موسسه کوثر
مدرسه میثاق
دولت‌ برای اصلاح قانون بیمه بیکاری لایحه‌ای نمی‌فرستد/ نمایندگان طرح پرداخت بیمه بیکاری را برای تمام افراد فاقد شغل به صحن علنی می‌آورند
 • 1395/11/23 12:01
 • 73530
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دهم؛

دولت‌ برای اصلاح قانون بیمه بیکاری لایحه‌ای نمی‌فرستد/ نمایندگان طرح پرداخت بیمه بیکاری را برای تمام افراد فاقد شغل به صحن علنی می‌آورند

خدادادی با تاکید بر ضرورت تامین اعتبار لازم برای پرداخت بیمه بیکاری به تمام بیکاران، گفت: دولت از محل‌های مختلف مانند حذف یارانه پردرآمدها اعتبارات لازم برای پرداخت بیمه بیکاری به بیکاران را تامین کند.

به گزارش آناج به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، سلمان خدادادی، درخصوص ضرورت بازنگری درقانون بیمه بیکاری، اظهار داشت: یکی از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت بیمه بیکاری است زیرا در طول فعالیت کارگاه‌‌های تولیدی مشکلاتی برای کارگران پیش می‌آید که کارفرمایان باید مبالغی را به عنوان بیمه بیکاری به افراد پرداخت کنند اما درحال حاضر اکثر کارگران فعال در مراکز تولیدی در اخذ بیمه بیکاری دچار مشکل هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر درصد بسیاری از کارگران با وجود داشتن بیمه بیکار هستند، افزود: به طور حتم این افراد باید از بیمه بیکاری استفاده کنند اما در پرداخت بیمه کاری مشکلاتی وجود دارد که باید به این موارد توجه کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تاکنون لایحه‌ای از سوی دولت در جهت اصلاح قانون بیمه بیکاری ارسال نشده است، تصریح کرد: نمایندگان در مجلس هشتم و نهم طرحی را در جهت اصلاح قانون بیمه بیکاری آماده کردند که مجدد در دستور کار کمیسیون اجتماعی در این دوره از مجلس قرار گرفته و نمایندگان با دقت این طرح را درجلسات مختلف مورد بررسی قرار دادند؛ در این طرح تاکید شده که بیمه بیکاری باید به تمام بیکاران پرداخت شود.

خدادادی با تاکید بر اینکه در قانون فعلی بیمه بیکاری به افراد بیکارشده پس از فعالیت کاری پرداخت می‌شود، گفت: این درحالی است که در طرح مورد نظر نمایندگان بیمه بیکاری باید به تمام افراد بیکار و بدون شغل پرداخت می شود، البته این قانون در تمام کشورهای پیشرفته دنیا اجرا می‌شده و افراد پس از اتمام تحصیلات خود اگر در شغلی مناسب فعالیت نکنند ازبیمه بیکاری استفاده می‌کنند هرچند که میزان پرداخت بیمه بیکاری در حد حقوق دریافتی در زمان اشتغال نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه میزان بیمه بیکاری باید هزینه‌های حداقلی زندگی را تامین کند، افزود: تا هر زمانی که فرد شغل مناسب خود را پیدا نکند می‌تواند از  بیمه بیکاری استفاده کند که متاسفانه به این قانون در کشورما هیچ توجهی نمی‌شود، ازاین رو مجلس به دنبال آن است که با بررسی طرح موردنظر نمایندگان از مجالس گذشته این وظیفه را در اختیار دولت قرار دهد تا بیمه بیکاری را به افراد بیکار جامعه پرداخت کند؛ بنابراین اگر جلسات علنی مجلس درشرایط عادی قرار بگیرد به طور حتم این طرح نیز پس از طی مراحل نهایی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.

خدادادی با بیان اینکه به طورحتم پرداخت بیمه بیکاری به تمام افراد بیکار نیازمند تامین اعتبار و منابع لازم است، تصریح کرد: از محل‌های مختلف می توان منابع لازم را تامین کرد، به عنوان مثال چندی پیش برای افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد دولت موظف به حذف یارانه پردرآمدها شد، بنابراین این وظیفه دولت است که منابع لازم برای پرداخت بیمه بیکاری به افراد را تامین کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت تامین اعتبار لازم برای پرداخت بیمه بیکاری به تمام بیکاران، گفت: دولت از محل‌های مختلف مانند حذف یارانه پردرآمدها اعتبارات لازم برای پرداخت بیمه بیکاری به بیکاران را تامین کند.

وی با تاکید براینکه دولت موظف به حل مشکلات موجود در آسیب‌ها و تامین رفاه اجتماعی برای آحاد مردم است، گفت: پرداخت بیمه بیکاری به تمام مردم هم یکی از موضوعات مهم و قابل پیگیری در کنار آسیب‌های دیگر جامعه مانند اعتیاد، طلاق، سرقت و مفاسد اجتماعی است که دولت باید به آن توجه کند.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •