مدرسه میثاق
موسسه کوثر
دولت در حذف یارانه پردرآمدها به کندی عمل می‌کند
 • 1395/10/24 15:06
 • 71029
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس؛

دولت در حذف یارانه پردرآمدها به کندی عمل می‌کند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دولت متاسفانه در حذف یارانه پردرآمدها به کندی عمل می‌کند، گفت: تا به امروز تنها یارانه 4 میلیون نفر قطع شده و مجلس پیگیر اجرای قانون توسط دولت است و بی‌قانونی از سوی مسئولان دولتی برای اجرای قانون پذیرفتنی نیست.

به گزارش آناج، سلمان خدادادی با اشاره به تصویب افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی درپی حذف یارانه پردرآمدها دربرنامه ششم، اظهار داشت: این پیشنهاد ازسوی کمیسیون اجتماعی در لایحه برنامه ششم مطرح شد که به طورحتم اقدام قابل قبولی درجهت افزایش منافع افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی است.

وی ادامه داد: البته نمایندگان کمیسیون اجتماعی درلایحه برنامه ششم تنها دولت را موظف به افرایش 20 درصد مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی براساس حداقل حقوق مصوب شورای عالی اشتغال کردند اما در جلسه علنی مجلس باتوجه به تاکیدات نمایندگان و رییس مجلس مبنی بر تامین منابع لازم برای این کار مصوب شد که از محل حذف یارانه پردرآمدها  اعتبار افزایش مستمری مددجویان تامین شود.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مجلس نهم دولت موظف به حذف یارانه پردرآمدها شده است، افزود: متاسفانه دولت در حذف یارانه پردرآمدها به کندی عمل می کند اما  باید در اسرع زمان و درمدت زمان کوتاهی افراد غیرمستحق از  دریافت یارانه را شناسایی و حذف یارانه آنها را در دستور کار قرار داد؛ البته دولت تاکنون 4 میلیون نفر از افراد پردرآمد را از دریافت یارانه حذف کرده و اخیرا مسئولان دولتی اعلام کردند که حذف 3 میلیون نفر دیگر را نیز دردستور کار دارند.

وی با تاکید براجرای قانون حذف یارانه پردرآمدها توسط  دولت و اختصاص آن به افزایش مستمری مددجویان تحت حمایت سازمان های حمایتی، تصریح کرد: مجلس پیگیر اجرای قانون توسط دولت است و بی‌قانونی از سوی مسئولان دولتی برای اجرای قانون پذیرفتنی نیست.

خدادادی با اشاره به حساسیت نمایندگان مجلس درجهت افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، گفت: به طورحتم پیگیری‌های لازم از سوی مجلس برای اجرای این قانون صورت  می‌گیرد زیرا مجلس به عنوان یک نهاد قانونگذار تلاش‌های بسیاری در راستای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی انجام داد و برای حل مشکلات این قشر ازجامعه دولت باید قانون مصوب مجلس را ازابتدای سال آینده و با آغاز اجرای برنامه ششم در دستور کار قرار دهد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی باید درراستای افزایش توانمندی مددجویان خود حرکت کنند، افزود: باید با افرایش توانمندی ها تعداد افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی را کاهش داد، ضمن اینکه دولت نیز باید به اجرای تمام و کمال مصوبات مجلس شورای اسلامی پایبند باشد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •