مدرسه میثاق
موسسه کوثر
بازدید استاندار، معاونین و هیأت همراه از اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی و خزانه معین استان آذربایجان‌غربی
 • 1395/12/30 19:00
 • 75878
در واپسین روزهای سال 1395 انجام شد؛

بازدید استاندار، معاونین و هیأت همراه از اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی و خزانه معین استان آذربایجان‌غربی

استاندار ‌آذربایجان غربی گفت : دولت باید به دنبال توانمند سازی بخش خصوصی رفته و تصدی گری دولتی را کم نماید.

به گزارش آناج از ارومیه ، استاندار آذربایجان‌غربی در رأس هیأتی متشکل از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه و معاونین متبوع، مدیرکل امورمالیاتی، مدیر امور شعب بانک ملی و معاونت متبوع و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان، از بخش‌های مختلف اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی بالأخص عملیات عمرانی آن و خزانه معین آذربایجان‌غربی بازدید و با مدیران و کارکنان آن، دیدار و گفتگو نمود.

 سعادت استاندار آذربایجان‌غربی در این بازدید، ضمن تقدیر از فعالیت‌های کارکنان خزانه معین استان، با اشاره به وظایف خطیر و حساس آنان در پیگیری وصول درآمدها و پرداخت‌های استان، گفت: برنامه‌ریزی مناسب درخصوص وصول درآمدهای استانی، یکی از راهکارهای مناسب برای توسعه استان در زمینه‌های مختلف اقتصادی و عمرانی است.

وی در ادامه، از تلاش مضاعف اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان در جهت تسهیل پرداخت به‌موقع حقوق کارمندان دولت و سایر اعتبارات بالأخص جذب 100 درصدی اسناد خزانه اسلامی و پرداخت قسمتی از مطالبات پیمانکاران عمرانی از دستگاه‌های اجرایی، تقدیر و تشکر نموده و این موضوع را نشانگر انگیزه و توان مدیریتی بالای اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان دانست.

سعادت بابیان اینکه وظیفه دولت تصدی‌گری نیست، گفت: هدایت و مدیریت توانمندسازی و افزایش انجام کارها توسط بخش خصوصی ازجمله مواردی است که از طریق اسناد خزانه و در جهت پرداخت مطالبات این بخش و برای کاهش تصدی‌گری دولتی، صورت گرفته است.

استاندار آذربایجان‌غربی ابراز امیدواری نمود که هرچه سریع‌تر در سایه افزایش درآمدهای استانی ازجمله درآمدهای مالیاتی، این استان بتواند خودکفا شود.

سعادت، افزایش درآمدهای مالیاتی استان از 400 میلیارد ریال در سال 92 به بیش از 900 میلیارد ریال و شناسایی بیش از 15 هزار مؤدی مالیاتی را در دو و نیم سال اخیر و 3600 مورد تنها در سال‌جاری را در استان، لبیک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به نفت دانست و ابراز امیدواری نمود که با تخصیص اعتبار لازم در سال 96، شاهد اتمام پروژه راه‌آهن نقده به ارومیه بوده و همچنین با تخصیص اعتبار به راه‌آهن سریع‌السیر ارومیه به تبریز و جذب سرمایه‌گذار خارجی و اتمام آن در 2 سال آینده، شاهد رونق و توسعه بیش‌ازپیش استان باشیم.

سعادت گفت: آغاز سال 1395 به‌سختی شروع شد و در پایان سال، شاهد نتایج خوبی هستیم ازجمله تخصیص 100 درصدی برای پروژه راه‌آهن نقده، تخصیص اعتبار برای بیمارستان 600 تختخوابی ارومیه در بودجه سال 1396، جاده‌سازی مسیرهای مواصلاتی اقتصادی استان ازجمله جاده خوی- قطور و رازی، جاده نقده – پیرانشهر و تمرچین، افزایش 5 برابری بودجه ساخت جاده سرو که همگی در توسعه اقتصادی و صادرات غیرنفتی نقش دارند، این نشانگر رونق اقتصادی استان از طریق نقش برجسته امور اقتصادی و مدیریت درست منابع است.

سعادت بابیان اینکه خزانه معین و ستاد اقتصادی استان، سهم مهمی در کسب درآمدهای استانی داشته‌اند، بار دیگر از نقش آن‌ها در توسعه استان تقدیر نمود.

داود غفارپور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار، حضور متوالی نمایندۀ عالی دولت در استان را طی 3 سال اخیر، موجب خرسندی و دلگرمی مجموعۀ امور اقتصادی و دارایی و خزانه معین استان دانسته و ابراز امیدواری نمود که این بازدید در پایان سال و همچنین سال جدید، منشأ خیروبرکت برای کارکنان این اداره و سایر دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

دبیر ستاد تجهیز درآمد، ضمن تشکر از دستگاه‌های وصول‌کننده منابع درآمدی بالأخص اداره‌کل امورمالیاتی در تحقق درآمدهای استانی، افزود: ستاد تجهیز درآمد استان آذربایجان‌غربی در سالی که در حال اتمام است، نسبت به وصول 8134 میلیارد و 911 میلیون ریال از درآمدهای استانی و مبلغ 427 میلیارد و 486 میلیون ریال درآمد ملی و استانی به خزانه کل کشور، اقدام نموده است.

غفارپور، کسب دو رتبه نخست در جذب 100 درصدی اسناد خزانه اسلامی و ساماندهی اموال دولتی و اوراق بهادار و ثبت 10 طرح سرمایه‌گذاری خارجی را از دستاوردهای شاخص این اداره‌کل در سال‌جاری برشمرد.

معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان نیز ضمن ارائه گزارش مختصر از عملکرد دریافت- پرداخت خزانه معین استان در این سال (تا 29 اسفند 95)، گفت: از مجموع مصوب عمرانی استانی به مبلغ 2520 هزار میلیون ریال، تاکنون حدود 1590 هزار ریال تخصیص و پرداخت‌شده است.

طهماسب حاجی حسینلو افزود: خزانه معین استان در سال 95 مبلغ 756 میلیارد ریال بابت اسناد خزانه و مبلغ 504 میلیارد ریال نقدی پرداخت‌نموده و حدود 334 میلیارد ریال صکوک اجاره در این استان تخصیص پیداکرده و همچنین 1930 میلیارد ریال اسناد خزانه جدید با تاریخ انتشار 28 اسفند 95 و سررسید دی‌ماه 1396، تخصیص و از طریق بانک ملی پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: از مجموع اعتبارات دریافتی و پرداختی خزانه بابت اعتبارات سایر و حقوق، مجموعاً بالغ‌بر 3300 هزار میلیارد ریال دریافت و به دستگاه‌های اجرایی پرداخت‌شده و امید می‌رود تا پایان سال‌جاری تمام کسری این اعتبارات به خزانه استان واریز شود.

در این جلسه، نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و یعقوب مزرعه‌لی مدیرکل امورمالیاتی نیز گزارش از شاخص‌های اقتصادی و مالیاتی را ارائه نمودند.
گفتنی است استاندار آذربایجان‌غربی و هیأت همراه، از قسمت‌های مختلف اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی و خزانه معین استان بازدید به عمل‌آورده و با کارکنان این مجموعه که تا شب عید، مشغول انجام امورات اداری و تخصیص اعتبارات استانی هستند، گفتگو نمودند.
 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •