مدرسه میثاق
موسسه کوثر
افتخار می‌کنم در قهرمانی تراکتور نقش داشتم/ رابطه‌ام با مردم آذربایجان قلبی است
 • 1395/11/25 13:54
 • 73762
زننده گل قهرمانی تراکتورسازی در گفت‌وگو با آناج؛

افتخار می‌کنم در قهرمانی تراکتور نقش داشتم/ رابطه‌ام با مردم آذربایجان قلبی است

زننده گل قهرمانی تراکتورسازی در جام حذفی فصل 93-1392 گفت: افتخار می‌کنم نقش کوچکی در قهرمانی تراکتورسازی داشتم.

گروه ورزشی آناج: 25 بهمن ماه 1395 سالروز قهرمانی تراکتورسازان در جام حذفی فوتبال کشور بود؛ این قهرمانی تنها افتخار باشگاهی سرخ‌پوشان تبریز در فوتبال ایران است که 3 فصل پیش با رکورد بدون گل خورده به دست آمد. همین موضوع بهانه‌ای شد تا با "سعید دقیقی" زننده گل قهرمانی تراکتورسازان در فینال جام حذفی برابر مس کرمان گفت‌وگویی داشته باشیم که ماحصل آن در ادامه می‌خوانید:

آناج: از آخرین وضعیت خودتان بگویید.

من در حال حاضر بازیکن تیم سیاه‌جامگان مشهد هستم و به خاطر اینکه این باشگاه در نیم‌فصل اول نتوانست به تعهدات خود عمل کند، به همین علت از شروع نیم‌فصل دوم در تمرینات این تیم شرکت نکردم و اکنون در شهرم قزوین به سر می‌برم. به هر حال با مشکلاتی که در این تیم مشهدی بوجود آمد ترجیح دادم به قزوین بیایم و در این‌جا هم برنامه‌هایی دارم و در کلاس‌های مربی‌گری شرکت می‌کنم و تحصیلم را هم ادامه می‌دهم، در خدمت خانواده هم هستم تا ببینم انشالله در آینده چه پیش می‌آید.

البته این را هم بگویم که باید از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ورزش به خصوص فوتبال حمایت کرد. آقایان عباسی مالکین باشگاه سیاه‌جامگان در حد توان خود برای این باشگاه زحمت کشیده‌اند و باید مسئولین استان خراسان رضوی حمایت‌های بیشتری از آنها انجام دهند.

آناج: از قهرمانی تراکتورسازی در جام حذفی سال 92 صحبت کنید.

آن قهرمانی یکی از بهترین خاطرات ورزشی من است. ما در نیم‌فصل اول لیگ سیزدهم عملکرد خوبی داشتیم اما در نیم فصل دوم نتوانستیم نتایج دور رفت را تکرار کنیم ولی با این وجود در جام حذفی موفق بودیم و توانستیم به عنوان قهرمانی برسیم. برایم باعث افتخار است که نقش کوچکی در این موفقیت بزرگ داشتم و لطف خداوند شامل حالم شد و توانستم سه گل از 6 گل جام حذفی را به ثمر برسانم. خوشحالم که توانستم دل مردم آذربایجان و هواداران فهیم تراکتور را شاد کنم.

 

 

من 5، 6 سال از زندگی ورزشی‌ام را در تبریز گذراندم و خاطرات خوبی از این شهر دارم و به همین دلیل تبریز را شهر دوم خودم می‌دانم. مردم آذربایجان همیشه بر گردن کشورمان حق دارند و امیدوارم تراکتورسازی با قهرمانی در هر دو جام فصل جاری، شادی را برای مردمان بامعرفت این دیار به ارمغان بیاورد.

آناج: گلزنی در مقابل تیم‌های راه‌آهن، فولاد و مس کرمان در فینال چقدر در محبوبیت شما تاثیرگذار بود؟

بعضی مواقع هست که شما در لیگ‌برتر چند گل می‌‌زنید و آقای گل می‌شوید ولی در خاطر هیچ‌کس نمی‌مانید اما وقتی در فینال جام‌حذفی گل می‌زنید، آن گل سال‌های سال در ذهن هواداران و مردم نقش می‌بندد. به شخصه گلزنی‌ام در فینال جام حذفی را لطف و محبت خداوند می‌دانم و از طرفی علاقه‌ای که به شهر تبریز و مردم آذربایجان داشتم عاملی شد که در اذهان مردم بمانم و باعث افتخارم است که هنوز این پیوند قلبی بین من و مردم آذربایجان وجود دارد.

آناج: فکر می‌کنید اگر کمی در انتخاب تیم‌هایتان دقت می‌کردید، می‌توانستید به یکی از ستون‌های اصلی فوتبال آذربایجان تبدیل شوید؟

من این افتخار را داشتم که پیراهن هر 4 تیم لیگ برتری تبریز را بر تن کنم. در تیم شهرداری یکی از بهترین سال‌های فوتبالم را گذراندم و با تراکتورسازی هم به قهرمانی رسیدم و در گسترش‌فولاد و ماشین‌سازی هم برای فوتبال تبریز خدمت کردم ولی در فوتبال هر بازیکنی فراز و نشیب وجود دارد و می‌تواند در یکی از تیم‌ها شرایط خوب باشد و در تیم دیگری بلعکس اما چیزی که مهم است رابطه قلبی بین من و مردم آذربایجان است و بازهم می‌گویم تبریز را شهر دومم می‌دانم و با اینکه بومی نیستم ولی از خیلی‌ها بومی‌ترم!

آناج: تراکتور می‌تواند در جام حذفی سال 96 جشن قهرمانی را در خرمشهر برگزار کند؟

تراکتورسازی امسال از کادر فنی و بازیکنان خوبی بهره می‌برد و از مدیریت توانمندی نیز برخوردار است، لذا امیدوارم و دعا می‌کنم تا این تیم به قهرمانی هر دو جام لیگ برتر و حذفی برسد. این تیم از مجموعه بازیکنان تا مدیریت باید تمام تمرکز خود را برای قهرمانی به کار بگیرد تا انشالله این امر محقق شود.

آناج: در خرمشهر حضور خواهید یافت؟

از الان مشخص نیست که در فینال خواهم بود یا نه ولی دوست دارم این اتفاق بیافتد تا ببینیم قسمت چه می‌شود. اگر شرایط مهیا باشد حتماً خواهم رفت و اگر هم نشد برای تراکتور محبوب آرزوی موفقیت و قهرمانی می‌کنم.

آناج: شرایط تراکتور در لیگ‌برتر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به نظرم تراکتورسازی اگر در بازی با پرسپولیس تمامی نفرات خود را در اختیار داشت، قطعاً نتیجه دیگری رقم می‌خورد. با این حال این تیم همچنان مدعی قهرمانی است و باید با تمرکز کامل بازی‌های خود را انجام دهد و منتظر فرصت باشد که اگر پرسپولیس لغزشی داشت از آن استفاده کند.

 

 

آناج: نظرتان در مورد محرومیت تراکتورسازی چیست؟

به اعتقاد من این تهدید را می‌شود تبدیل به فرصت کرد چون این محرومیت شرایطی را فراهم می‌سازد که باشگاه می‌تواند در منایع خود صرفه‌جویی کرده و از بازیکنان پایه استفاده کند. مطمئناً بازیکنان جوان تیم با حضور در میادین می‌توانند خودشان را نشان دهند و در سال‌های آینده پشتوانه‌ای قوی برای تراکتورسازی باشند. امیدوارم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم و مطمئنم با درایت آقای آجورلو، تراکتورسازی این مشکلات را به خوبی پشت سر خواهد گذاشت. فکر می‌کنم اگر نفرات فعلی حفظ شوند و در کنار آنها چند بازیکن جوان به تیم تزریق شوند، مطمئناً بازهم تراکتورسازی در فصل آینده جزو مدعیان خواهد بود؛ این تیم همیشه بزرگ بوده و باید همیشه در بین مدعیان قهرمانی باشد.

آناج: سخن پایانی با هواداران تراکتورسازی

تراکتورسازی در شرایط کنونی نیاز بیشتری به هوادارانش دارد و توصیه من به پرشورها این است که با هر اتفاقی که رخ می‌دهد دست از حمایت خود برندارند زیرا هدف موفقیت فوتبال آذربایجان است. تراکتور پرچمدار فوتبال خطه آذربایجان است و امیدوارم شاهد موفقیت‌های پیاپی تیم‌های این دیار باشیم.

گفت‌وگو از: سجاد جمالزاده

 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۸:۴۱
  انشالله هرجا هستی موفق باشی
  9 + 0 -
 • عرفان
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۲۰:۴۲
  یاشاسین دقیقی واقعا نقش تاثیر گذاری در قهرمانی تراختور کبیر در جام حذفی داشت با گلهای مهمش در بازی با فولاد و مس
  8 + 0 -
 • بهزاد قوشاچای
  پاسخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۲۱:۳۵
  یاشاسن سعید دقیقی
  9 + 0 -
نظر شما
 • 3
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •