مدیریت شهری باید علمی و تخصصی باشد / شفافیت مالی کاندیداها مهمترین مطالبه مردمی است
 • 1395/12/30 23:17
 • 75908
گزارش آناج از اولین روز ثبت نام کاندیداها در فرمانداری ارومیه:

مدیریت شهری باید علمی و تخصصی باشد / شفافیت مالی کاندیداها مهمترین مطالبه مردمی است

شاید بیشترین موضوعی که کاندیداها برآن تاکید داشتند موضوع توجه به کار علمی و بهبود مدیریت شهری به دور از بازی های سیاسی است.

به گزارش آناج از ارومیه ، شورای شهر یکی از فرصت های مهم جهت مشارکت مردم در مدیریت شهری و در کنار کمک به بهبود سطح مشورت در جامعه است . قرآن کریم بارها بر امر مشورت و شورا تاکید داشته و در قانون اساسی نیز بر این امر اشاره شده است .

امروز 30 اسفند 95 فرمانداری های سراسر کشور میزبان کاندیداهایی بود که برای حضور در شورای شهر  اقدام به ثبت نام کرده اند. فرمانداری ارومیه نیز از ساعات ابتدایی صبح میزبان حضور چهره ههای شاخص و گمنامی بود که هرکدام با یک ذهنیت پا به میدان رقابت در شورای شهر کذاشته بودند .

در این میان اصلی ترین وجه حضور این کاندیداهای عدم موفقیت شورای شهر فعلی عنوان می شود ، یک دانشجوی دکترای کارآفرینی گرایش شهری  که برای انتخابات ثبت نام کرده بود می گوید :‌ به دلیل کم و کاستی هایی که در مدیریت شهری مشاهده می شد و به عنوان یک شهروند احساس کردم با توجه به توانایی ها می توانم در حوزه شهری اثرگذار باشم

وی خاطر نشان می کند : باید وضعیت مالی کاندیداها چه قبل و چه بعد از انتخاب بررسی شده و یک شفافیت مالی در حوزه هزینه کردها تبلیغاتی ایجاد شود ، چون ما خادم مردم هستیم و این امر باید مشخص شود.


یکی دیگر از کاندیداها  که دارای مدرک ارشد حسابداری است  در این باره می گوید : شهر دچار سومدیریت بوده و این سومدیریت با حضور افراد جوان و تلاش جمعی و نظارت مردم می تواند بهبود یابد.

نکته قابل توجه در روز اول حضور پرنگ بانوان برای ثبت نام در شورای شهر است در حالی که شورای شهر قبل ارومیه تنها یک خانم به عنوان عضو اصلی برای خود دیده بود ، این بار بانوان با حضور از علاقه خود برای نقش آفرینی بیشتر در  صحبت می کنند .

یکی از بانوان که تحصیلکرده در حوزه ورزشی است می گوید :‌ امروز ورزش شهری به دلیل عدم توجه به آن دچار رخوت شده و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد که نباید در ورزش افراد سیاسی تصمیم بگیرند و از باند بازی های مرسوم سیاسی در ورزش جلوگیری شود .

ارومیه به عنوان یک شهر مهم در حوزه ورزش به خصوص والیبال، این روزها دچار تصمیمات شبانه و دم انتخاباتی شده که ضربات جبران ناپذیری به بیت المال و همچنین سطح روحیه ورزش دوستان ارومیه ی زده است که شاید عدم نظارت کافی شورای شهر بر این امر ر ا یکی از دلایل میتوان نام برد .

مسائل فرهنگی و اجتماعی و عدم تعریف وضعیت فعالیت کمیسیون فرهنگی شورای شهر دلیل یکی از افراد برای حضور در انتخابات بوده و در این رابطه می گوید : امروز شهر دچار سیاسی بازی شده و به دلیل نبود یک رویه درست همه خود را حق می دانند در حالی که خروجی کمیسیون فرهنگی شورای شهر را باید از افراد پرسید.

وی خاطر نشان می کند : امروز عدم تعریف یک راهبرد درست در حوزه فرهنگ شهری موجب شده است هرروز یک تصمیم جدید ببینیم که اثرات نامناسبی بر سطح زندگی مردم عادی نیز دارد .

عباس حسن خانی فرماندار ارومیه نیز که باید 7 روز در ساعات کاری میزبان کاندیداها باشد در اواسط ساعات اداری امروز با حضور در جمع خبرنگاران گفت :‌کار ثبت نام در ساعات اداری انجام می گیرد و تا پایان وقت اداری ۶ فروردین ادامه داشته و تعداد کاندیداهای ثبت نامی در پایان وقت اداری هر روز اعلام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد:  ۵۱۰ روستای شهرستان اورمیه واجد شرایط است که برگزاری انتخابات در روستاها ملزم به حد نصاب رسیدن تعداد داوطلبین شورای آن روستاست. 

هرچند روز اول چهره های شاخصی در فرمانداری حضور یافتند اما به دلیل همزمانی آن با ساعات تحویل سال می توان روز سبک کاری شمرد که افراد ثبت نام خود را منوط به روزهای آخر کرده و شاید عده ی نیز از ثبت نام منصرف شوند .

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •