مدرسه میثاق
موسسه کوثر
همه عاملان قتل‌های به وقوع پیوسته بازداشت شدند/ در سال جاری بیش از 11 هزار سارق دستگیر کردیم/ کسانی که در چهارشنبه‌سوری بازداشت شوند تا پایان تعطیلات میهمان پلیس خواهند بود
 • 1395/12/22 14:10
 • 75538
فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

همه عاملان قتل‌های به وقوع پیوسته بازداشت شدند/ در سال جاری بیش از 11 هزار سارق دستگیر کردیم/ کسانی که در چهارشنبه‌سوری بازداشت شوند تا پایان تعطیلات میهمان پلیس خواهند بود

سردار محسن حسن خانی با اشاره به کاهش جرایم در استان از دستگیری همه عاملان قتل در طول سال گذشته خبر داد.

به گزارش آناج، سردار محسن حسن‌خانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت وجود امنیت در یک جامعه، ابراز داشت: با نگاه به کشورهای اطراف امنیت کشور ما قابل مقایسه با آن‌ها نیست و حتی کشورهای اروپایی نیز چنین امنیتی را ندارند.

وی افزود: در ماه‌‌های اخیر شاهد آن هستیم که در کشورهای اروپایی نیروهای نظامی به صورت آماده‌باش هستند و در جشن‌ها و مراسمات ارتش نیز وارد عمل می‌شود ولی در کشور ما اماکن عمومی در امنیت کامل به سر می‌برند و این روزها نیز در آرامش کامل مردم به خریدهای شب عید مشغول هستند.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌‌شرقی شرایط امنیتی امسال استان را متفاوت از دیگر سال‌ها دانست و عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های اول سال تمام آیتم‌های امنیتی و برنامه‌هایمان محقق شد و در هیچ شاخصی وضعیت منفی نداشتیم.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه سه نماینده لیگ برتری و حضور گسترده تماشاگران توانستیم امنیت کامل این مسابقات و تمامی اجتماعات قانونی و امنیت سفرهای مسئولین نظام را بدون کوچک‌ترین مشکل تأمین کنیم.

این مقام انتظامی با اشاره به فعالیت‌‌های نیروی انتظامی استان در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: هیچ واحد اقتصادی نمی‌تواند ادعا کند نا امنی داشته است زیرا در طول یک سال اخیر فعالیت‌های گسترده‌ای را در راستای تأمین امنیت واحدای اقتصادی داشته‌ایم.

وی بیان کرد: در طول سال جاری 975 هزار تماس با پلیس صورت گرفته است که 56 درصد این تماس‌‌ها منجر به عملیات شده که میانگین حضور پلیس در صحنه به 10 دقیقه کاهش یافته است.

سردار حسن‌خانی رتبه آذربایجان‌‌شرقی در مجموع کاهش تصادفات جاده‌ای را چهارم اعلام کرد و افزود: در مجموع آمارهای پلیس راه و راه ور 87 نفر معادل 12 درصد کاهش کشته های جاده‌ای را داشته‌ایم.

وی از عدم توجه برخی ارگان‌ها به وظایفشان انتقاد کرد و متذکر شد: تامین امنیت یک مقوله جمعی است و مشاهده می‌کنیم که بخش عمده‌ای از تصادف‌ها به عامل انسانی و عدم اصلاح نقاط حادثه خیز باز می‌گردد.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: 44 مورد از بخش‌هایی که در انجام وظایفشان کوتاهی کرده‌اند، شناسایی و به دادگاه معرفی کرده‌ایم.

وی از توقیف 6 هزار و 400 خودرو در طول یک سال اخیر خبر داد و یادآور شد: در سال جاری یک میلیون و 250 هزار فقره اعمال قانون صورت گرفته است و 28 هزار موتور سیکلت متخلف را توقیف کرده‌ایم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مولفه‌های سرقت افزایش یافته است، تصریح کرد: برای سومین سال متوالی جلوی رشد سرقت گرفته شده و 5 درصد کاهش داشته‌ایم که جزو استان‌های موفق در این امر بودیم.

وی تعداد باندهای متلاشی شده حرفه‌ای را 256 مورد اعلام کرد و ابراز داشت: در 11 ماه اخیر 5 هزار و 280 سارق دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شده‌اند که از این آمار 70 درصد سابقه دار، 68 درصد معتاد و 73 درصد بیکار هستند.

سردار حسن‌خانی به اهمیت نگه‌داری از خودروها توسط خود مردم تأکید و اظهار کرد: 16 درصد سرقت‌ها مربوط به خودروها می‌باشد که با توجه به آمار بالای خودرو در سطح شهر پلیس به تنهایی نمی‌تواند از همه خودروها محافظت کند و باید خود افراد نیز به امنیت خودروهایشان توجه کنند.

وی تصریح کرد: امسال 54 فقره قتل در استان اتفاق افتاده است که نسبت به سال گذشته با کاهش 17 درصدی مواجه بودیم و همه عاملان 54 فقره قتل کشف شده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی از افزایش 109 درصدی ارزش کشفیات خبر داد و گفت: طبق آمار 11 ماهه امسال شرارت 22 درصد و نزاع و درگیری 40 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به پیشتازی استان در امر مبارزه با مواد مخدر، خاطرنشان ساخت: در 11 ماه اخیر بیش از 20 هزار نفر معتاد و مظنون به اعتیاد را جمع آوری کرده و بیش از 14 هزار نفر را به مراکز ترک اعتیاد فرستاده‌ایم.

سردار حسن‌خانی تاکید داشت: توسعه مراکر ماده 15 می‌تواند دغدغه اعتیاد را در جامعه کاهش دهد و نباید معتاد متجاهری در جامعه ما دیده شود؛ با وجود اینکه جمع آوری این افراد کار نیروی انتظامی نیست ولی به غیر از نیروی انتظامی هیچکس توانایی جمع آوری این افراد را ندارد.

وی اعلام کرد: در طول سال جاری 2 تن مواد مخدر کشف و ضبط شده و 26 باند بزرگ متلاشی شده‌اند که نسبت به سال گذشته این آمار 17 درصد افزایش یافته است.

سردار حسن‌خانی از افزایش 59 درصدی ارزش کشف کالای قاچاق خبر داد و اذعان داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جلوگیری از قاچاق امسال 186 پرونده در این راستا تشکیل یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به نزدیکی چهارشنبه آخر سال تا به امروز 3 میلیون مواد محترقه و چند کارگاه ساخت این مواد کشف و برخورد صورت گرفته است و افرادی که در این روز دستگیر شوند تا پایان تعطیلات مهمان پلیس خواهند بود.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه جرایم فضای مجازی روز به روز در حال افزایش است، افزود: پلیس فتای استان جزو سه پلیس برتر کشور اعلام شده است و استان های پر وقوع بوده ولی کشف جرایم در استان به 98 درصد رسیده است و کلاه برداری های اینترنتی و انتشار عکس و فیلم های خانوادگی از جرایم پر وقوع هستند و هیچ فضای مجازی امنیت کامل را ندارد.

وی بیان کرد: در حوزه ارائه خدمات 211 هزار پرونده تشکیل یافته و یک میلیون و 200 هزار نفر به کلانتری ها مراجعه کرده‌اند.

این مقام انتظامی به تمهیدات ویژه عید نوروز نیز اشاره کرد و افزود: از یک ماه گذشته به استقبال نوروز رفته‌ایم و برای پیشگیری و جلوگیری از برخی اتفاقات تمهیداتی را در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه پیشگیری از تصادفات و سرقت ها اولویت اول پلیس در ایام عید خواهد بود، ابراز داشت: مردم به توصیه‌های پلیس در این ایام دقت زیادی داشته باشند و هیچ اسباب کشی صورت نخواهد گرفت مگر با اجازه پلیس و بر همین اساس شعار امسال را آرامش و نشاط بهاری با قانونمندی و نظم اجتماعی می باشد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۹:۰۱
  سلام-به نسبت جمعیت استان کمتر از چهار میلیون اینهمه سارق و بزهکار ومعتاد و ...زیاد است یکی از مولفه های امنیت نسبت بزهکاران از قبل دزدان فواحش و معتادین و سایرفسوق و...به جمعیت پاک است البته در بین جمعیت پاک نیز افراد کم فروش متقلب ربا خوار و رانت وپارتی بازی نژادپرستی و دروغگوئی مسئولین عمل راکد نگه داشتن برخی اصول قانون اساسی به نفع هیئت حاکمه یا قوم مرکزی و تظاهر به دینداری دروغین و تملق سانسور حق و خودسانسوری مطبوعات و رسانه های مدعی عدالت خواهی ...از موارد دیگر نشانه نا امنی است که نا امنی پنهان می گویند در صدها را باید هیئتهای حاکم بسنجند و به خود نمره بدهند و خود را تصحیح نمایند والا تاریخ به آنها نمره خواهد داد
  1 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •