یافته های آماری حاصل از سرشماری باید مورد تحلیل و بهره برداری قرار بگیرند
 • 1395/10/19 13:14
 • 70544
استاندار آذربایجان شرقی؛

یافته های آماری حاصل از سرشماری باید مورد تحلیل و بهره برداری قرار بگیرند

جبارزاده گفت: انتظار می رود آمار به دست آماده مورد تحلیل قرار گرفته و جهت بهره مندی در قالب برنامه های استانی آماده شوند.

اسماعیل جبارزاده در مراسم تجلیل از دست اندرکاران سرشماری عمومی نفوس و مسکن که پیش از ظهر امروز با حضور رییس مرکز آمار ایران برگزار شد، اظهار داشت: بالغ بر هزار و ششصد نفر آمارگیر در سطح استان درگیر بودند و سایر دست اندرکاران نیز با حداقل امکانات مالی و چه بسا با دست خالی ماموریت سرشماری را در استان و شهرستان ها انجام دادند.

وی افزود: با توجه به اینکه از اول اصرار داشتیم که در خصوص سرشماری و حضور اینترنتی پیشگام باشیم لذا با عنایت خداوند و تحت تاثیر تلاش های ارگان های استانی میزان حضور مردم  استان در سرماری اینترنتی از میانگین کشوری بیشتر بود.

جبارزاده با اشاره به اینکه هرکاری در بستر امنیت تحقق می یابد و در این خصوص باید از نیروهای نظامی بخاطر برقراری امنیت تشکر کنیم گفت: نتیجه گرفتیم اگر همه همدل و همزبان باشند موفقیت حاصل می شود و این الگویی است برای همه کارهای ما که اگر برای خدا حرکت کنیم خدا نیز عنایت می کند. 

وی در خصوص اهمیت آمار گفت: باید یافته ها و داده های به دست آمده مورد تحلیل قرار بگیرند و نباید فقط به چندقلم اطلاعات مرسوم اکتفا کنیم بلکه انتظار می رود بتوانیم هر آنچه در قالب برنامه های استان طرح ریزی می شود با توجه به  اطلاعات و آمار به دست آمده باشد و بتوانیم از این اطلاعات در سطح استانی بهره ببریم.

استاندار آذربایجان شرقی لازمه انجام اقدامات شایسته را تحلیل های آماری عنوان کرد و اظهار داشت: مرکز آمار می خواهیم این داده ها را در اختیار ما نیز قرار بدهند تا با بهره گیری از آنها علاوه بر طرح ریزی های کارشناسانه حتی خواهیم توانست سند تدبیر و توسعه استانی را در بهترین وجه تدوین کنیم.

وی افزود: می شود به هرکاری روح و محتوا داد و این مهم است که نسبت به این آمار نگاه اداری نداشته باشیم بلکه بهتر است به کارمان با دیده جان بنگریم نه دیده سر و بدانیم هر کدام از این اطلاعات بیانگر واقعیت های زندگی مردم هستند.

جبارزاده با بیان حدیثی از امام معصوم (ع) در تذکری به سیاسیون گفت: ما دنبال چه هستیم؟ اگر از درون همدیگر خبر داشتیم راضی به دفن همدیگر نمی شویم، باید از فرصت های باقی برای خدمت استفاده کنیم که اگر درون انسان ها کشف بشود برای دیگران قابل تحمل نخواهد بود؛ وقتی قلممان می نویسد و نای فعالیت داریم پس چرا در جهت خدمت به خلق خدا کار نکنیم؟!

بهبودی، رییس سازمان بودجه و برنامه ریزی استان همچنین در این مراسم از مشارکت 50 درصدی مردم استارد سرشماری اینترنتی خبر داد و افزود: سرشماری در اهر دو ماه به طول انجامید اما مقدمات این عمل از دو سال گذشته اغاز شده بود.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •