دیتاجو، نقطه عطف دانشجویان تبریز
 • 1399/06/17 11:51
 • 120157

دیتاجو، نقطه عطف دانشجویان تبریز

دانشجویان تبریز، از دیتاجو، به عنوان یک موتور جستجوی هوشمند آنلاینِ دانلود فایل برای تعالی علمی آموزشی دانشگاهیان یاد کرده اند.

به گزارش آناج، خبرنامه دانشجویان ایران طی مقاله با عنوان دیتاجو، بهشت دانلود فایل‌های درسی دانشگاهی به تشریح ماهیت‌ و فعالیت‌های دیتاجو پرداخته‌است. این خبرگزاری با طرح این پرسش که چرا دانشجویان، دیتاجو را بهشت دانلود فایل های درسی دانشگاهی می دانند؟ سعی کرده است تا هدف از راه‌اندازی دیتاجو را عنوان نماید. در متن این مقاله آمده است که دانشجویان و دانش آموزان برای تکمیل تکالیف و فعالیت‌های درسی خود به موتورهای جستجو از جمله گوگل و یاهو مراجعه می‌کنند اما با صرف زمان زیادی به فایل‌های مدنظر خود دسترسی نمی‌یابند و وقت خود را از دست می‌دهند.

در ادامه اشاره می‌شود که این اتفاق برای تیم دیتاجو نیز بارها اتفاق افتاده و همین امر سبب شده تا این تیم به فکر تاسیس وبسایتی باشند که به دیگر افراد مانند خودشان کمک کند و در این راه از فعالیت‌های گذشته و تجربه‌های موفق راه‌اندازی چندین سایت استفاده کنند. خبرگزاری دانشجویان ایران به شعار دیتاجو یعنی "برای شمایی که نمی خواهید دست خالی برگردید" نیز اشاره می‌کند. در ادامه به لقب بهشت جستجوگرها پرداخته شده و بیان شده است که دیتاجو به دلیل آنکه هر آنچه که مدنظر دانشجویان و جستجوگران هست را با استفاده از موتورهای جستجوی آنلاین خود برای کاربر نمایش می‌دهد برای آنان بهشت محسوب می‌شود، همانطور که در بهشت نیز هرآنچه که مدنظر بهشتیان است برای آنان فراهم می‌گردد. دیتاجو سعی کرده به مفهوم جستجوی حرفه‌ای سریع و دسترسی آسان به فایل ها به صورت جامع، معنا و مفهوم جدیدی بدهد.

اشتباهی که انیشتین را ناراحت می کرد نیز تیتر بعدی این مقاله می‌باشد. در این پاراگراف دانشجویان ایران از منابع آموزشی آزاد سخن گفته و می‌گوید که باید با استفاده از منابع آموزشی که در اختیار سایرین قرار دارد استفاده کرد به عبارت دیگر که چرخ را نباید از اول اختراع کرد و باید از دانش بقیه استفاده حداکثری نمود. خبرگذاری مذکور به جامعیت فایل‌های دیتاجو در قالب مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و فایل های درسی مربوط به رشته های علوم انسانی، رشته های علوم پزشکی، رشته های علوم پایه، رشته های فنی و مهندسی و ... پرداخته و بیش از 11 قالب فرمت فایل که بروی موتور جستجوی دیتاجو یافت می‌شود، اشاره دارد.

دیتاجو در پرمخاطب ترین رسانه اقتصادی در ایران برای دانشجویان تبریز

آموزش بازاریابی دیجیتال با دیتاجو و دانشگاه بریتیش کلمبیا و واشنگتن عنوان مقاله‌ی اختصاصی اقتصاد آنلاین درباره دیتاجو است. اقتصاد آنلاین دیتاجو را حاصل زحمات متخصصان و کارشناسان دیجیتال مارکتینگ تبریز می‌داند. به گزارش اقتصاد آنلاین اعضای این تیم در تمامی شاخه‌های حوزه دیجیتال مارکتینگ متخصص بوده و از افراد خبره این حوزه در کشور ایران و در شهر تبریز محسوب می‌شوند.

در پارگرافی دیگر به شاخه‌های فعالیت تیم دیتاجو در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌پردازد و عنوان دارد که سئو و افزایش ورودی از طریق موتورهای جستجو، تبلیغات آنلاین در بسترهای مختلف، اندازه‌گیری داده و بهینه‌سازی نرخ‌ها، طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت با وردپرس، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی محتوا از جمله خدمات و فعالیتهایی است که اعضای تیم دیتاجو به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند. بدلیل آنکه اعضای این تیم در جامعه استارتآپی و دیجیتال مارکتینگ تبریز فعال هستند از مشکلات مانند نداشتن دید درست از استارتاپ، عدم حمایت دستگاه ها و نهادهای موثر، عدم آشنایی صاحبان کسب و کارها با مفاهیم اولیه استارتاپ و فقدان روحیه همکاری و همیاری و ... و راهکاری پیشنهادی رفع این مشکلات نیز سخن گفته شده‌است.

اقتصاد آنلاین معتقد است که شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ تبریز باید از سه ویژگی ارائه مشاوره، تضمین کیفیت و تعیین هزینه‌ها برخوردار باشد. اقتصاد آنلاین بیان می‌دارد که یکی از رشته‌هایی که میتواند برای دیجیتال مارکترها کاربردی باشد، رشته تحصیلی مدرک ارشد مدیریت کسب و کار، بازرگانی و یا تجارت است. به شرایط تحصیل در کانادا در این رشته و دانشکده های سرآمد پذیرنده این دانشجویان نیز پرداخته شده‌است. این خبرگزاری دیجیتال مارکتینگ را از جمله رشته‌های پرطرفدار در سالهای اخیر عنوان کرده و گرایش‌های طرح ریزی و استراتژی، ارتباطات در بخش رسانه های اجتماعی، نمایشگر دیجیتال و تبلیغات و رفتار مصرف کنندگان و نگرش ها برای آن تعریف کرده و در ادامه از اخبار دانشگاه های آمریکا در یادگیری دیجیتال مارکتینگ سخن گفته‌است.

دیتاجو زیر تحلیل خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان تبریز

خبرگزاری آنا از حقایق مهمی که تمام دانشجویان تبریز در مورد دیتاجو می‌دانند صحبت کرده‌است. او همچنین درباره سوالات متداول کاربران از دیتاجو سخن گفته است. آنا می‌گوید دیتاجو تنها ساختار تخصصی برای جستجوی آنلاین در زمینه فایل‌های آموزشی و کاربردی می‌باشد که بستری هوشمند را برای متقاضیان انواع فایل‌های تحصیلی و پژوهشی فراهم کرده‌است. گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا متخصصان تیم دیتاجو را به بیان زیر معرفی می‌کند:

سید احسان خسروی به عنوان سئو مستر تیم دیتاجو و بهینه سازی موتورهای جستجو و الگوریتم های آن ها، فرید هنرور وب مستر دیتاجو، مریم افخمی تولید و خلق محتوای استارتاپ دیتاجو و داود یوسفی دیجیتال نورومارکتر مجموعه دیتاجو شناخته شده‌اند.

این پایگاه خبری توانسته به این سوال که چرا میلیونها دانشجوی دانشگاه ها به دیتاجو احتیاج دارند؟ اینگونه پاسخ دهد که یکی از اهداف دیتاجو جامعیت می‌باشد. دیتاجو با مهیا کردن بسترهای لازم برای دانشجویان تبریز به خصوص در گروه های علوم انسانی، علوم پایه، علوم پزشکی، فنی و مهندسی و ... کار آنان را راحت تر کرده و به کمک دانشجویان آمده‌است بنابراین دانشجویان در تمامی مقاطع و رشته‌های تحصیلی به دلیل کمبود زمان و هزینه به کمک‌های دیتاجو نیاز دارند.

همچنین تاثیر رسانه و روابط عمومی در آموزش دانشجویان از دید آنا پنهان نمانده و معتقد است که برای یادگیری و آموزش فن و مهارتی دیگر نیاز نیست تا ساعت‌های بسیاری را صرف رفت‌وآمد به کلاس‌های آموزشی حضوری نمایید و با بهره‌گیری از بسترهای مناسب رسانه‌های متعدد مانند دیتاجو می‌توان با صرف هزینه کمتر و ذخیره زمان به آموزش و یادگیری دانش‌های مختلف پرداخت.

خبرگزاری آنا همچنین موسس دانشگاه کرنل را با شعار "من برآنم تا مؤسسه‌ای بنا بگذارم که در آن هر فرد قادر به یافتن آموزش‌های مدنظر خود در هر زمینه‌ای باشد" با دیتاجو هم عقیده دانسته‌است. ضمن آنکه دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه بین‌المللی فلوریدا نیز با دیتاجو هم عقیده هستند.

رقابت پوشش خبری خبرگزاری های معتبر داخل ایران در مورد دیتاجو مانند خبرگزاری دانشجویان تبریز و  ایران، سایت فرادرس، پایگاه خبری بهار نیوز، خبرگزاری الف، ترنجی، تبریز آی او و با عناوین دیتاجو بهشت دانلود فایل‌های درسی و دانشگاهی، آموزش دانلود فایل از موتور جستجوی هوشمند انلاین دانلود فایل دیتاجو، دانلود و خرید با موتور جستجوی دیتاجو، سفر دیتاجو با بازاریابی محتوا و فایل، مجبور شدن دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانلود فایل از دیتاجو توسط مایکروسافت، آموزش بازاریابی دیجیتال با دیتاجو و دانشگاه بریتیش کلمبیا و واشنگتن و جستجوی هوشمند آنلاین دانلود فایل موضوع بعدی مقاله خبرگزاری آنا در رابطه با دیتاجو بوده ‌است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • علیرضا پیروزمند
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۵۹
  سایت دیتاجو به همه دانشجویان کمک می کنه که جستجوی راحتی بین فایل ها داشته باشند و سریعاً فایل مورد نظر خودشان را پیدا نمایند و هرگز دست خالی از دیتاجو برنگردند
  12 + 0 -
 • زینب عیوض پور
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۳:۰۴
  با بررسی هایی که من کردم انواع فایل‌های آموزشی و کاربردی قابل دانلود که دیتاجو آن ها را برای دانلود تحت پوشش خود قرار می دهد شامل (جزوات درسی، مقالات، تحقیق‌ها، فرم‌ها، پروپوزال‌ها، گزارش‌های کارآموزی، پرسشنامه‌ها، نمونه سوالات و حل المسائل) در فرمت‌های فایلی (ورد، پی دی اف، پاورپوینت، اندروید، اتوکد، ام پی فور، پی اس دی، جی پی جی، رستر و شیپ) برای مقاطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) می گردد
  5 + 0 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •