مدرسه میثاق
موسسه کوثر
بدهی‌های شهرداری تبریز به شورای شهر بعدی منتقل نشود
 • 1395/10/20 21:00
 • 70723
عضو شورای شهر تبریز؛

بدهی‌های شهرداری تبریز به شورای شهر بعدی منتقل نشود

عضو کمیسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای شهر تبریز خواستار شفاف‌سازی بدهی‌ها و دیون شهرداری تبریز به اشخاص حقیقی و حقوقی شد.

به گزارش آناج، اصغر عابدزاده اظهار داشت: مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز نباید در تقابل با هم باشند بلکه بکوشند با تعامل با یکدیگر دیون خود را پرداخت کنند و مانع انتقال این بدهی‌ها به دوره‌های بعدی شورا شوند.

وی بر متناسب بودن دخل و خرج شهرداری تاکید کرد و از مجموعه شورا و شهرداری تبریز خواست تا این موضوع را در بودجه سال 96 مورد توجه قرار دهند تا شورای آتی دچار تنش‌های ناشی از اقدامات نادرست شورای دور چهارم نگردد.

عضو کمیسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای شهر تبریز اضافه کرد: با وجود اینکه همه افراد خواهان برقراری عدالت در جامعه هستند اما در میدان عمل این موضوع مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی گفت: با توجه به اینکه مبنای عمل ما در بودجه‌بندی مناطق شهری بر اساس مساحت، جمعیت و وضعیت مناطق است لذا مناطق کم‌برخوردار باید در اولویت باشند و این موضوع باید در فصل بودجه‌بندی مورد توجه قرار گیرد.

عابدزاده بودجه شهرداری تبریز را 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 75 درصد از بودجه شهرداری تبریز محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی شورا و شهرداری تبریز در بودجه سال 96 باید رویداد تبریز 2018 باشد و با وجود اینکه تنها یکسال به آغاز این رویداد مهم باقی است متاسفانه هیچ اقدام ارزنده‌ای در این خصوص صورت نگرفته است.

رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: رویداد تبریز 2018 صرفا متعلق به تبریز نیست و شهرداری و سازمان میراث فرهنگی به تنهایی قادر به برگزاری این رویداد مهم نیستند از این رو دولتمردان باید در این ارتباط وارد عمل شوند و زیر ساخت های لازم برای این رویداد ملی را فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن اشاره به ماده 18 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش گفت: بر اساس این ماده باید در ازای هر 200 مجتمع یک مدرسه وجود داشته باشد در حالی که بیش از نیمی از مدارس شهر نیاز به تجدید بنا دارند و با این وضعیت در آینده نزدیک مدارس دو شیفته و سه شیفته خواهند شد و قطعا این موضوع آسیب جدی به تعلیم و تربیت فرزندانمان خواهد زد.

عابدزاده ضمن تقدیر از تصویب لایحه یکسان سازی دریافتی پرسنل شهرداری تبریز، رسیدگی به معیشت کارگران را از وظایف ذاتی شهرداری دانست و اظهار کرد: شهرداری با انجام به موقع به وظایف خود باید مانع طرح این مسئله در صحن شورا شویم.

وی در ادامه خواستار شفاف‌سازی بدهی‌ها و دیون شهرداری تبریز به اشخاص حقیقی و حقوقی شد و تصریح کرد: مجموعه شورا اسلامی شهر و شهرداری تبریز متعلق به شهر هستند از این رو نباید این دو نهاد در تقابل با هم باشند بلکه بکوشند با تعامل با یکدیگر دیون خود را پرداخت کنند و مانع انتقال این بدهی ها به دوره های بعدی شورا شوند.

این عضو شورای شهر تبریز پیگیری مطالبات دولتی را از وظایف ذاتی شورا دانست و از همکاران شورایی خود خواست تا این مسئله را پیگیری کنند.

 وی همچنین خواستار توجه به مناطق کم‌برخوردار شد و افزود: توجه به مسیرگشایی‌ها در این مناطق نه تنها هزینه‌ای برای شهر تحمیل نخواهد کرد بلکه باعث در درآمدزایی خواهد شد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •