مدرسه میثاق
موسسه کوثر
نهادهای دولتی باید از شرکت های بومی در حوزه ICT حمایت کنند
 • 1395/07/26 10:16
 • 62142
پاک نهاد در اولین جلسه ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

نهادهای دولتی باید از شرکت های بومی در حوزه ICT حمایت کنند

مدیر عامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز ارائه تعریف مشترکی برای فناوری اطلاعات و ارتباطات در ادارات متولی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان را خواستار شد.

به گزارش  آناج به نقل از سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز، رضا پاک نهاد در اولین جلسه ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان آذربایجان شرقی در سخنانی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه استان گفت: رویکرد اعضای هیات علمی دانشگاه ها آموزش است لذا باید از تجربیات اساتید دانشگاه در امر آموزش بهره برد و رویکردهای دیگر را نیز باید لحاظ کنیم. 

وی گفت: باید تعریف مشترکی برای فناوری اطلاعات و ارتباطات در ادارات متولی این امر داشته و از طرفی نیز رویکرد و چشم انداز واحدی داشته باشیم.  

پاک نهاد با اشاره به آغاز فعالیت ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: امیدواریم فعالیت این ستاد در موضوعات مختلف و مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات، باعث جبران خلأهای موجود در این حوزه شود.

  مدیر عامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز با اشاره به لزوم عملیاتی تر شدن فعالیت های این ستاد و نهادهای مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات، تاکید کرد: نهادهای دولتی باید در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از شرکت های خصوصی بومی در بازار ICTحمایت کنند که این کار موجب توسعه و رونق بازار سرمایه و کسب و کار در استان ما خواهد شد و امیدواریم سهم استان ما در بازار سرمایه که طبق اعلام وزارت ارتباطات درصد ناچیزی است، افزایش یابد. 

گفتنی است ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان آذربایجان شرقی با هدف شناخت توانمندیها و بسترسازی برای تولید، ترویج، توسعه و ارتقای دانش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد، ترویج، توسعه، انتقال و ارتقای فناوری های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، حمایت از تجاری سازی و توسعه سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توانمندسازی و ایجاد فضای همکاری و هم افزایی بین ذینفعان بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز به کار کرده است. 

دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی رییس ستاد و دکتر جهانگیری مدیر منطقه ویژه ربع رشیدی تبریز نایب رییس و سید علی موسوی دبیر سازمان نظام صنفی رایانه استان آذربایجان شرقی عنوان دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان آذربایجان شرقی بوده و مدیر عامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز نیز به لحاظ وسعت عملکرد این سازمان در شهر تبریز و گستره استانی آن و موفقیت های اخیر در کسب عنوان شهر منتخب هوشمند در ایران در دو سال متوالی، به عنوان عضو این ستاد انتخاب شده است. 

 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •