مدرسه میثاق
موسسه کوثر
ممانعت مسئولین معدن «آق دره تکاب» از تحقیق و تفحص نماینده ارومیه/ وقتی مسئول حراست خود را به عنوان کارگر جا می‌زند!
 • 1395/12/25 12:46
 • 75724
حاشیه‌سازی برای یک تفحص؛

ممانعت مسئولین معدن «آق دره تکاب» از تحقیق و تفحص نماینده ارومیه/ وقتی مسئول حراست خود را به عنوان کارگر جا می‌زند!

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ، رئیس هیئت تحقیق و تفحص از معدن آق دره تکاب است ولی مسئولین این معدن مانع تفحص می‌شوند.

به گزارش آناج از ارومیه، تحقیق و تفحص  از معدن آق دره تکاب و آنچه که در آنجا اتفاق افتاد تبدیل به یک مطالبه ملی شد که نمایندگان به بررسی چرایی شلاق خوردن کارگران این معدن بپردازند.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی مسئول تحقیق و تفحص از اتفاق و معدن آق دره شده است و تیم وی در حال بررسی شکایات و موضوعات مطروحه هستند.

در چند روز اخیر برگه‌ای منتشر شد که در آن چند نفر عنوان کرده بودند نادر قاضی‌پور به یکی از کارگران معدن به نام سید هادی حسینی توهین نموده است.

از آنجایی که پیگیری حق کارگران یکی از رسالت‌های پایگاه اطلاع رسانی آناج می‌باشد لذا خبرنگاران این مجموعه رسانه‌ای در ارومیه به جمع آوری مستندات در رابطه با این مسئله پرداختند که شاید نکات جالبی را برای مخاطبین داشته باشد.

علیرضا محمودی در تاریخ 26 آذر 95 از طرف نادر قاضی پور مامور به تشکیل تیم و بررسی وضعیت معدن آق دره تکاب می‌شود. وی بعد از تشکیل تیم عازم تکاب می شود تا نسبت به موضوعات مطروحه به تفحص بپردازد.

اما در تاریخ 26 دی ماه 95 نامه‌ای از سوی محمودی به نادر قاضی پور ، مسئول تحقیق و تفحص از معدن آق دره نوشته می شود که در آن آمده است:

«اینجانب به همراه تیم مربوطه در مورخه 25/10/95 به معدن و شرکت فرآوری آق دره تکاب جهت انجام ماموریت محوله مراجعت نموده که متاسفانه این عزیزان مورد بی احترامی و تجسس آقای سید هادی حسینی مسئول حراست مجتمع پویا زرکان در حضور آقای شهرام حیدری مدیر معدن آق دره تکاب قرار گرفتند و از باز کردن درب کارخانه استحصال طلا ممانعت کرد.»

اولین نکته جالب این نامه آنجاست که هادی حسینی نه تنها کارگر مجموعه نیست بلکه به عنوان حراست مجموعه به جای همکاری با مسئولین تحقیق و تفحص ، از حضور آنها در کارخانه ممانعت به عمل آورده است و اما نکته دوم اینکه به چه علتی مسئولین معدن آق دره تکاب مانع بررسی و تحقیق و تفحص از این معدن می گردند.

در ادامه همین ماجرا نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی  در تاریخ 5 بهمن سال جاری نامه‌ای به رئیس دادگستری تکاب می‌نویسد تا اقدامات قانونی نسبت به برخورد با مانعین تحقیق و تفحص انجام گیرد.

ضمن همه مسائل مذکور مسئولین حاضر در تحقیق و تفحص نامه ای نسبت به اقدامات انجام گرفته نگاشته اند که کاملاً در تناقض با گفته های برگه مجعول کارگر بودن هادی حسینی است که شاید بررسی و تحقیق و تفحص بتواند پرونده هایی را از این معدن رو نمایی کند که مورد علاقه مسئولین آن نباشد.

فارغ از همه ین مسائل چندین سوال در اذهان عمومی شکل می گیرد که چرا عده‌ای درصددند تا تحقیق و تفحص از این مجموعه را به حاشیه ببرند؟ به نظر می رسد سیستم قضایی استان باید نسبت به این ماجرا ورود بیشتری داشته باشد تا قضایای این معدن بیش از پیش برای مردم ایران شفاف شود.

با این همه لازم به ذکر است مسئولین معدن آق دره تکاب باید نسبت به عملکرد مسئول حراست معدن و نامه منتشر شده که به کذب وی را کارگر معدن خوانده‌اند شفاف سازی انجام دهد. همانطور که گفته شد تحقیق و تفحص از معدن آق دره تکاب اکنون به یک مطالبه ملی تبدیل شده استدر ادامه باید منتظر ماند و دید که منسوبین و وابستگان به یک نماینده خاص در استان که حتی در رابطه با حادثه قطار زد و بند های سیاسی خود را علنی کردند به چه علتی خواستار حاشیه سازی برای تحقیق و تفحص از معدن آق دره تکاب هستند؟

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • عباس
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۹:۲۰
  سلام اینجانب از پرسنل معدن میباشم موضوع به این صورت میباشد که مجلس محترم به اقای قاضی پور ماموریت داده از شرکت پویا زرکان یا همان معدن اقدره تحقیق وتفحص انجام بدهند عوامل ایشان بدون ارایه حکم به همراهی معاون صنعت ومعادن به محل رفتن وکاملا همجای معدن را مورد بررسی قرار دادن در مسیر برگشت به شرکت دیگری که ربطی به معدن ندارن مراجعه کردن و مسولسن به نامبردگان اعلام کرده که مسولین شرکت حضورندارن وشرکت مورد نظر تعطیل میباشدبه لحاظ حضور معاون صنعت اجازه ورود داده شده ولی به هنگام برگشت طبق ظوابط شرکت تخت سلیمان که اصلا ربطی به شرکت پویازرکان ندارد واجازه ورود نداشته اند بازرسی با دستگاه ایکس ری شده واقایان ناراخت شده اند که اضلا ماموریتی در باره شرکت تخت سلیمان نداشته اند
  0 + 0 -
 • شرکت
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۹:۲۳
  مسول محترم خبر های شما کذب میباشد از شما شکایت خواهیم کرد
  0 + 0 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 2
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •