضور در آسیا نسبت به حریف کمتر بوده و سعی می‌کنیم فردا نیروی تازه‌ نفس در میدان داشته باشیم. مطمئناً هر تیمی باهوش‌تر باشد نتیجه می‌گیرد. فکر می‌کنم نسل جوان ما نیاز دارد تا فردا حرفه‌ای باشد.

سرمربی استقلال در مورد اینکه تیمش در دیدارهای رو در رو با تراکتورسازی بردهای کمتری داشته است، گفت: من هم آمار مسابقات را دیدم و تراکتور بردهای بیشتری داشته است. یکی از دلایلی که این تیم در تهران بازی می‌کند و نتیجه می‌گیرد این است که هوادار دارد و احساس میزبانی می‌کند و این کمک حال آنهاست چون حضور هوادار تأثیرگذار است. امیدوارم خدا عمری بدهد تا این رکوردها جابه‌جا شود. 

منصوریان در مورد اینکه بازی در فصول سرد سال در تبریز سخت است، گفت: برای این کار دو راهکار وجود دارد. اول اینکه ساعت مسابقات توسط سازمان لیگ تغییر کند و سپس اینکه مشکلات سخت‌افزاری را هم باید برطرف کرد. چنین تیمی با این پتانسیل باید امکاناتش را بهتر کند چون فوتبال امروز دنیا مدرن است. 

سرمربی استقلال در ادامه یادآور شد: شهر به این بزرگی سخت‌افزار بهتری را می‌طلبد. باید امکانات ورزشگاه یادگار امام بهبود پیدا کند. باید از زیر زمین لوله‌های آب گرم رد کنند تا در بارندگی و بارش برف بازی‌ها بدون مشکل برگزار شود. یک بار یک کار اساسی صورت بگیرد برای همیشه از آن استفاده خواهند کرد. یکبار با ماشین‌سازی بازی داشتیم و زمین کاملاً یخ‌زده بود و با سرامیک و سنگ هیچ فرقی نداشت. به هر حال اگر بخواهیم کار تاکتیکی کنیم باید زمین خوبی داشته باشیم. در کل برای انجام فوتبال خوب به دو چیز نیاز داریم؛ یک برنامه درست، دو داشتن امکانات مناسب.

وی در مورد اتفاقاتی که در هفته پایانی لیگ چهاردهم در بازی نفت تهران و تراکتورسازی رخ داد، عنوان کرد: یادم است آن روز به یکباره تراکتوری‌ها با توجه به اینکه فکر می‌کردند بازی سپاهان مساوی شده عقب کشیدند و من طرف نیمکت تیم تراکتورسازی رفتم که بگویم نتیجه اشتباه اعلام شده است، اما پسر تونی خیلی خوشحال بود و مرتب 2-2 می‌کرد؛ ای کاش جام در آن سال همین جا می‌ماند. مربیان باید امین‌هایی در کنار خود داشته باشند و فقط به صحبت‌های آنها گوش دهند. اگر گروه آنالیز من از بالا این مسأله را اعلام می‌کرد می‌پذیرفتم ولی دیگر آن مسأله تمام شده است.

منصوریان در مورد اینکه چه توصیه‌ای برای هواداران دارد، تصریح کرد: هواداران آذری همواره میهمان‌نواز و الگو بودند. زمانی که خودمان در ورزشگاه باغ شمال بازی می‌کردیم ادبیات متفاوتی وجود داشت. بازیکنان ما باید مراقب رفتارهای خود باشند تا کسی آزرده نشود و هواداران هم فقط تیم خودشان را تشویق کنند تا فوتبالی فردا در فضای خوب برگزار شود.

سرمربی استقلال در رابطه با اینکه محرومیت استقلال و تراکتورسازی از نقل و انتقالات نیم‌فصل چقدر در قهرمانی پرسپولیس مؤثر بود، گفت: فکر می‌کنم قهرمانی پرسپولیس قطعی شده است! جا دارد به رقیب سنتی‌مان تبریک بگوییم، یک رقابت نزدیک در جدول با تراکتورسازی داشتم و در ادامه ما هم اضافه شدیم اما مسیر دیگری را طی می‌کردیم.

وی افزود: بسته شدن نقل و انتقالات آسیب کوچکی به تراکتورسازی زد ولی به پرسپولیس که رقیب اصلی ما است تبریک می‌گویم و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. پرسپولیس روند خوبی در لیگ داشت، شروع خوبی داشتند و این مسأله را ادامه هم دادند. برانکو این موفقیت را مدیون هوادارانی است که سال قبل برای او ثبت کردند. پرسپولیس رقیب سنتی ما است و در بازی رو در رو با آنها رحمی نمی‌کنیم. به هر حال ما با پرسپولیس هموطن هستیم و به آنها تبریک می‌گوییم. امیدوارم همین رقابت سالم در سال آ‌ینده بین پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی باقی بماند. اگر هواداران فوتبال را به سه بخش تقسیم کنیم یک بخش آنها از این قهرمانی خوشحال شدند. وقتی که پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته شد با توجه به اینکه بستر را برای جوان‌ها فراهم کرده بودیم هر چند بازیکنان باتجربه را از دست دادیم اما چند مهره جوان خوب پیدا کردیم اما این مسأله برای تراکتورسازی یک مقدار سخت شد چرا که از این تیم توقع خیلی زیاد است. نمی‌خواهم قهرمانی پرسپولیس را لوث کنم و این مسأله را به آنها تبریک می‌گویم، مزد صبر و حوصله خود را گرفتند.

سرمربی استقلال در رابطه با دیدار حساس تیمش در مقابل تراکتورسازی و اینکه آیا نگران جوانی تیمش نیست، تصریح کرد: نگران جوان‌هایمان نیستیم آنها دیدارهای سخت لیگ قهرمانان آسیا و دربی را پشت‌سر گذاشتند. مسابقات سختی مثل السد و الاهلی را در راهمان پشت‌سر گذاشتیم. اگر 10 هفته قبل این بازی برگزار می شد شاید نگران بودیم اما الان نه. از لحاظ روحی و روانی شرایط تیم را خوب دیدم و دغدغه نداریم. از 23 بازیکن ما همه شانس بازی دارند. در خط هافبک بازیکنان خوبی داریم و هر کسی ممکن است به میدان برود. درون دروازه به جز رحمتی، حسینی بسیار سرحال است و عرشیا بابازاده هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در خط دفاع ساختار ما ثابت است، خدا را شکر شرایطمان خوب است و نگرانی نداریم.
 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •