نماز عید فطر در مصلی‌ برگزار نمی‌شود/ ترسِ آمریکا از پایان تحریم تسلیحاتی
 • 1399/03/03 13:36
 • 117439
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در برنامه پیام جمعه؛

نماز عید فطر در مصلی‌ برگزار نمی‌شود/ ترسِ آمریکا از پایان تحریم تسلیحاتی

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه سلامت مردم از همه چیز مهمتر است گفت: نماز عید فطر در مصلی ها برگزار نمی‌شود و در مساجد با یک چهارم ظرفیت برپا می‌شود.

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با حضور در برنامه پیام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه سلامتی مردم از همه چیز مهمتر است، اظهار داشت: نماز عید فطر در محل‌هایی مانند مصلی که امکان تجمع زیاد است، برگزار نمی‌شود و به خاطر شرایط کرونا مراسم فقط در مساجد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در مناطقی که وضعیت سفید باشد با استفاده از یک چهارم ظرفیت مساجد برگزاری نماز عید فطر بلامانع است، گفت: علاوه بر این در مساجدی که امکان برگزاری نماز عید فطر وجود دارد که هیات امناء، پایگاه مقاومت، انجمن اسلامی و روحانیت به توافق برسند که مسجد شرایط برگزاری این فریضه بر اساس پروتکل های بهداشتی وجود دارد.

امام جمعه تبریز در ادامه گرامیداشت روز جهانی قدس؛ قضیه فلسطین را یکی از لکه‏ های ننگ بزرگِ تاریخ معاصر دانست و عنوان کرد: در مسئله فلسطین، یک ملت را از کشور خودش بیرون کردند.

وب با بیان اینکه سال‏ها است که بعضی‏ها می‏‌خواهند این‏طور وانمود کنند مسأله فلسطین پایان یافته است، ابراز داشت: ملت انقلابی ایران و سایر ملت‏های آزاده دنیا، در روز قدس اعلام می‏کنند که مسأله فلسطین به هیچ وجه خاتمه یافته نیست.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به اهداف استکبار و صهیونیزم جهانی در مسئله فلسطین گفت: استکبار و صهیونیزم جهانی در تلاش هستند که نام فلسطین به دست فراموشی سپرده شود، کاری کنند که اصلاً فراموش شود که چنین چیزی وجود داشت؛ اما ملت انقلابی ایران و ملت‏های آزاده جهان نمی‏گذارند، روز قدس فراموش شود.

وی با بیان اینکه با وقوع انقلاب اسلامی، درباره مسئله فلسطین دو اتّفاق مهم افتاد، تشریح کرد: نخست این‏که نهضت فلسطین که یک نهضت غیر دینی بود  به یک نهضت اسلامی تبدیل شد و مقاومت اسلامی به ‏وجود آمد و رنگ اسلامی گرفت و مبارزان با انگیزه اسلامی، که یک انگیزه بسیار قوی است، وارد میدان شدند و دوم اینکه «انتفاضه» به ‏وجود آمد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه در قبال رژیم اشغال‏گر صهیونیستی، هیچ راهکاری غیر از جهاد و مقاومت اسلامی، برای امت اسلامی وجود ندارد، عنوان کرد: طبیعت رژیم صهیونیستی، متجاوز است و امروز وجود اسرائیل، از لحاظ اسلامی، از لحاظ انسانی، از لحاظ اقتصادی، از لحاظ امنیتی و از لحاظ سیاسی، یک خطر بزرگ برای ملت‏ها و کشورهای منطقه است. برای منطقه غرب آسیا، یک راه بیشتر وجود ندارد و آن انحلال و زوال دولت صهیونیستی است.

وی با یادآوری تعبیر امام راحل در مورد اسرائیل گفت: این رژیم کودک کش امروز از هر روز ضعیف‏تر و شکننده ‏تر است، درست مثل حامی اصلی‏اش آمریکا که گرفتار افول موریانه‏ وار است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با بیان اینکه با رشد انقلاب اسلامی ایران و پیروزی ما در دفاع مقدس جوانه ‏های مقاومت ابتدا در لبنان و سپس در فلسطین رویید، یادآور شد: پس از جنگهای نمایشی سران عرب و سازش ننگین کمپ دیوید، شجره طیبه انتفاضه سنگ رویید و اکنون مقاومت فلسطین از مرحله تهیه قلاب سنگ انتفاضه به تولید موشک نقطه زن رسیده است و شکست رژیم پوشالی صهیونیسم را از شکست شش کشور بزرگ عرب به شکست پنجمین ارتش جهان در جنگهای ۲۲ روزه و ۸ روزه و ۲روزه با چند گروه مقاومت، تقلیل داده است.

وی با بیان اینکه این اولین روز قدس است که بدون حضور ظاهری "شهید قدس" حاج قاسم سلیمانی برگزار می‏‌شود، اضافه کرد: شهید سلیمانی راهبرد "دفاع" را تبدیل به راهبرد "هجوم" کرد و مقاومت  اسلامی را از پرتاب سنگ به پرتاب موشک سوق داد و برای تسلیح کرانه غربی رود اردن همت کرد و با شرکت مستقیم در جنگهای ۲۲ روزه و... هدایت عملیات مقاومت اسلامی برعهده گرفت و "راهبرد مبارزه به جای مذاکره" را سیاست اصلی مقاومت و الگوی آن در سراسر منطقه کرد. با طرح های او بود که افسانه شکست ‏ناپذیری صهیونیسم باطل شد و زنگ نابودی اسرائیل پلید به صدا در آمد.

امام جمعه تبریز در ادامه و در پاسخ به این سوال که علت نگرانی شدید آمریکا برای پایان تحریم تسلیحاتی ایران در مهرماه چیست؟ گفت: اظهارات پیاپی و مصاحبه ‏ها و مقالات مسئولان، صاحبنظران آمریکایی و حامیان منطقه ‏ای ایشان حکایت از یک نگرانی عمیق دارد. در سطح راهبردی و کلان، پایان تحریم تسلیحاتی ایران در مهرماه کاملا برطبق معاهده برجام بوده و رفع این تحریم عملاً آمریکا را در تشدید فشارها و فشار حداکثری، خلع سلاح خواهد کرد و به انزوای آمریکا خواهد انجامید.

وی با اشاره به سطح دیگر، نگرانی آمریکا از ایران انقلابی گفت: آمریکا تصور می‌کند کشور ما بعد از پایان تحریم ها به خرید سلاح های راهبردی برای تکمیل بسته تسلیحاتی خود روی بیاورد و مهمتر این که به فناوری آن دست یابد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم اضافه کرد: همچنین آمریکایی‌ها فکر می کنند ایران با فروش سلاحهای خود به کشورهای دیگر به ویژه کشورها و سرزمین های مقاومت، انحصار چند دهه‏ای فروش سلاح را که در اختیار برخی قدرتها بوده، شکسته و اولین کشور مخالف استکبار و صهیونیسم است که در این عرصه وارد می‏ شود.

وی در ادامه با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر شرایط تحقق این عید بزرگ  در  وجود انسان ها را اینگونه توصیف کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای شروع سیر و سلوک خوش ‏اخلاقی است و اگر می‏خواهیم ببینیم که ضیافت الله در وجود ما محقق شده، باید جانمان را به نسخه طبیب عالم عرضه نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه برای شروع سیر و سلوک حُسن خلق، از خانواده باید شروع کرد، گفت: علمای شیعه مانند علامه طباطبایی به عنوان ریاضت و ذکر مخصوص به شاگردانشان می‏گفتند که «بهترین ریاضت شما اخلاق خوب با همسر در خانواده است.

وی دلیل اعزام نفتکش‏های ایران به ونزوئلا را اینگونه پاسخ داد: دو کشور ایران و ونزوئلا در حلقه‏ های تنگ تحریم ظالمانه آمریکا هستند. طبعاً برای شکستن تحریم اقدام کرده و دچار انفعال و بی‏ عملی نخواهند شد. جمهوری اسلامی نشان داد که در عرصه فروش نفت؛ از خام فروشی که هدر دادن منابع ملی است، فاصله گرفته است و در صدد اجرای سیاست‏های اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام والمسلمین با تاکید بر اینکه فروش بنزین و گازوئیل کاملاً بر طبق موازین بین ‏الملل بوده است، گفت: آمریکا و حتی سازمان ملل نمی‏تواند در این باره بهانه‏ ای بیاورد چون نفتکش‏ها در روز روشن با پرچم رسمی و دستگاه هدایت کننده روشن در آبراه ‏هایی بین‏ المللی و آب‏های آزاد در حال حرکت است و اتهام قاچاق دیگر کاربردی ندارد، دوم اینکه آنچه مشمول تحریم است نفت نه بنزین و گازوئیل و فرآورده‏های نفتی.

وی با بیان اینکه ایران این معامله را با حذف دلار انجام داده و ساز وکارهای نظارتی تحمیل شده نیز نمی‏توانند بر آن نظارت داشته باشند، خاطرنشان کرد: در صورتی که آمریکا که اکنون چهار ناو جنگی خود را به منطقه آورده کشتی‏های ایران را توقیف کند قطعاً ایران پاسخ و واکنش مناسب خواهد داد. نمونه توقیف کشتی انگلیسی در پاسخ به توقیف کشتی نفتکش ایران به سمت سوریه و تجربه تلخ روباه پیر انگلیس در پیش روی ترامپ است.

امام جمعه تبریز گفت: اما اگر بدون هیچ گونه تعرضی در رفت و برگشت کشتی‏ها فقط نظاره‏گر باشد و صرفاً برای خالی نبودن عرصه آمده باشد. آمریکا یکی از تاریخی‏ترین شکستهای خود را نه در کنار مرزهای ایران بلکه در حیاط خلوت خود و در کنار گوش ایالات متحده متحمل خواهد شد.

وی با اشاره به نتایج توافق دو طرف منازعه در افغانستان گفت: روز یکشنبه ۲۸اردیبهشت ماه، توافق بین این دو رقیب با شرکت سران احزاب و روسای قبائل مهم افغانستان برگزار گردید. طبق این توافق عبدالله، ریاست شورای عالی مصالحه را برعهده خواهد داشت و سهم پنجاه درصدی را در تعیین اعضای دولت از آن خود کرده است، علاوه بر این که استانداران ۳۴ ولایت این کشور بر اساس بیشترین رأیی که هریک از دو طرف آورده‏اند انتخاب خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: در این دوره، اگر چه عبدالله معاون اول نیست و به حسب ظاهر مقام پایین‏تری را دارد، اما ریاست شورای مصالحه به معنای ایفای نقش اصلی در هدایت مذاکره با طالبان است و همین جایگاه قدرت زیادی را به عبدالله خواهد داد.

وی اضافه کرد: ایران به عنوان همسایه قدرتمند افغانستان برای این توافق تلاشهای زیادی کرد و به نتایج دلخواهش رسید. این توافق به نوعی پیروزی ایران نیز تلقی می‏شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه افغانستان هنوز روزهای سخت و دشواری را پیش رو دارد، گفت: باید دید احزاب و جریانهای قدرتمند در این کشور برای آینده باثبات و مقتدرانه خود چه تصمیمی خواهند گرفت. آنچه مسلم است، در آینده افغانستان، آمریکا جایی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •