موسسه کوثر
مدرسه میثاق
اعتبار لازم برای آغاز عملیات احداث فرودگاه ارس تامین شد
 • 1396/01/28 10:50
 • 77153
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد؛

اعتبار لازم برای آغاز عملیات احداث فرودگاه ارس تامین شد

احمدی از تامین اعتبار مورد نیاز برای احداث فرودگاه ارس خبر داد.

به گزارش آناج، جعفر احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اولویت‌‌دار بودن فرودگاه برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی، اقدام‌های لازم برای تامین اعتبار حصارکشی شهرک فرودگاهی و فاینانس مورد نیاز انجام شده است.

وی افزود: در گام نخست با اعتبار 10 میلیارد ریالی که در بودجه امسال سازمان منطقه آزاد ارس درنظر گرفته شده است پروژه محصور نمودن محدوده شهرک فرودگاهی انجام شده و همزمان عملیات احداث فرودگاه با اعتبار هزار میلیارد ریال انجام می‌شود.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اذعان کرد: پروژه احداث فرودگاه ارس طی سه سال گذشته در دستور کار بوده اما بعد از عدم موافقت کمیته دائمی اداره امور فضایی کشور در اواخر سال 93 و پس از پیگیری‌های لازم در فروردین ماه سال قبل، موضوع اخذ مجوز فرودگاه ارس با پیگیری‌های مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس یک قدم به آغاز عملیات احداث نزدیک شده است.

احمدی تاکید کرد: در تیر ماه سال قبل گزارش مطالعات امکان سنجی فرودگاه به دبیر سورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ارسال شد و در ادامه طرح فرودگاه ارس درکمیته دائمی سازمان هواپیمایی کشور پی‌گیری شد.

وی به برگزاری جلسات متعدد با حضور مدیرعامل منطقه آزاد ارس با دستگاه‌ها و مدیران مرتبط اشاره کرد و ابراز داشت: پس از پیگیری‌های مکرر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مرداد ماه سال گذشته نامه‌ای از توسط دبیر سورای عالی مناطق آزاد خطاب به معاون اول ریاست جمهوری و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشور نگاشته و طرح موضوع فرودگاه ارس در کمیته دائمی سازمان هواپیمایی کشور مورد تاکید قرار گرفت.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد در ادامه افزود: در پی مکاتبه‌های مکرر درخواست طرح موضوع فرودگاه ارس با پاسخ مثبت دکتر جهانگیری همراه شد و مطالعات امکان سنجی فرودگاه ارس به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد.

احمدی اظهار داشت: در نتیجه جلسه برگزارشده توسط سازمان هواپیمایی کشور، مقررشد مطالعات پس از بروز شدن دوباره به سازمان هواپیمایی کشوری ارجاع شود و پس از ارسال مطالعات بروز شده در دیماه سال قبل، موضوع هایی برای تکمیل فرایند به ارس مطرح شد که درحال حاضر سازمان و مشاور مربوطه در حال تکمیل موارد درخواستی هستند.

وی به اقدامات انجام شده در خصوص تملک اراضی فرودگاه اشاره کرده و گفت: در کنار موضوع های مطرح شده، طرح ارزیابی زیست محیطی فرودگاه در حال بروزرسانی بوده و در بودجه امسال اعتبار لازم برای فنس کشی و برخی اقدام های دیگر تامین شده است که امیدواریم بزودی شاهد آغاز عملیات احداث فرودگاه ارس باشیم.

احمدی یادآور شد: در دوره سه سال گذشته تلاش های مستمر و موثری در پیشبرد مراحل تکمیل پروژه احداث فرودگاه ارس انجام شده که قابل مقایسه با دوره های قبل نمی باشد.

گفتنی است از ابتدا تاکنون 14 میلیارد و 450 میلیون ریال اعتبار برای احداث و راه اندازی فرودگاه ارس اختصاص یافته است.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •