تراکتور نسخه صنعت‌نفت را پیچید/ خروج از بحران با احسان
 • 1399/04/14 22:36
 • 118193
لیگ برتر فوتبال؛

تراکتور نسخه صنعت‌نفت را پیچید/ خروج از بحران با احسان

کاپیتان ملی‌پوش تراکتوری‌ها با دو گل دیدنی خود حکم به برتری خانگی تبمش در جدال حساس برابر صنعت‌نفت آبادان داد.

به گزارش آناج، تیم فوتبال تراکتور شامگاه امروز (شنبه) در دیدار آغازین هفته بیست‌وسوم لیگ برتر باشگاه‌های کشور به لطف درخشش کاپیتان ملی‌پوش خود موفق شد میهمانش صنعت‌نفت آبادان را با 2 گل شکست دهد.

احسان حاج‌صفی در این بازی که از ساعت 20:15 در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز برگزار شد، ستاره بی‌چون‌وچرای تیمش بود که به ترتیب در دقایق 42 و 60 توانست هر دو گل تیمش را با ضربات دیدنی وارد دروازه حریف کند.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، سرخ‌پوشان به لطف این برد شیرین 40 امتیازی شده و بار دیگر و البته به صورت موقت به رده سوم جدول بازگشتند تا همچنان در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا باقی بمانند.

از سویی، شاگردان ساکت الهامی با دشت امتیازات کامل این دیدار خانگی به روند ناکامی خود پس از دو شکست متوالی خاتمه داده و با روحیه مضاعف به استقبال دیدار سرنوشت‌ساز مقابل استقلال رفتند.

در سمت مقابل، ترمز تیم طلایی‌پوش آبادانی در لیگ برتر بعد از دو برد پیاپی کشیده شد تا این تیم با 36 امتیاز در رده هفتم بماند.

گزارش کامل این بازی را در ادامه می‌خوانید:

هفته بیست و سوم لیگ برتر؛ شنبه: 99/04/14 ؛ ساعت 20:15
استادیوم: یادگار امام تبریز/ بدونِ تماشاگر
داور: حمید حاج‌ملک/ کمک‌ها: تورج عیوض‌محمدی و مهدی الوندی؛ داور چهارم: مجید محمدی/ ناظر داوری: نادر جعفری

تراکتور: محمدرشید مظاهری، رضا اسدی، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، میثم تیموری، اکبر ایمانی، سعید مهری (82- ایمان سلیمی)، احسان حاج‌صفی، محمدرضا آزادی (71- مسعود شجاعی)، ساسان انصاری و رضا شکاری
سرمربی: ساکت الهامی

صنعت‌نفت: محمد دریس، سید محمد قریشی، محمد اهل‌شاخه، عبدالله ناصری، عقیل کعبی، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی (57- محمدرضا غبیشاوی)، جعفر سلمانی (78- سید فاخر تهامی)، طالب ریکانی، میلاد جهانی (65- رضا جبیره) و عیسی آل‌کثیر
سرمربی: بهنام سراج

شرح گل‌ها:

تراکتور 1 - 0 صنعت‌نفت (دقیقه 42: احسان حاج‌صفی): ضربه ایستگاهی پشت محوطه برای تراکتور را رضا اسدی به ساسان انصاری پاس داد و او هم توپ را برای احسان حاج‌صفی کاشت تا او با شوت محکم گلزنی کند.

تراکتور 2 - 0 صنعت‌نفت (دقیقه 60: احسان حاج‌صفی): نمایش خوب تراکتور تبدیل به یک حمله دیگر برای این تیم شد که با رسیدن توپ به احسان حاج‌صفی پشت محوطه جریمه صنعت‌نفت، این بازیکن از فرصت استفاده کرد و با شوت فنی دیدنی به کنج دروازه، گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.

لحظات حساس:

نیمه اول:

دقیقه 1: ارسال حاج‌صفی از کرنر سمت چپ زمین و ضربه سر رضا اسدی با اختلاف کمی از کنار دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.

دقیقه 11: شکاری به شکل عجیبی موقعیت عالی تراکتور را هدر داد و در حالی که می‌توانست انصاری را مقابل دروازه خالی صنعت نفت صاحب توپ کند، ارسال چیپ خود را به اوت فرستاد.

دقیقه 16: حرکت در عرض و شوت روی پای محکم آل‌کثیر را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 17: تراکتور ضد حمله‌ای تدارک دید که شکاری از زمین خودی تا پشت محوطه جریمه صنعت نفت پیش رفت، اما در حالی که می‌توانست بازیکنان هم‌دست خود را صاحب توپ کند، شوت پای چپ او با واکنش دریس به کرنر رفت.

دقیقه 18: سانتر حاج‌صفی از روی کرنر را مهاجمان تراکتور نتوانستند استفاده کنند تا توپ به سمت چپ زمین برود و این بار ارسال خانزاده با ضربه سر شکاری راهی اوت شود.

دقیقه 19: شوت پای چپ مهری از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی از کنار دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.

دقیقه 24: مظاهری با خروج عالی اجازه نداد حمله خطرناک صنعت نفت روی پرتاب اوت جهانی شکل بگیرد و به آل‌کثیر برسد.

دقیقه 24: حاج‌صفی با نفوذ سریع از سمت راست محوطه جریمه تراکتور و دو سر توپ پیاپی شوت‌زنی کرد که ضربه او در میانه راه به پای کعبی برخورد کرد و در دو مرحله توسط دریس جمع شد.

دقیقه 26: سانتر خطرناک جهانی از روی ضربه آزاد میانه زمین را مظاهری دفع کرد.

دقیقه 27: تیموری با ضربه سر ارسال خطرناک جهانی را دفع کرد و اجازه نداد به مجدمی برسد.

دقیقه 31: شوت استثنایی حاج‌صفی از روی ضربه ایستگاهی و فاصله 30 متری توسط دریس به کرنر رفت.

دقیقه 34: ارسال حاج‌صفی از کرنر و ضربه سر ایمانی در صحنه مشکوک به خطای هند پنالتی با مدافع صنعت نفت برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 36: باز هم یک سانتر خطرناک دیگر از حاج‌صفی موقعیت خوبی برای تراکتور به وجود آورد که تعلل مهاجمان این تیم فرصت گلزنی را برای آنها از بین برد.

دقیقه 38: ارسال تند و تیز ناصری از سمت راست زمین را اسدی پیش از ضربه سر جهانی، به کرنر فرستاد.

دقیقه 45: کار تیمی فوق‌العاده بازیکنان تراکتور با پاس در عمق شکاری به آزادی رسید، اما او نتوانست از این فرصت فوق‌العاده استفاده کند و ضربه او با عبور از کنار دستان دریس به بیرون رفت.
دقیقه 2+45: ضربه آزاد راه دور اسدی از بالای دروازه صنعت نفت عبور کرد.

نیمه دوم:

دقیقه 51: حمله صنعت نفت به شکل عجیبی تبدیل به گل نشد و توپ ارسالی از جناح راست زمین را جهانی از مقابل دروازه تراکتور به بیرون زد.

دقیقه 54: پاس شکاری به پشت محوطه جریمه صنعت نفت و شوت روی پای مهری توسط دریس دفع شد.

دقیقه 55: مهری فرصت خوبی داشت تا این بار دروازه صنعت نفت را باز کند ولی شوت فنی او را دریس دفع کرد.

دقیقه 63: ارسال بلند از میانه زمین توسط جهانی را مظاهری به سمت بیرون مُشت کرد.

دقیقه 67: توپ ارسالی سلمانی از کرنر و ضربه سر عقیل کعبی پیشتاتخه به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه صنعت نفت رد شد.

دقیقه 74: مهاجمان تراکتور نتوانستند از ارسال خوب حاج‌صفی به مقابل دروازه صنعت نفت استفاده کنند تا توپ راه اوت را در پیش بگیرد.

دقیقه 81: پاس بلند ایمانی به جناح چپ زمین شکاری را در موقعیت خوبی قرار داد که حرکت او تا محوطه جریمه صنعت نفت و شوت این مهاجم را دریس دفع کرد.

دقیقه 87: نزدیک بود تراکتور روی پاس در عمق شجاعی، توسط اسدی به گل برسد که شوت او به مدافع صنعت نفت برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه 1+90: فرصت جدی صنعت نفت روی توپ ارسالی از ضربه آزاد توسط ریکانی و ضربه سر جبیره را مظاهری در اختیار گرفت.

دقیقه 3+90: ریکانی از ضربه ایستگاهی ارسال خوبی به مقابل دروازه تراکتور فرستاد که خانزاده توپ را به کرنر زد.

دقیقه 4+90: شجاعی با شوت محکم پای چپ قصد گلزنی داشت که ضربه او را دریس دفع کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •