چرا آموزش‌های مجازی، مهمترین شیوه یادگیری در سال‌های آتی خواهد بود؟
 • 1399/05/14 18:44
 • 118646

چرا آموزش‌های مجازی، مهمترین شیوه یادگیری در سال‌های آتی خواهد بود؟

چرا آموزش‌های مجازی و از راه دور مهمترین شیوه یادگیری در سال‌های آتی خواهد بود؟

به گزارش آناج، امروزه و با گسترش روز افزون آموزش‌های ویدیویی بر بستر وب، ضرورت آشنایی و استفاده بهینه از این امکان بیش از پیش احساس می‌شود. در عصر کرونا و باتوجه به شرایط ویژه حاکم بر نظام آموزشی در بسیاری از کشورهای دنیا، استفاده از آموزش‌های از راه دور و مجازی باعث شده تا ضمن مرتفع شدن مشکلات ناشی از تعطیلی دانشگاه­‌ها، اساتید و دانشجویان با این شیوه نوین آموزشی، بیشتر آشنا گردند.



 

اینترنت، جهانی نو

ایجاد شبکه به هم پیوسته جهانی اینترنت در ابتدای سال های 1960 تاثیری بسیار شگرف در بطن زندگی انسان گذاشت. از همان ابتدا و با شکل‌گیری وب، بدیهی بود که راه و روش آموزش نیز تغییر یابد و بشر از این بستر قدرتمند بوجود آمده در جهت بهبود شیوه‌های استفاده نماید.

با توسعه شبکه جهانی اینترنت به تدریج شرکت‌های مختلفی در سرتاسر جهان به فکر ایجاد آموزش‌های از راه دور و بدون حضور در کلاس درس شدند. واضح است که در ابتدای کار میزان تاثیرگذاری شیوه جدید، کمتر از روش‌های سنتی و معمول باشد. اما رفته رفته، با گسترش زیرساخت‌های اینترنت خانگی، اقبال عمومی از این روش‌ها نیز افزایش یافته چرا که مزیت‌های بسیاری در مقایسه با روش‌های معمول ارائه می‌نماید.

کرونا و اهمیت آموزش از راه دور

​علی­رغم اینکه آموزش به شیوه مجازی به سرعت در حال رشد می‌باشد، اما با این حال شاید بتوان اپیدمی اخیر کرونا و همه‌گیری گسترده این بیماریرا بزرگترین عامل جهش در انگیزه‌های یادگیری از راه دور دانست. در حالی ­که متخصصان سلامت، حضور در مجامع را منع نموده و به ناچار کلاس‌های درس در سرتاسر جهان تعطیل شده‌اند از همان ابتدای شروع این بیماری پر واضح بود که نباید چرخه طبیعی آموزش و یادگیری از حرکت بیافتد. در این شرایط است که اهمیت آموزش از راه دور، بیش از بیش مشخص می‌شود. از طرفی در ایران که به عنوان یکی از مهمترین کشورهای درگیر با بیماری کرونا، مطرح بوده، آموزش و یادگیری در قالب سنتی با مشکلات بسیاری روبرو شده است. خوشبختانه متخصصان حوزه آموزش از مدت‌ها قبل برای این مشکلات احتمالی چاره‌اندیشی کرده‌اند.



 

درسواره، شیوه نوین آموزشی آسان و ارزان

درسواره به عنوان ناشر فرهنگی و آموزشی مستقر در دانشگاه تبریز با سال ها تجربه در حوزه آموزش دیجیتال به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ارائه کننده‌های محتوای آموزش‌های علمی ویدیویی شناخته می­‌شود که با بهره‌گیری از تخصص برترین مدرسان کشور توانسته است مجموعه بزرگی از آموزش‌ها را با بالاترین سطح کیفی ممکن در اختیار مخاطبان قرار دهد.

بخش محصولات آموزشی درسواره، شامل دسته‌بندی‌هایی در رشته‌های مختلف دانشگاهی پیرامون دروس و نرم‌افزارهای تخصصی ارائه شده است. درسواره در کنار موضوعات تخصصی دانشگاهی آموزش‌های عمومی نیز ارائه می‌کند که می‌­توانند برای عموم مخاطبین جذاب باشد.

درکنار محتوای آموزشی با کیفیت و جذاب برای دانشجویان درسواره از ابتدا به پشتیبانی مداوم و 24 ساعته اهمیت ویژه‌ای داده است که نتیجه آن رضایت بالای 98 درصدی مخاطبین از خدمات ارائه شده توسط این وبسایت بوده است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های آموزشی درسواره اشاره می­‌کنیم:

آموزش‌های زبان‌های خارجه

آموزش‌­های زبان خارجی در عصر امروز به چیزی بیش از یک مهم تبدیل شده است. همواره دانستن زبان خارجی به غیر از زبان مادری خیلی مفید است. چه از جنبه مالی و چه از جنبه اجتماعی، توانایی برقراری ارتباط با دنیای پیرامون، به ارتباط واقعی افراد کمک کرده و فهم بهتری از زندگی برای شما فراهم می‌آورد. درسواره توجه ویژه‌ای به آموزش‌های زبان‌های خارجی دارد و همین توجه ویژه باعث شده است که از زمان شروع فعالیت، آموزش‌های متعددی را در این حوزه منتشر نماید. از پرمخاطب‌ترین آموزش‌های درسواره در حوزه زبان خارجی می‌توان به آموزش زبان آلمانی (سطح A  تا B)، آموزش زبان روسی (سطح تا B)، آموزش زبان فرانسه (سطح A تا B)، آموزش زبان ترکی آذربایجانی و همچنین آموزش زبان بین‌المللی اسپرانتو اشاره کرد.


 

آموزش‌های دروس و نرم‌افزارهای مهندسی مکانیک

رشته مهندسی مکانیک را شاید بتوان برجسته‌ترین حوزه فعالیت درسواره دانست و این سایت در حوزه رشته مهندسی مکانیک حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. با توجه به گستره وسیع رشته مهندسی مکانیک و زیرشاخه های آن، نظیر حوزه انرژی، نرم‌افزارهای CAD و نرم‌افزارهای CFD، درسواره حساب ویژه‌ای روی این دسته از آموزش‌­ها داشته است و بسیاری از دروس منتشر شده در این بخش، برای اولین بار در سطح کشور توسط درسواره ارائه شده‌اند. از پرمخاطب ترین آموزش های درسواره در حوزه مهندسی مکانیک می‌توان به آموزش نرم‌افزار EES ، آموزش سالیدورک، آموزش کتیا، آموزش فلوئنت و همچنین آموزش کامسول اشاره کرد.

آموزش‌های دروس و نرم‌افزارهای مهندسی عمران

مهندسی عمران، یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های مهندسی است که به طراحی، محاسبه و ساخت سازه‌هایی نظیر جاده‌ها، پل‌ها، سدها، ساختمان‌ها، کانال‌ها و ... می‌پردازد. بازخورد مخاطبان درسواره در حوزه مهندسی عمران، همواره مثبت بوده و از میان آموزش‌های متنوعی که در این حوزه منتشر شده و مورد استقبال کاربران قرار گرفته است، می‌توان به آموزش ایتبس، آموزش Safe و همچنین آموزش ساخت پل خرپای ماکارونی اشاره نمود.

آموزش‌های دروس و نرم‌افزارهای مهندسی برق

مهندسی برق، یکی از رشته‌های مهندسی می‌باشد که به مطالعه پیرامون مباحث مرتبط با الکتریسیته، الکترومغناطیس و الکترونیک می‌پردازد. درسواره آموزش‌های متعددی در این زمینه ارائه داده که یکی از پرمخاطب‌ترین آنها، آموزش پردازش سیگنال در متلب است. از دیگر آموزش‌های منتشر شده در در این حوزه می‌توان به آموزش پردازش تصویر در متلب، آموزش پردازش تصویر در OpenCV، آموزش نرم‌افزار آلتیوم دیزاینر، آموزش نرم‌افزار OrCAD و آموزش نرم افزار پروتئوس و آموزش سیمولینک متلب اشاره نمود.

آموزش‌های نرم‌افزارهای حوزه برنامه‌نویسی

به زبان ساده، برنامه‌نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم مثل کامپیوتر یا موبایل، آنها را متوجه شده و دستورات را یکی پس از دیگری اجرا کند. درسواره، در زمینه آموزش‌های حوزه برنامه‌نویسی نیز توجه ویژه‌ای دارد و تاکنون آموزش‌های قابل قبولی در این زمینه ارائه کرده است. آموزش برنامه‌نویسی C، آموزش متلب، آموزش برنامه‌نویسی آردونیو، آموزش طراحی وب با HTML، ازین دست از آموزش‌ها می‌باشند.

آموزش‌های عمومی

برخی از آموزش‌های درسواره که مختص رشته خاصی نبوده و جنبه عمومی تری دارند، در این دسته قرار می‌گیرند. آموزش‌هایی نظیر، آموزش شطرنج، آموزش فتوشاپ، آموزش بورس، آموزش نحوه مقاله نویسی و ... از دیگر آموزش‌های منتشر شده توسط آکادمی درسواره در این حوزه می‌باشد.

ده‌ها دسته‌بندی آموزشی دیگر

علاوه بر موضوعات مختلفی که بالاتر به آن اشاره کردیم، درسواره در ده‌ها موضوع و دسته‌بندی مختلف دانشگاهی اقدام به تهیه و عرضه محصولات آموزشی کرده است و روال تهیه و انتشار آموزش‌های بیشتر را با جدیت بسیار بالایی دنبال می‌کند. برای این منظور، بخش آموزش‌های در حال ضبط در سایت در نظر گرفته شده است که مخاطبان با مراجعه به آن می‌توانند از محصولات آتی این شرکت مطلع شده و حتی در پیش ثبت‌نام آن محصول آموزشی عضو شوند تا در زمان عرضه با تخفیف از خدمات ارائه شده استفاده نمایند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • reza
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۱:۳۶
  من از آموزش های این مجموعه استفاده کردم. درسواره واقعا با آموزش های با کیفیت و تکمیلی داره و میتونم به جرات بگم تو شاخه مکانیک خیلی قدر هستند.
  0 + 0 -
 • سامین
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۰:۴۶
  منم خوشبختانه قبلا از آموزشهاشون استفاده کردم. واقعا محتوای خیلی خوبی داره اونایی که من دیدم.
  0 + 0 -
 • رسول نجم
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۰:۵۸
  چه جالب، اتفاقا من از آموزش هاشون استفاده میکنم، عالی
  0 + 0 -
 • م ز
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۰:۲۷
  اثربخشی فیلم های آموزشی درسواره نتیجه پشتکار مسولین این مجموعه است.
  0 + 0 -
نظر شما
 • 4
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •