موسسه کوثر
مدرسه میثاق
ماهواره و شبکه های تلگرامی اصلی ترین عامل خودکشی های اخیر / قهرمان پروری برای یک عمل مذموم پذیرفتنی نیست
 • 1395/12/26 15:18
 • 75792
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سراب تاکید کرد؛

ماهواره و شبکه های تلگرامی اصلی ترین عامل خودکشی های اخیر / قهرمان پروری برای یک عمل مذموم پذیرفتنی نیست

سید احمد علیانسب با ابراز تاسف از خودکشی هایی که در ماههای منتهی به سال جدید اتفاق در شهرستان سراب رخ داد خاطرنشان کرد:  علی رغم تصورات اشتباه  که خود کشی ریشه اقتصادی دارد, اعتقاد و فرهنگ دو مقوله مهم مهم و تاثیرگذار بر خودکشی افراد هستند.

به گزارش صدای سراب، سید احمد علیانسب، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سراب در گفتگوی اختصاصی با خبرنکار ما ضمن تقدیر از مردم نسبت به برگزاری کپین نه به چهارشنبه سوری اظهار داشت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده و تلاشهای ماموران انتظامی شهرستان سراب و مجموعه قضایی شهرستان سراب اتفاق و جراحت خاصی از شهرستان گزارش نشد.
وی در ادامه با ابراز تاسف از خودکشی هایی که در ماههای منتهی به سال جدید اتفاق افتاد خاطرنشان کرد:  علی رغم تصورات اشتباه  که خود کشی ریشه اقتصادی دارد, اعتقاد و فرهنگ دو مقوله مهم مهم و تاثیرگذار بر خودکشی افراد هستند.
علیانسب ترویج فرهنگ غربی با شبکه های ماهواره ای و پا گیری کانال های غیر اخلاقی و کانال هایی که توسط استکبار برای تاثیر بر روان جوانان و تشویق انان به خودکشی شکل گرفته را از علل اصلی رشد آمار خودکشی در سراب عنوان کرد.
دادستان عمومی  و انقلاب شهرستان سراب با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ دینی اظهار داشت: روحانیون وظیفه خطیری در بیان آثار اخروی خودکشی و بیان اینکه خود کشی از گناهانی است که بخشوده نمی شود دارند .
وی همچنین با ابراز تاسف از نهادینه شدن برخی فرهنگ های نادرست تصریح کرد: متاسفانه در یکی از خودکشی های اخیر عده ای از یک عمل مذموم برای قهرمان پروری استفاده کرده و با ترانه سرایی و ... سعی در برگزاری بزرگداشت نیز داشتند که دادستانی مانع شد.
علیانسب با تاکید بر لزوم توجه خانواده ها به رفتار کودکان و نوجوانان خود ابراز داشت: خانواده ها موظف هستند کنترل و نظارت بیشتری بر حضور و رفتار فرزندان خود در فضای مجازی داشته باشند و همچنین ماهواره و ابزارهای مفسده انگیز را قبل از بروز حادثه ای جبران ناپذیر از زندگی خود دور کنند.
وی ادامه داد: در یکی از خودکشی های اخیر با تحقیقا ت انجام شده تاثیر ماهواره و فضای مجازی بر این عمل کاملا مشهود بود.
این مقام مسئول علل اصلی ناهنجاری ها در جامعه را خانواده عنوان و ابرازداشت: دستگا های فرهنگی نیز وظیفه خطیری دارند و در کنار ابزار فرهنگ بحث نظارت پلیس هست که بایستی بیشتر بر فضای حقیقی و مجازی حاکم شود.
علیانسب با انتقاد از عدم نظارت کافی بر فضای مجازی در کشور بر لزوم  بومی سازی این فضا تاکید کرد.
دادستان سراب در پایان در بیان تلخ ترین و شیرین ترین خاطره کاری خود در سال 95 ابراز داشت: هر پرونده ای که نمایانگر یک فاجعه و مصیبت به خصوص برای جوانان هست تلخ و ناگوار و پرونده هایی که منجر به سازش طرفین بخصوص در حوزه خانواده می شود شیرین ترین خاطارت کاری هستند.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •