ویسی: به تبریز آمده‌ایم تا روند شکست‌ناپذیری‌مان را ادامه دهیم/ برنامه لیگ را دیده‌ایم و باید با آن بسازیم
 • 1395/09/10 18:17
 • 67007
جوان‌های ما جای خلیل‌زاده و کولیبالی را پر می‌کنند

ویسی: به تبریز آمده‌ایم تا روند شکست‌ناپذیری‌مان را ادامه دهیم/ برنامه لیگ را دیده‌ایم و باید با آن بسازیم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: به تبریز آماده‌ایم که بازی با گسترش فولاد را نبازیم و امتیاز بگیریم.

به گزارش آناج، عبدالله ویسی در کنفرانس خبری پیش از دیدار تیمش مقابل گسترش فولاد اظهار داشت: تیم ما از هر نظر آماده بازی مقابل گسترش فولاد است. ما به تبریز آماده‌ایم که بازی را نبازیم و امتیاز بگیریم. جوانان ما انرژی زیادی برای برد می‌گذارند و امیدوارم با کسب بهترین امتیاز ممکن تبریز را ترک کنیم.

وی در مورد تیم گسترش فولاد عنوان کرد: همه تیم‌های تبریزی خیلی خوب بسته شده‌اند. گسترش تیم بسیار خوبی است اما ما برای بردن آمده‌ایم تا روند شکست نخوردن‌مان در لیگ و جام حذفی را ادامه خواهیم داد و می‌خواهیم با امتیاز از تبریز برگردیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد عدم حضور شجاع خلیل‌زاده و موسی کولیبالی در مسابقه فردا گفت: عدم حضور این بازیکنان شاید برایمان سخت باشد اما جوانانی داریم که غیبت این دو بازیکن اصلا به چشم نمی‌آید. جوانان می‌توانند به ما کمک کنند.

ویسی در مورد تعطیلات تصریح کرد: این موضوع اثرگذار است اما چون در ابتدای فصل، برنامه را دیدیم و قبول کردیم، باید با آن بسازیم. از سال قبل این برنامه را دیدیم که این همه تعطیلی دارد و می‌دانیم تعطیلی در ادارات و مدارس و هیچ جا خوب نیست اما باید بسازیم.

وی ادامه داد: اگر ببریم، هیچ حرفی در مورد این مسائل نمی‌زنیم اما اگر ببازیم، می‌گوییم تعطیلات باعث شد. به اعتقاد من چیزی که مربیان قبول کرده‌اند را باید بپذیرند و ادامه دهند. شایسته نیست در روز شکست‌هایشان از تعطیلی لیگ انتقاد کنند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره وضعیت پدرو هنریکه گفت: کتف او در رفته و نمی‌تواند بازی کند.

ویسی در مورد شرایط آب و هوایی تبریز خاطرنشان کرد: به هر حال سرما و گرما در شهرهای مختلف ایران وجود دارد. ورزرشگاه‌ها هم استاندارد نیست و از سوی دیگر تلویزیون هم همه بازی‌ها را نشان می‌دهد و این شرایط باعث می‌شود مردم در خانه بنشینند و باز‌ی‌ها را تماشا کنند.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • میلاد ادیبی
  پاسخ ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۹:۵۴
  لطفا به اسم هوادار تراکتور به عنوان مقاله چاپ بشه
  تلاش عجیب تیم های دیگر استان برای جلوگیری از قهرمانی تراکتورسازی!!
  در شرایطی که تراکتورسازان تبریز برای لیگ شانزدهم خود را در قواره مدعی قهرمانی نشان داده اند دیگر دو تیم استان حال و روز چندان خوشی ندارند. گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز که در ابتدای فصل با هزینه های میلیاردی و خرید ستاره های درجه یک لیگ نوید روزهای خوش استان را میدادند، نشان دادند که این امید سرابی بیش نبود. باتوجه به مهره هایی که این دو تیم دارند نحوه نتیجه گیری آن ها بسیار پایین تر از حد مطلوب است. وقتی به تیم هایی نظیر پیکان، فولاد و حتی نفت تهران نگاه میکنیم درمیابیم که این تیم های بالانشین از نظر مهره های موجود در تیم هیچگاه سرتر از دو تیم استانمان نبوده و نیستند ولی از لحاظ نتیجه گیری عالی عمل کرده اند.
  یکی از دلایل اصلی افت گسترش و ماشین را شاید بتوان به اعتماد بیش از حد و بی مورد مدیران این باشگاه ها به مربیان آنان دانست. در جایی که رسول خطیبی با داشتن این همه بازیکن تراز اول هشت بازی پشت سرهم میبازد. بالاخره نریمان جهان، گردانی، لوپز، تیموریان، صادقیان، کامدار، قاسمی نژاد و ... بازیکنانی بی کیفیت نیستند ولی با گذشت 12 هفته از مسابقات لیگ برتر هرگز نتوانسته اند آن درخشش لازم را در میدان داشته باشند. یک مسئله ی ساده برای فوتبال ایران وجود دارد و آن هم این است وقتی تیمی نتیجه نمیگیرد سعی میکند در بقیه ی بازی های موجود برای تساوی به میدان برود تا بتواند از هر مسابقه تک امتیازی بگیرد ولی ماشین سازی به واسطه تاکتیک های غلط حتی توانایی این کار را هم از دست داده تا با تفاضل -13 جزو بی کیفیت ترین تیم های تاریخ لیگ لقب بگیرد.
  از طرفی به عملکرد فراز کمالوند و گسترش فولاد نگاه میکنیم. گسترش برای چندمین سال متوالی است که در لیگ حضور دارد ولی هرگز نتوانسته کار خاصی را صورت دهد. گسترش در سال های اخیر نه مدعی سقوط میشود و نه جزو بالانشینان جدول. انگار گسترش هر سال درلیگ شرکت میکند تا میانه ی جدول لیگ را پر کرده باشد. مسئله اینجاست که هر سال به کیفیت بازیکنان گسترش نسبت به سال های قبلی افزوده میشود ولی این تیم در جدول پیشرفت چندانی نمیکند پس لابد مشکلی دارد. چرا گسترش فولاد با داشتن این همه مهره ی خوب عملکردی سینوسی در طول فصل داشته باشد و از تیم های پایین نشین لقب گیرد؟ این تیم جزو معدود تیم های ایران است که امکانات ساختاری مناسب داشته و از مشکلات مالی رنج نمیبرد. پس چرا همه ساله باید گسترش را تیمی بی اثر در جدول بنامیم؟
  اگر مشکلات به همینجا ختم میشد باز هم مشکلی آنچنانی پیش نمی آمد اما درد آنجاست که در سال های اخیر تیم های تبریزی با تمام جان و دل در تلاش بوده اند که قهرمانی را از تیم اول شهر، تراکتورسازی، بگیرند. فرض کنیم امسال به جز تراکتورسازی تیم های پرسپولیس، نفت،‌ استقلال و ذوب آهن مدعی قهرمانی هستند. حال نتایج دو تیم گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز مقابل این تیم هارا آنالیز کنیم:
  گسترش فولاد 0 1 پرسپولیس ماشین سازی 0 1 پرسپولیس
  گسترش فولاد 2 2 استقلال ماشین سازی 1 1 استقلال
  گسترش فولاد 1 1 ذوب آهن ماشین سازی ؟ ؟ ذوب آهن
  گسترش فولاد ؟ ؟ نفت تهران ماشین سازی 1 2 نفت تهران


  با نگاه به جدول درمیابیم که این دو تیم به همه ی تیم های بالانشین جدول بدون استثنا امتیاز داده اند. در شش بازی انجام شده هیچ کدام موفق به پیروزی نگردیده اند و در تلاش کاملند که با امتیاز دادن به تیم های رقیب تراکتورسازی، این تیم را دچار مشکلاتی کنند. این در شرایطی است که در سال های قبل گسترش فولاد حتی یک تنه مانع قهرمانی تراکتور نیز شده است. در لیگ چهاردهم و در هفته ی 27 ام رقابت ها در شرایطی که تراکتور نیاز مبرم به پیروزی داشت در ورزشگاه یادگار امام با تساوی یک بر یک مقابل گسترش فولاد متوقف شد تا کار به بازی آخر مقابل نفت و اما و اگر ها بکشد و آن داستان تلخ...
  مسئله اینجاست که اگر تیم های دیگری بودند خیلی راحت میشد گفت که به ما ربطی ندارد ولی وقتی تیم های شهر خودمان اینگونه فضا را برای رقبای تیم اول تبریز هموار میکنند از خودمان سوال میپرسیم که واقعا چرا؟ هزینه های ماشین سازی که مستقیما از پول بیت المال تامین میشود از طرفی گسترش فولاد هم که کوچک ترین بومی گرایی در دستور کار قرار نمیدهد. پس دقیقا چه نیازی است به داشتن سه نماینده در لیگ برتر وقتی دو نماینده دیگر کوچکترین فایده ای برای استان ندارند؟ البته که ما نیز مانند همه ی هواداران خوشحالیم که تبریز سه نماینده در لیگ دارد ولی ای کاش کیفیت را فدای کمیت نکنیم. کاش به جای داشتن سه تیم فقط یک تیم داشته باشیم ولی همه ی ارگان ها و توده های هوادارای از آن یک تیم حمایت تمام و کمال داشته باشند و یا اینکه در چنین شرایطی وقتی سه تیم داریم تلاش کنیم تا عیب کار دو تیم گسترش فولاد و ماشین را بیابیم و آن را حل نماییم. انتظار هواداران تراکتورسازی از دو تیم گسترش فولاد و ماشین سازی این است که اگر نمیتوانند جزو تیم های بالانشین جدول باشند پس لااقل در مقابل تیم های مدعی و رقیب قهرمانی تراکتورسازی یک بازی همراه با نتیجه ارائه دهند. تصور کنید پرسپولیس به جای گسترش فولاد و ماشین سازی با تیم هایی از دیگر استان ها بازی میداشت. آیا دو برد به این سادگی بدست می آورد؟!

  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •