مدرسه میثاق
موسسه کوثر
بهار 96 ما را نو می‌کند؟
 • 1396/01/29 14:38
 • 77248
گام‌هایی برای رسیدن به انقلاب فکری؛

بهار 96 ما را نو می‌کند؟

بیایید آنقدر که به جسم خود اهمیت می‌دهیم و جامه نو به تن می‌کنیم به انقلاب فکری دست بزنیم و روح و روان مان را از زشتی‌ها و پلیدی‌ها پاک نماییم.

گروه اجتماعی آناج/طاهر خیری: سال 95 با تمام فراز و نشیب‌‌هایش سپری شد و به تاریخ خاطره‌‌ها پیوست. باید که از این تغییر چهره طبیعت درس بگیریم و از نو متولد شویم. خداوند سرنوشت هیچ‌‌کس را تغییر نمی‌‌دهد مگر آنکه خود تغییر یابند.

تغییر و نو شدن لازمه استمرار حیات آدمی است. هر که پیام طبیعت را درک نکند محکوم به فناست. همه ما در زندگی‌مان شکست و پیروزی، تلخی و شیرینی داشته‌ایم و خواهیم داشت مهم این است که از این‌ها تجربه کسب کنیم و به غنای شخصیت وجودی‌مان بپردازیم. اگر اراده باشد می‌توان انسان دیگری بود، انسانی که دروغ، غیبت، تهمت، چاپلوسی و...در مرامش نیست. پس همگام با بهار ما هم تغییر می‌یابیم و نو می‌شویم.

اگر چشم دل را باز کنیم و بصیرت داشته باشیم بهار حامل پیام ارزشمندی است باید از این گردش فصول و دگرگونی احوال هستی و آموزه‌های آن درس گرفت چراکه بنا به فرموده امام علی فرصت‌ها مثل ابرها درگذرند و باید قدر و قیمت عمر گران‌بها را دانست.

اگر امروزمان بهتر از دیروز نباشد و دو روز عمرمان مساوی هم باشند روزی از خواب غفلت بر خواهیم خواست که دیر شده و افسوس گذر عمر را خواهیم خورد، پس بهتر است حال را دریابیم.

بهار جشن طبیعت است طبیعت زیبایی که آدمی را مسحور خود می‌کند. بهار دمیدن روح حیات در کالبد طبیعت و فصل جاری شدن جریان خون در شاهرگ هستی است. روزها و ماه‌ها از پی هم گذشتند و این قصه که نامش زندگی است همچنان ادامه دارد. بهار است که رخسار رخوت و زده جهان را زیبا می‌سازد و وجود پژمرده طبیعت را جانی دوباره می‌بخشد براستی که قدرت پروردگار عالمیان را در رستاخیز عظیم طبیعت شاهدیم.

ما آنچنان در زندگی یکنواخت ماشینی غرق شده‌ایم که فراموش کرده‌ایم از کجا آمده‌ایم و به کجا خواهیم رفت. ما قدر داشته‌های خود را نمی‌دانیم و مدام از نداشته‌ها سخن می‌گوییم غافل از اینکه سلامتی، زندگی، خانواده، پدر و مادر سرمایه‌های گرانقدری هستند که همیشه همراه ما نیستند اما زندگی روزمره فرصت اندیشیدن و پاسداشت این ارزش‌ها را از ما گرفته است. ما آنچنان غرق درتمایلات نفسانی و غریزی خود هستیم که گاهی شکر نعمت به جا نمی آوریم و با حضرت دوست خلوتی نمی‌کنیم.

بیایید آنقدر که به جسم خود اهمیت می‌دهیم و جامه نو به تن می‌کنیم به انقلاب فکری دست بزنیم و روح و روان مان را از زشتی‌ها و پلیدی‌ها پاک نماییم. بهار فرصت مناسبی است برای یک آغاز، آغاز یک مسیر، مسیری در جهت کمال.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •