مدرسه میثاق
موسسه کوثر
منابع آزمون عمومی و اختصاصی کنکور ۹۶
 • 1395/11/22 23:13
 • 73501
ثبت نام کنکور؛

منابع آزمون عمومی و اختصاصی کنکور ۹۶

ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۶ تا ۲۸ بهمن ۹۵ ادامه دارد این آزمون در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه ۹۶ برگزار می‌شود و منابع آزمون عمومی و اختصاصی نیز اعلام شد.

به گزارش آناج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ثبت‌نام آزمون سراسری سال 96 از سه‌شنبه 19 بهمن 95 آغاز شد و تا 28 بهمن ادامه دارد، سوابق تحصیلی در کنکور 96 سهم 30 درصدی داشته و به صورت مثبت اعمال می‌شود.

داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96 باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و  ثبت‌نام در کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها بر اساس آزمون صورت می‌‌گیرد همراه با آزمون سراسری سال 96 و از طریق سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است. داوطلبان پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما باید برای پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی اقدام کنند و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است و پرداخت مبلغ 20 هزار تومان از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.

کنکور سراسری سال 96 دارای دو بخش آزمون عمومی و اختصاصی است.

 آزمون عمومی برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به منظور تشخیص میزان آمادگی داوطلبان در زمینه دروس عمومی و در حد اطلاعات علمی کتاب‌های نظام جدید آموزش متوسطه سالی واحدی مشخص شده و مواد آزمون عمومی بدین شرح است:

منابع آزمون عمومی و اختصاصی کنکور ۹۶

داوطلبان اقلیت‌های مذهبی ( کلیمی، مسیحی، زرتشتی) اگر بخواهند به سوالات معارف غیراسلام پاسخ دهند باید با علامتگذاری در بند 25 تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی آن را مشخص کنند.

آزمون اختصاصی برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به منظور تعیین میزان آشنایی علمی آنها با پایه‌های اساسی و اصولی رشته‌های موجود در هر گروه آزمایشی و در حدود اطلاعات علمی کتب نظام جدید سالی واحدی برگزار می‌شود.

دروس ریاضیات، فیزیک و شیمی در حدود اطلاعات علمی کتاب‌های دوره پیش دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک نظام جدید سالی واحدی. علاوه بر این دروس در درس فیزیک از کتاب فیزیک یک و آزمایشگاه سالی واحدی نیز سوال طرح خواهد شد.

منابع آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی:‌ 

دروس زمین‌شناسی، ریاضی، زیست‌شناسی، فیزیک و شیمی در حدود اطلاعات علمی کتاب‌های دوره پیش دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک نظام جدید سالی واحدی. سوالات درس زمین‌شناسی صرفاً از دوره پیش دانشگاهی و سال سوم دبیرستان طرح خواهد شد.علاوه بر این دروس در درس فیزیک از کتاب فیزیک یک و آزمایشگاه سالی واحدی نیز سوال طرح خواهد شد.

منابع آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی:‌ 

دروس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی.

ریاضیات از کتب پیش‌دانشگاهی، سال‌های سوم، دوم و اول. اقتصاد کتاب سال دوم، زبان و ادبیات فارسی کتب پیش‌دانشگاهی و سال‌های سوم، دوم و اول، زبان عربی کتب پیش‌دانشگاهی، سال‌های سوم و دوم. تاریخ و جغرافیا کتب پیش‌دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم، علوم اجتماعی کتب پیش‌دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم.

فلسفه و منطق، فلسفه براساس کتب پیش دانشگاهی و سال سوم و منطق براساس کتاب سال سوم و روانشناسی کتاب سال سوم.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •