موسسه کوثر
مدرسه میثاق
بی‌شک ایرادات بسیاری در نحوه‌ی مدیریت کشور وجود دارد/ جنگ‌طلب نیستیم اما اگر تعدی کنند دهان‌شان را خُرد می‌کنیم
 • 1395/12/22 08:22
 • 75511
سردار کریمیان در جمع زائران کاروان‌های راهیان نور دانشجویی؛

بی‌شک ایرادات بسیاری در نحوه‌ی مدیریت کشور وجود دارد/ جنگ‌طلب نیستیم اما اگر تعدی کنند دهان‌شان را خُرد می‌کنیم

فرمانده سپاه عاشورا عنوان کرد: قطعا ایرادات و انتقادات بسیاری در نحوه‌ی مدیریت کشور وجود دارد و شاید اگر شهیدان امروز در بین ما بودند به اصلی‌ترین مطالبه‌گران و عدالت‌خواهان تبدیل می‌شدند.

به گزارش آناج، افتتاحیه همایش جوانان انقلابی آذربایجان‌شرقی با حضور سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا در جمع زائران کاروان‌‌های راهیان نور دانشگاه‌های آذربایجان‌‌شرقی در پادگان شهید باکری دزفول برگزار شد.

این همایش به همراه ویژه برنامه رزمایش و یادبود شهدای دفاع مقدس طی 4 شب متوالی و با حضور بیش از 6 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف استان آذربایجان‌شرقی در پادگان شهید مهدی باکری دزفول برگزار می‌شود.

سردار کریمیان در افتتاحیه این مراسم با گرامیداشت رشادت‌‌های شهدای دفاع مقدس علی الخصوص شهدای دانشجو و شهدای پادگان شهید باکری، حضور دانشجویان را در این سفر معنوی و زیارت قدمگاه شهیدان کربلای ایران یک توفیق ارزیابی کرد و ابراز داشت: در این آشفته بازار و در این وانفسای روزگار شما دانشجویان انتخاب شدید که در فضایی حضور داشته و نفس بکشید که شهدا حضور داشتند و چون دفاع مقدس ما از جنس عاشورایی بود، این حرکت مقدس است.

وی ادامه داد: شما جوانان در معرکه‌های نبرد حق و باطل قرار گرفته‌‌اید، آنجا که حسینیان زمان بر بزیدیان زمان شوریدند و بر آنها تاختند و شهید شدند ولی نگذاشتند که عزت ما، عظمت ما، استقلال ما، خاک ما و ناموس ما زیرپای دشمن لگدمال شود.

فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان ساخت: امروز بهترین کار برای ما بازماندگان شهدا و برای شما جوانان عزیز به عنوان سرمایه های اصلی کشور، شناخت راه شهیدان و پیروی از راه شهیدان است.

وی با اشاره به کلامی از رهبر معظم انقلاب که زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: این بدین معنی است که آنهایی که رفتند کاری حسینی کردند و آنهایی که ماندند باید کاری زینبی کنند وگرنه یزیدی‌اند.

این مقام نظامی با بیان اینکه اگر رسالت پیام رسانی زینب کبری سلام الله علیها نبود، قطعا خون پاک حسین علیه السلام  و یارانش در  صحرای کربلا به ثمر نمی‌نشست، عنوان کرد: در حقیقت حرکت حضرت زینب سلام الله علیها و رسالت پیام‌رسانی شهیدان ادامه‌ی راه و مسیری است که آنها پیمودند و آنها ترسیم کردند و این ادامه‌ی جهاد است.

وی اظهار داشت: امروز دشمن ما را در جنگی بسیار پیچیده‌تر از هشت سال دفاع مقدس درگیر کرده که آن هم جنگ نرم و شبیخون فرهنگی است؛ عملیات نفوذ است که هم در بعد فرهنگی، هم سیاسی، هم اقتصادی و هم امنیتی و حاکمیتی نفوذ را آغاز کرده و تلاش می‌کند که هویت اسلامی و ایرانی را از ما بگیرد و ما را از درون خالی کند.

سردار کریمیان متذکر شد: عناصری که تولید قدرت می‌کنند و منجر به تولید قدرت بازدارندگی که خارچشم دشمنان اسلام می‌شوند را سعی می‌کنند یکی پس از دیگری تضعیف کنند و کار به جایی برسد که سازمان نظام جمهوری اسلامی خودبخود فرو بریزد و ما مأموریم که نگذاریم خون پاک شهیدان پایمال شود.

وی افزود: بی شک اشکالات، انتقادات و ایرادات بسیاری در نحوه‌ی مدیریت کشور وجود دارد و اگر شهیدان بودند اکنون اصلی‌ترین مطالبه‌گر آنها بودند، از عدالت و بازتولید روح توحید سخن می‌گفتند و ما که ادعا می‌کنیم پیرو راه شهیدانیم باید همین صفات را داشته باشیم؛ مطالبه‌گر باشیم، منتقد باشیم ولی منصفانه و بی‌نیرنگ و می بایست تلاش کنیم برای پیشرفت کشور.

فرمانده سپاه عاشورا در جمع زائران سرزمین نور افزود: قطعا سرمایه‌های کشور ما جوانان هستند و مسئولین نظام وظیفه دارند بسترهای لازم را برای شکوفایی استعدادهای جوانان و استفاده از ظرفیت‌های نهفته و بالقوه‌ی آنان فراهم کنند و من و امثال من هم وظیفه داریم بگوییم و بخواهیم و فریاد بزنیم.

وی با بیان این جمله که " ما زنده آنیم که آرام نگیریم/ موجیم که آسودگی ما عدم ماست" ادامه داد: اگر ما بنشینیم و ساکت باشیم قطعا و هرگز به نتیجه نخواهیم رسید و همانند دیگر کشورهای منطقه و مرتجعان عرب و امثالهم بایستی مستعمره‌ی کدخدایی به نام امریکا و درحقیقت یزید زمان باشیم و زیر بیرق آنها زندگی کنیم ولی شعار هیهات منا الذله‌ی اباعبدالله الحسین علیه السلام را ما هرگز فراموش نخواهیم کرد.

این مقام نظامی یادآور شد: ما شعار هیهات مناالذله‌ی اباعبدالله الحسین (ع) و پرچمدار باوفایش قمر منیر بنی هاشم را هرگز فراموش نکرده و نخواهیم کرد زیرا جنس ما از جنس عاشوراست؛ به قول سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی، اگر بخواهند ما را بشناسند، بروند و داستان کربلا را مطالعه کنند.

وی تصریح کرد: ما هرگز جنگ‌طلب نبوده و نیستیم، لکن اگر کسی تعدی کند دهانش را خرد می‌کنیم؛ این درسی است که شهیدان به ما آموختند و رهبر عزیزمان از ما خواسته و می‌خواهند.

سردار کریمیان در ادامه با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان گفت: همانطور که حضرت آقا فرموده‌اند می‌خواهند سر ما را گرم کنند به بحث نظامی‌گری -هرچند آن آمادگی‌ها هم لازم است- و از طریق اقتصاد و معیشت وارد عرصه شوند و مردم را از انقلاب زده کنند و کار به جایی برسد که توان مقاومت و یارای ایستادگی در مقابل آنها را نداشته باشند.

وی ادامه داد: همه‌ی ما باید دست به دست هم بدهیم و برای تقویت قدرت و اقتدار ملی جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم و از اختلاف بپرهیزیم که به قول مقام معظم رهبری از هرگلویی صدای اختلاف بربیاید آن گلو خائن است، حال می‌خواهد از هر کسی یا از هر قشر و هر طیف و جناحی باشد.

فرمانده سپاه عاشورا تاکید کرد: بایستی با وحدت و انسجام ملی در مقابل دشمن بایستیم؛ این‌ها شعار نیست، نیاز به عمل دارد و شما در جامعه‌ی اسلامی ما، در ایران ما می‌توانید پیش برنده باشید که صرف پیش‌روندگی کفایت نمی‌کند.

وی خطاب به دانشجویان ابراز داشت: شما دانشجویان موتور محرکه‌ی جامعه‌ی ما هستید. پس منصفانه نقد کنید و بخواهید و مطالبه‌گری داشته باشید و دشمن را بشناسید و ظرفیت‌های خودتان را شناسایی کرده و با اشراف کامل و با یک برنامه‌ی منظم و منسجم و هدفمند پیش بروید که ایران ما به وجود شما احتیاج دارد.

این مقام نظامی در پایان خاطرنشان کرد: ما همگی مدیون شهیدانیم ولی بنا به آیه‌ی شریفه ان اولی الناس لابراهیم الذین اتتبعوا، بهترین مسیر نزدیک شدن به شهیدان و اولویت داشتن به شهیدان شناخت راه آنها و پیمودن راه آنهاست.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •