تعیین تکلیف زنگنه در اولین فرصت از مجلس یازدهم
 • 1399/03/03 13:52
 • 117436
بیگی در گفت‌وگو با آناج خبرداد؛

تعیین تکلیف زنگنه در اولین فرصت از مجلس یازدهم

بیگی اظهار داشت: شکست در پرونده خط لوله پاکستان، عدم مشارک با عراق در حوزه انرژی و پرونده کرسنت این تکلیف را بر دوش نمایندگان مجلس یازدهم می‌گذارد که در اولین فرصت، تکلیف زنگنه را مشخص کنند.

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس دهم بر مبنای حمایت از دولت به اکثریت رسید به خبرنگار آناج گفت: آقای لاریجانی مجلس را به نحوی آرایش داد که ظرفیت مجلس فقط برای حمایت از اقدامات دولت باشد.

بی‌مبالاتی مجلس دهم در اعمال نظارت بر دولت

وی با اشاره به ماجرای افزایش قیمت بنزین و حواشی دنباله‌دار آن خاطرنشان کرد: در موضوع گران شدن یکباره‌ی بنزین، رئیس جمهور اظهار بی‌اطلاعی و رئیس قوه‌قضاییه اعلام مخالفت کرد و تمامی کاسه ها بر سر مجلس شکسته شد، در حالی که روح نمایندگان هم خبر نداشت و لاریجانی به واسطه در اختیار گرفتن اکثریت مجلس، آن را بر گردن مجلس انداخت، در حالی که ریاست مجلس باید اداره کننده جلسات باشد نه اینکه بجای تمام نمایندگان تصمیم بگیرد. اساسا دولت در ماجرای بنزین به دنبال از بین بردن پشتوانه مردمی مجلس یازدهم بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، استیضاح و رای اعتماد مجدد مجلس به برخی وزار را لکه سیاهی بر دامن مجلس شورای اسلامی خواند و تصریح کرد: این مجلس در مقابل انتظارات مردم که همانا جلوگیری از چپاول‌گری‌ها بود ایستادگی نکرد، بلکه در جریان استیضاح شریعتمداری وزیر وقت صمت به علت ماجرای 6800 خودرو و رای دوباره به وی برای وزارت تعاون با 196 رای نشان داد که از ظرفیت نظارتی خود استفاده نمی‌کند.

هدایت بی‌حساب و کتاب نقدینگی به بازار بورس و رکود تولید!

بیگی ادامه داد: آخوندی وزیر وقت راه 2بار استیضاح ولی با رای دوباره بر مسند وزارت باقی ماند، بنابراین پیامی که از طرف مجلس دهم به مردم مخابره شد، ناکارآمدی دولت و بی‌مبالاتی مجلس در اعمال نظارت بر دولت مجلس بود.

نماینده مردم تبریز با اشاره به رویکرد مجلس یازدهم یادآور شد: مجلس یازدهم با هزار امید و آرزو از طرف مردم انتخاب شد، انتظار این است که مجلس جدید به موضوعات اصلی ورود کند، موضوع اقتصاد کشور اصلی ترین و اولویت‌دار ترین موضوعی است که باید بدان پرداخته شود. آنچه که به مردم فشار وارد می‌کند، تورم نقدینگی موجود در جامعه است.

ضرورتِ شراکت مردم در منابع نفتی/ مقاومت دولت روحانی در ایجاد بورس نفتی

وی ادامه داد: دولت درصد قابل توجهی از نقدینگی را به سمت بازار بورس هدایت کرده در حالی که این نوع سرمایه‌گذاری هیچگاه به افزایش و رونق تولید منجر نخواهد شد. فقط افراد عام وارد بازار سهام می‌شوند و از طرفی سهامداران بزرگ اگر سهام خود را بیرون بکشند، وضعیت بازار بورس دگرگون خواهد شد.

بیگی حرکت به سمت اقتصاد مولد را ضروری دانست و عنوان کرد: نفت و انرژی ظرفیت بسیار بزرگی در اقتصاد کشور محسوب می‌شوند، بنابراین با توجه به این ظرفیت اقتصادی، دولت باید مردم را در منابع نفتی شریک کند، لازمه این کار هم ایجاد بورس نفتی است که با مقاومت دولت روحانی روبه‌رو شده است. سیاست‌های وزارت نفت نیز به عنوان اصلی‌ترین عامل اقتصادی کشور به واسطه تحریم‌ها و برنامه‌ریزی نادرست مسئولان وزارتی منفعل شده است.

تعیین تکلیف زنگنه در اولین فرصت از مجلس یازدهم/ وزارت نفت نیازمند روح تازه‌ای است

این نماینده مجلس تجدیدنظر در مهره‌ها و راهبرد وزارت نفت را گامی مهم در جهت اصلاح امور کشور بیان کرد و گفت: پشت درب دفتر وزیر نفت، از کارتخوان‌های غیرمجاز گرفته تا چپاول شرکت‌های نفتی کنار یکدیگر خوابیده است. در مجلس دهم طرح سوال از وزیر نفت را کلید زدم ولی به علت زد و بند لاریجانی نتیجه‌ای نداشت.

بیگی که دو سال قبل از قاچاق و غارت نفت کشور در منطقه چابهار و بی‌پاسخ بودن وزیر خبرداده بود، گفت: شکست در پرونده خط لوله پاکستان، عدم مشارک با عراق در حوزه انرژی و پرونده کرسنت این تکلیف را بر دوش نمایندگان مجلس یازدهم می‌گذارد که در اولین فرصت، تکلیف زنگنه را مشخص کنند. باید رویه‌ی تازه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و نجات کشور از خام فروشی بر سرکار بیاید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • منطقه آزاد ارس شرکت مهربان سیر
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۹:۰۷
  با سلام جناب بیگی بجای خشکاندن شاخک های تومور خود تومور را بخشکانیدبرسرکاربودن این دولت غیر پاسخگو هرروزش مساوی است باخسارات غیر قابل جبران برای این ملت بنابراین بااستیضاح رئیس دولت جلو این خسارت رابگیرید.ممنون
  0 + 0 -
 • زنجانی
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۲۱:۲۵
  جناب بیگی جنابعالی همان شخصی بودی که در ماجرای بنزین نامه سه فوریتی بی کفایتی و سوال از رییس جمهور رو امضا کردی که نشان از بی بصیرتی شما و جناح بازی و تصمیم های کینه توزانه شما دارد، حتی جلوی نامه و نظر رهبری هم ایستادید...
  الحق که انحرافی هستید

  سلام بر شورای نگهبان و نهادهای تایید کننده!!!
  1 + 0 -
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۱
  آقای بیگی تکلیف زنگنه با خودش مشخص است. این شخص شما هستید که تکلیفتان با خودتان مشخص نیست و پیشه و عملکرد نمایندگی شما صرفاً انتقاد از این و اون می باشد! چون کار دیگری بلد نیستید و از امور کشور چیزی نمی دانید! معلوم نیست این سخنتان را هم چه کسانی برای تان می نویسند تا به عنوان نماینده مردم نثار ااین وزیر و اون وزیر کنید! بهتر بود در قبال کوتاهی های وزیر در زمان خودش راهکارهایتان را به ایشان گوشزد میکردید! حلا بعد از گذشت زمان صرف انتقاد چیزی را عوض نکرده و مشکلی را از مردم و کشور عوض نخواد کرد.
  1 + 0 -
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۴
  "بی‌مبالاتی مجلس دهم در اعمال نظارت بر دولت" آقای بیگی چرا از حضور در مجلس بی مبالات امتناع نکرده و جهت دفاع از حق مردم حتی زبانی هم استعفا ندادید؟ این سخنان شما در حال حاضر چه دردی را دوا میکند؟ حرفهای شما مصداق سخن طلایی مرحوم استاد شهریار را بیاد می آورد: آمدی جانم بقربانت ولی حالا چرا؟
  1 + 0 -
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۰
  با بودن اشخاصی خنثی بعنوان نماینده مردم چون ایشان در مجلس! باید هم شاهد مجلسی بی مبالات بود! خوشحالم از اینکه ایشان خودشان اعتراف میکنند عضوی از اعضای بی مبالات مجلس دهم بودند! اگر نبودند به تعدادی از مخالفتهای خودشان را در تصمیم گیری های مجلس که در تضاد با منافع مردم بود اشاره کوتاهی داشته باشند!
  1 + 0 -
 • حجت
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۲:۱۷
  احسنت به جناب بیگی
  برکناری زنگنه وزیر لیبرالی نفت اولین قدم جدی مجلس یازدهم برای بازگشت به راس امور خواهد بود
  0 + 0 -
نظر شما
 • 6
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •