پیشنهاد تشکیل بازارچه‌های محلی/ 650هزار کارگر چشم انتظار بیمارستان
 • 1399/05/05 12:53
 • 118536
گزارش آناج از جزئیات جلسه اعضای شورا با نمایندگان مجلس؛

پیشنهاد تشکیل بازارچه‌های محلی/ 650هزار کارگر چشم انتظار بیمارستان

جلسه هم اندیشی نمایندگان مجلس با اعضای شورای شهر در خصوص بررسی مشکلات تبریز برگزار شد.

به گزارش آناج، عبدالله تقی‌پور در جلسه امروز هم اندیشی اعضای شورا با نمایندگان مجلس اظهار داشت: یکی از معضلات تبریز مربوط به قطار تبریز-میانه است که از کمربند میانه شهید کسایی رد می‌شد و بعدا بنا شد که از ائل‌گلی تا خروجی شهر زیر‌زمینی شود.

وی با اشاره به فشار تهران برای عبور قطار از داخل شهر گفت: ظاهرا بر اساس فشار تهران قرار است زیرزمینی بودن این قسمت منتفی شود و این کار سیمای تبریز را نابود خواهد کرد. علی‌رغم نامه‌نگاری‌های فراوان این طرح را می‌خواهند اجرایی کنند و شما نمایندگان پیگیر این موضوع باشید.

تبریز موتورِ محرکه اقتصاد در شمالغرب

فرج محمد قلیزاده در این جلسه در خصوص هزینه‌های شهرداری ابراز داشت: درآمد شهرداری از سه طریق است که با فروش آن حق مردم و شهر را میفروشند، برای دولت دیوان محاسبات وجود دارد اما در شهرداری‌ها، شهرداری هم هزینه می‌کند و هم ذی نفع است.

وی با اشاره به انباشت نیرو در شهرداری تبریز عنوان کرد: برای هرپست در شهرداری تبریز پنج کارمند وجود دارد که همین مساله موجب تعارض کاری و  ایجاد نارضایتی می‌شود.

عضو شورای شهر، تبریز را موتور محرکه شمالغرب کشور دانست و گفت: اگر تبریز از نظر اقتصادی دچار رکود شود شمالغرب دچار رکود می‌شود، نیاز به اجرای پروژه‌های بزرگ در تبریز به خوبی احساس می‌شود.

وی در خصوص مشکلات پروژه های عمرانی تبریز اظهار داشت: اگر در مساله مترو دولت اعتباری قرار ندهد عمر هیچکدام از افراد در اینجا به اتمام آن قد ندهد. مساله بعدی موضوع مقبره الشعرا است که با ریال به ریال شهرداری این طرح تمام نمی‌شود و بودجه ملی برای آن لازم است.

شهرک جوانان؛ راه‌حلی برای پایان حاشیه‌نشینی

در ادامه فریدون بابایی‌اقدم با بیان اینکه امروز هفت هزار خانوار در شمال تبریز در حاشیه اتوبان پاسداران زندگی می‌کنند، عنوان کرد: در شهرک جوانان با ساخت منازل چهارطبقه برای این هفت هزار خانوار امکان اسکان وجود دارد و در مساله زمین مشکلی وجود ندارد و برای ساخت باید از دولت اعتبار گرفته شود. متاسفانه در بحث اعتبارات تا به امروز خیری از دولت ندیده‌ایم.

وی درباره روستاهای الحاقی به تبریز تشریح کرد: کدآبادی سه روستای تبریز باقی مانده و باید مشکلات این سه روستا نیز مانند روستاهای الحاقی حل شود.

650 هزار کارگر در انتظار بیمارستان تامین اجتماعی

کریم صادق‌زاده هم در خصوص مشکلات ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در تبریز ابراز داشت: بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی در خاوران و ۲۶ تخته در سهند اصلی‌ترین معضلات ماست که مراحل قانونی این بیمارستان‌ها طی شده و بودجه هزار میلیاردی از سوی تامین اجتماعی تامین شده است.

وی ادامه داد: اما تا به این لحظه علی‌رغم امضای استاندار کاری از سوی معاونت عمرانی صورت نگرفته در حالیکه ۶۵۰ هزار کارگر در استان داریم که نیازمند این بیمارستان‌ها هستند، انتظارمان این است که نمایندگان به صورت جدی به این مساله ورود کنند.

محرم محمد‌زاده خطاب به نمایندگان با بیان اینکه ما شورای شهریم و مردم به ما رای داده‌اند که درباره تمام مشکلات حرف بزنیم، اظهار داشت: صدای ما تا حدی به گوش می‌رسد و صدای شما بیشتر از ما به گوش می‌رسد، زمانبندی انجام دهید که به طور مداوم با نمایندگان مجلس جلسه داشته باشیم.

پیشنهادِ تشکیلِ بازارچه محلی

محمدحسین فرهنگی در پاسخ به اعضای شورا گفت: در خصوص بیمارستان تامین اجتماعی در سالهای گذشته بعضا خواسته‌اند که این پروژه را حذف کنند که با خواهش و تمنای ما منصرف شده‌اند. اگر بحث زمین و سند آن در چهارسال گذشته حل می‌شد امروز پیشرفت ۵۰ درصدی داشت.

وی با پیشنهاد تشکیل بازارچه‌های محلی عنوان کرد: پیشنهاد تشکیل بازارچه‌ها محلی مانند تهران را داریم و این کار بهترین روش برای حل مشکلات دستفروشان است.

احساس تبعیض؛ خطرناک‌تر از تبعیض

روح الله متفکرآزاد در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه زیبنده تبریز نیست که این همه حاشیه‌نشین داشته باشد و نتواند معضلات را حل کند، ابراز داشت: درباره بحث شرکت‌ها یکی از مشکلات اصلی در تمام کشور مربوط به این موضوع است که در یک اداره چندین نوع قرارداد وجود دارد. احساس تبعیض در محیط کار از خود تبعیض خطرناکتر است.

وی درباره وضعیت روستاهای الحاقی تبریز عنوان کرد: در خصوص روستاهای الحاقی این حرف درست است که نباید در هنگام انتخابات بگوییم شما جز تبریز هستید و هنگام خدمات منکر وجود آنها شویم و باید مشکلات را برطرف کنیم.

سفره‌ی احسان شهرداری با وجود مشکلات!

در ادامه محمدحسن اسوتچی با انتقاد از نظارت شورا بر شهرداری گفت: در ظاهر می‌گوییم شورای شهریم نه فقط شهرداری در حالیکه در کارهای شهرداری مانده‌ایم. به عنوان نمایندگان مجلس این طرح را تصویب کنید تا دولت بودجه‌ای به شهرداری‌ها بدهد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت در اجرای مصوبات ابراز داشت: شما این طرح را تصویب کنید و اگر دولت اجرایی نکرد به عهده دولت باشد، همانطور که خیلی چیزها را اجرای نکرده و مشکلی پیش نیامده است

عضو شورای شهر تبریز در خصوص هبه شهرداری به سایر ارگانها عنوان کرد: در شهرداری از گذشته روال این بوده که در حقوق کارگرانش مانده اما برای دیگر ارگانها سفره احسان باز می‌کند.

سعید نیکوخصلت در این جلسه درباره عملکرد شورای پنجم و شهرداری توضیح داد: در زمینه شهر هوشمند شورا بسیار پیگیر است و به عنوان نمونه در ثبت املاک به خوبی پیش رفته‌اند. تورم نیروزا را تا حد زیادی در این دوره  کاهش دادیم و هیچ قراردادی بدون ترک تشریفات انجام نشد.

تبریز، شهر مظلوم در هزینه آلایندگی‌ها

ایرج شهین‌باهر هم با اشره به ثابت نگه داشتن هزینه‌ها اظهار داشت: علی‌رغم افزیش قیمت‌ها هزینه‌های جاری را در این سالها ثابت نگه داشته‌ایم و افتخار ما این است که شهرفروشی نکرده‌ایم و تغییر کاربری فضای سبز نداده‌ایم.

وی با اشاره به ثبت دارایی هایشهرداری عنوان کرد: املاک شهرداری در این دوره ثبت شده و همین ساختمان ساعت که عمر ۱۲۰ ساله دارد، سندش در این دوره گرفته شده است. هیچ قراردادی در این دوره ترک تشریفات نشده و مزایده‌ها در سایت شهرداری موجود است.

شهردار تبریز با انتقاد از عدم پرداخت سهم شهرداری از آلایندگی ها ابراز داشت: تنها شهر مظلوم در بحث درآمد از آلاینده‌ها تبریز است، پتروشیمی تبریز از سال ۹۲‌ ریالی بابت آلایندگی پرداخت نکرده است

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی در پایان در خصوص نتایج این جلسه خاطرنشان کرد: در این دوره از شورا و شهرداری به بحث میراث فرهنگی رسیدگی خوبی انجام شده و پیشرفت مقبره الشعرا و دوکمال از قبال همین رسیدگی بوده است. تشکیل جلسه سه ماهه نمایندگان و اعضای شورا هم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •