مدرسه میثاق
موسسه کوثر
برنامه‌ی دشمن برای جدا کردن مردم از ولایت به شکست منجر شد/ ملت ایران را با «اراجیف» ترساندن عین حماقت است
 • 1395/11/22 12:46
 • 73421
آیت‌الله خاتمی در ارومیه؛

برنامه‌ی دشمن برای جدا کردن مردم از ولایت به شکست منجر شد/ ملت ایران را با «اراجیف» ترساندن عین حماقت است

امام جمعه موقت تهران گفت: دشمنان می‌خواستند با ترفندهای مختلف مردم را از ولایت جدا کنند، اما در این برنامه شکست خوردند چراکه عشق ایرانی‌ها به امام خامنه‌ای پایان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار آناج از ارومیه، آیت الله سید احمد خاتمی در سخنرانی راهپیمایی  ۲۲ بهمن در جمع مردم شهید پرور و ولایت‌مدار ارومیه اظهار داشت: فجر امسال فجر فاطمی است چراکه عطر ایام فاطمیه را از آن استشمام می‌کنیم و این حضور پرشور مردم‌ ابراز عشق‌ به حضرت صدیقه طاهره می‌باشد؛ ما افتخار می‌کنیم فاطمی هستیم‌ و کشور ما فاطمی بوده و‌ شیعه و سنی یکپارچه و متحد سرشار از عشق به دخت نبی اکرم اسلام هستند.

وی ادامه داد: رزمایش امروز شما مردم یک تودهنی بزرگ بر دهان یاوه گویان و به خصوص رئیس جمهور آمریکا بود؛ این مدال افتخار را از امام راحل به ارث برده‌ایم و بدون تردید شما ملت از مردمان حجاز و عراق زمان پیامبر برترید چرا که پشت نظام و رهبری و پای آرمان‌هایتان ایستاده‌اید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: همانطور که نسل اول انقلاب یادشان است ما هم باید بدانیم که انقلاب اسلامی از دین داری مردم و از مساجد شروع شد و شعارهای مردم هم همگی دینی بودند و همچنین رهبری دینی این انقلاب را هدایت می‌کرد؛ دشمن می‌خواهد این دین را از مردم بگیرد تا شاید از این طریق بتواند به اسلام و انقلاب ضربه بزند.

خاتمی با اشاره به اینکه سران استکبار از جمله آمریکا و انگلیس که دشمنی چند قرنی با ایران دارند قصد نابودی ما را کردند، تصریح کرد: نسل دوم انقلاب که انقلاب را ندیده اینگونه باشکوه و عظمت در راهپیمایی بودند و پای ارزش‌های دین و انقلاب ایستادند؛ بانوان ما نیز در تمامی لحظه‌ها حضور داشتند و با اقتدار و حجاب‌شان راه امام را ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: ما باید بگوییم تا آخرین قطره خونمان بر راه انقلاب و‌دین ایستاده‌ایم چرا که دشمن در پی نا امید کردن مردم‌ با ابزارهایی همانند تحریم و تهدید و این یاوه گویی‌ها است و سران آمریکا و استکبار می‌خواهند با این فشارها که از نظر خودشان فشارهای فلج کننده نظام و کشور است چشم مردم را بترسانند اما باید بدانند که مردم ایران دست هر استعمارگری را از کشور قطع خواهند کرد و جوابشان را با مشت‌های گره کرده در راهپیمایی امروز دادند.

امام جمعه موقت تهران تشریح کرد: جهانیان بدانند که اگر این مردم را قطعه قطعه کنند ولی باز هم نمی‌توانند آنها را از نظام اسلامی جدا کنند چرا که هدف دشمن جدایی مردم از ولایت فقیه است اما مگر می‌شود مردمی که برکت انقلاب اسلامی را حس‌کرند و 38 سالگی تولد انقلاب شأن که مدیون ولایت است را جشن گرفتند از انقلاب جدا شوند؟ مگر می‌شود مردمی که خود را سرباز خامنه‌ای می‌دانند از انقلاب و پشتیبانی از آرمان‌های خمینی دست بکشند؟ اینها همگی خواب خوشی است که دشمن برای خود می‌بیند که تعبیری ندارد.

وی بیان داشت: حضرت امام خامنه‌ای که بعد از امام راحل ادامه دهنده راه انقلاب شدند یک نعمت بزرگی برای ملت است که با صبر و بصیرت ایشان جمهوری اسلامی ایران با اقتدارتر از همیشه رو به جلو در حال حرکت است و این را باید دشمن احمق درک کند که مردم در آن زمان با آن همه سختی در طول 8 سال جنگ تحمیلی از انقلابشان دست برنداشتند و هنوز هم این رئیس جمهور آمریکا می‌گوید تمام گزینه‌ها روی میز است.

آیت الله خاتمی نصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که مردم ایران باید از من بترسند ولی این دشمن بداند ملت ایران ملتی است که شهادت در راه خدا را جهاد می‌داند و افتخار می‌کند که در این جهاد به شهادت نائل شود پس دنیا بداند ملت ایران از هیچ کس و هچ چیز هراس ندارد و نخواهد داشت چرا که ملت عاشورایی را با اراجیف ترساندن‌ عین حماقت است.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: استعمارگرانی که به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف بین مردم و سیاسیون و مذاهب مختلف بودند امروز باید استعمارگران ببینند و درک کنند که مردم با سلایق مختلف کرد و ترک و لر و فارس همگی متحد در کنار هم آمده‌اند و فریاد وحدت و قرآن می‌زنند و شعار مرگ برآمریکا سر می‌دهند.

وی تاکید کرد: دشمن می خواهد بگوید نظام در حال فروپاشی است،  ولی این نظام هر روز در حال پیشرفت بوده و امروز در منطقه حرف اول را می‌زند و در جهان در مورد منطقه فقط ایران نظر دارد، دشمن دنبال تحقیر مردم بوده، بعضی‌ها می‌گویند عمل به این حرف یعنی در برابر این دشمن سر میز بشینید و‌ اما حرف مرا بشنوید خردورزی است ولی باید بدانیم این خلاف خرد ورزی است و می‌خواهند با نقض عهدها به هدفشان برسند ولی بدانند که ما مطیع امر رهبریم و با اتحاد مردم و مسئولین همگی آماده پاسخگویی هستند.

سخنران راهپیمایی 22 بهمن ارومیه گفت: دشمن در پی آن است که‌ ملت از انقلاب بریده و این دروغ را خودشان آنقدر در بین خودشان تکرار کردند که باورشان شده و از مردم می‌خواهند تا در راهپیمایی 22 بهمن شرکت نکنند ولی بدانند شکوه این راهپیمایی همانند سال 58 بوده و خواهد بود و ما تا آخرین قطره خونمان پای انقلاب ایستاده‌ایم.

وی افزود: رژیم طاغوت با دیکته کردن این نکته که بدون رژیم ظاغوت نمی‌توان زندگی کرد در طول 57 سال به مردم ظلم کرد اما فرهنگ دینی و اسلامی ما می‌گوید اگر ملت خودباوری و استقامت و استقلال داشته باشند می‌توانند به پیشرفت‌‌های چشمگیری برسند همانطور که امروز جوانان ایران اسلامی این عظمت را برای کشور به بار آورده‌اند و این یعنی اینکه باید به خودمان باور داشته باشیم که با اتحاد و استقلال می توانیم کشور را آباد و در مقابل مستکبرین بایستیم چرا که این نظام و این انقلاب متعلق به خود مردم است.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •