اقتدارسپاه در برابر محتکران ذی‌نفوذ/ رونمایی از اطلس محلات در آینده نزدیک
 • 1399/02/01 11:46
 • 117127
در نشست خبری سردار خرّم با اصحاب رسانه مطرح شد؛

اقتدارسپاه در برابر محتکران ذی‌نفوذ/ رونمایی از اطلس محلات در آینده نزدیک

فرمانده سپاه عاشورا گفت: همواره باید آمادگی خود را حفظ کنیم و آیه‌ای که در سینه پاسداران نقش بسته فرمان آماده باش الهی است.

به گزارش آناج، سردار عابدین خرّم فرمانده سپاه عاشورا در جمع اصحاب رسانه با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران اظهار داشت: نهاد انقلاب اسلامی سپاه به فرمان امام راحل شکل گرفت و نگهبانی و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی وظیفه اصلی سپاه است.

وی با بیان اینکه امام به نهاد مقدس سپاه هویت دفاعی انقلابی و ملی بخشیدند، عنوان کرد: همواره باید آمادگی خود را حفظ کنیم و آیه‌ای که در سینه پاسداران نقش بسته فرمان آماده باش الهی است.

تشکیل سپاه؛ نقطه‌ی عطف پاسداری از انقلاب

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به آمادگی سپاه برای دفاع از کشور گفت: از روز اول انقلاب تا امروز علی رغم فراز و فرودهای سرنوشت ساز و تغییرات محیطی، آمادگی خود را حفظ کرده و برای دفاع از ملت و کشور لحظه ای غفلت نکردیم.

وی تشکیل سپاه پاسداران را نقطه عطف و تضمینی برای پاسداری از انقلاب دانست و ابراز داشت: همه دشمنان غربی و شرقی در طول ده ساله مدیریت امام تهاجم نظامی علیه ملت انجام دادند اما به حول مدد الهی هم کشور را حفظ کردیم و هم پرچم سرافرازی را بر قامت این ملت استوار کردیم.

سردار خرّم با بیان اینکه دشمنان هم قسم شدند تا ۱۰سال اول انقلاب را متشنج کنند، تصریح کرد: بعد از دوره امام (ره) این میراث گرانبها به رهبر حکیم منتقل گردید و عصر مقام معظم رهبری را دوران استقرار، استکمال و شکوفایی انقلاب می‌دانیم.

دوران استکمال انقلاب به روایت سردار خرّم

وی با اشاره به اینکه سپاه در دوران ۳۰ساله رهبر انقلاب از آمادگی همه جانبه برای دفاع از کشور برخوردار است، عنوان کرد: سپاه زاده انقلاب است و مسیر خود را با قطب نمای ولایت فقیه یافته است. در هر عصری طوری انجام ماموریت می‌نماییم که وحدت و اتحاد ملی و دینی ما روز افزون تر از گذشته باشد.

فرمانده سپاه عاشورا در خصوص قدرت علمی، سازمانی و فرهنگی سپاه تشریح کرد: هم در قدرت علمی و سازمانی و هم فرهنگی و اجتماعی آمادگی خود را به آزمون گذاشتیم و نشان شهادت طلبی و شجاعت را برای تامین امنیت همواره در وجود سپاه پاسداران حفظ خواهیم کرد.

170کیلومتر از مرزهای کشور، زیرذره‌بین سپاهیان عاشورا

وی در تشریح آمادگی لشکر 31 عاشورا و تیپ مکانیزه امام زمان (عج) ابراز داشت: امروز هم لشکر ۳۱عاشورا و هم تیپ مکانیزه امام زمان(عج) به لحاظ رزمی از آمادگی بسیار بالایی برخوردار هستند و 170 کیلومتر از مرزهای کشور توسط سپاهیان عاشورا حراست می‌شود. بیش از ۶ ماه است جابجایی نیروها به علت شرایط بد جوی از طریق بالگرد اتفاق می‌افتد.

سردار خرّم با بیان اینکه سپاه در ۵ عرصه برای مقابله با کرونا ورود کرده است، گفت: بیش از ۳۵۰ پزشک پاسدار در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته و یک ماه است که عمده قوای بیمارستان محلاتی نیروی زمینی تبریز در بابل هم مستقر است.

فعالیت سپاه در 5عرصه برای مقابله با کرونا

وی با اشاره به اینکه ۱۹۰بیمار در بیمارستان شهید محلاتی بستری شده‌اند، توضیح داد: فقط ۵ نفر از بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان محلاتی فوت کردند.

این فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس در خصوص اقدامات بسیج تصریح کرد: ۹۳ درصد از مردم استان تحت پوشش غربالگری بسیج قرار گرفتند و ایجاد کارگاه‌های مردمی تولید ماسک به علت نیاز مردم انجام گرفت که بیش از ۲۰۰ کارگاه در سراسر استان فعال هستند.

وی حرکت بی‌نظیر مردمی را با هیچ قابلیت مادی قابل سنجش ندانست و یادآور شد: تاکنون ۲ میلیون ماسک در طول ۴۵ روز در این کارگاه‌ها نوسط مردم تولید شده است.

شناسایی خانوارهای بی‌بضاعت توسط پایگاه‌های بسیج

سردار خرّم در خصوص توزیع بسته‌های غذایی در میان خانواده‌های بی‌بضاعت عنوان کرد: پایگاه‌های بسیج هرمحله افراد بی بضاعت را شناسایی کرده و بسته های معیشتی را توزیع می‌کنند. تاکنون ۵۲ هزار بسته معیشتی هریک به ارزش ۳۰۰ هزار تومان در بین مردم نیازمند توزیع شده است.

وی با بیان اینکه رزمایش مواسات را در ۳ مرحله انجام خواهیم داد، اظهار داشت: مرحله اول، پنجشنبه با توزیع ۴۰ هزار بسته آغاز خواهد شد و اوج رزمایش در نیمه رمضان و ولادت امام حسن(ع) انجام خواهد شد. مرحله سوم در عید فطر با حمایت افراد نیکوکار انجام خواهد شد و هیچ نیازمندی نباید در این ایام در تنگنا باشند.

ضدعفونی هدفمند با اولویت مناطق پرخطر

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه گردان‌های جنگ نوین از ۱۳ اسفندماه در ضدعفونی و رفع آلودگی وارد عمل شده‌اند، توضیح داد: ضدعفونی‌ها هدفمند بوده و اولویت با مناطق پرخطر است و حضور سپاه در هماهنگی و کنترل و نظارت در فاصله گذاری اجتماعی انجام شده است.

وی در خصوص ناتوانی کشورهای سرمایه‌دار در مقابله با کرونا گفت: کشورهایی که غول‌های سرمایه داری بودند ناتوانی آن‌ها در مقابله با کرونا مشخص شد و در کشورهای غربی دستگاه تنفسی در اختیار سالمندان قرار نمی‌گیرد.

روایت سردار خرّم از وضعیت کرونا در آمریکا

سردار خرّم با اشاره به وضعیت آمریکا در مقابله با کرونا تصریح کرد: آمریکا از نظر کرونا در صدر جهان است و کشورها به دنبال دیوار کشیدن دور آمریکا هستند اما از طرفی تهاجم رسانه‌ای شدید علیه کشورمان به راه انداختند که موارد جزئی را در کشورمان برجسته می‌کنند ولی کیسه پلاستیک به تن کردن مردم خود را نشان نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه در خدمت به مردم هیچ مشکل رفع نشدنی نداریم، یادآور شد: مهمترین پشتیبانی از مدافعان سلامت حفظ و رعایت موارد بهداشتی است.

آمادگی برای برپایی بیمارستان صحرایی

فرمانده سپاه عاشورا با اعلام آمادگی برای برپایی بیمارستان‌های صحرایی در صورت شیوع گسترده کرونا خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ تخت آماده بیمارستانی فراهم شده  ولی فعلا نیازی به استفاده نداریم.

وی در خصوص وحدت در میان نیروهای مسلح تاکید کرد: مطمئن باشید وحدت نیروهای مسلح به دلیل فرماندهی واحد است و ارتش، ناجا و سپاه با وحدت و همدلی، آماده مقابله با هرگونه توطئه هستند.

سردار خرّم با اشاره به اینکه سپاه در ۳ عرصه در سال جهش تولید ورود کرده است، گفت: واحدهای تولیدی کوچک از همه نظر تحت حمایت سپاه خواهند بود و هرمجموعه‌ای که کارگران خود را حفظ کند، مورد پشتیبانی مالی و فنی سپاه قرار می‌گیرد.

وی با اعلام آمادگی برای پشتیبانی از 10 هزار نفر در حوزه اشتغال پایدار ابراز داشت: همه توان بسیج سازندگی در مناطق محروم نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است و آمادگی داریم ۱۰هزار نفر را در حوزه اشتغال پایدار پشتیبانی کنیم.

وضعیت نامناسب برخی از صنایع و معادن

این فرمانده سپاه با بیان اینکه تسهیلات مالی در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد، تشریح کرد: بخشی از صنایع و معادن وضعیت مناسبی ندارند و با محوریت امام جمعه تبریز، مسئولین صنایع و معادن در جلسات هفتگی مشکلات خود را مطرح می‌کنند. تلاش داریم از لحاظ تولید و صادرات نسبت به سال‌های گذشته جهش داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ برنامه ریزی از طرف سپاه برای تجمعات شکل نگرفته است، گفت: در نیمه شعبان گروه‌های سرود خیابانی با رعایت پروتکل بهداشتی راه اندازی شد و موجبات شادی مردم را فراهم کرد.

رونمایی از اطلس محلات تبریز در آینده‌ی نزدیک

سردار خرّم در پاسخ به سوال خبرنگار آناج مبنی بر دلایل فقدان آمار در محلات تبریز عنوان کرد: کشور با فقدان اطلاعات جامع در محلات مواجه است اما قرارگاه فضای مجازی با همکاری صندوق مواسات استان درحال تهیه‌ی اطلس جامع محلات هستند که تا چند روز آینده اطلس محلات تبریز تشکیل و رونمایی خواهد شد.

وی در خصوص مزایای اطلس محلات ابراز داشت: این اطلاعات منحصرا در اختیار بسیج بوده و سازمان های دیگر می‌توانند از آن استفاده کنند؛ مزایای اطلس محلات شناسایی و خدمت‌رسانی مبسوط و دقیق‌تر برای تمامی محلات است و با وجود اطلس، برای همیشه فقدان اطلاعات محلات در تبریز پایان می‌پذیرد.

کج‌سلیقگی دولت در نحوه ارائه وام یک میلیونی

فرمانده سپاه عاشورا در واکنش به نحوه‌ی ارائه وام یک میلیونی دولت گفت: نحوه‌ی تشخیص و اعطای وام یک میلیونی و صف‌های مردمی در مراکز پیشخوان، نوعی کج سلیقگی بود، اینگونه اقدامات و به صف کردن مردم برای ثبت‌نام و دریافت بسته‌های حمایتی در شان ملت ایران نیست.

وی با بیان اینکه بعد از شیوع ویروس، تجمعات آموزشی سربازان تعطیل و ترخیص شدند، توضیح داد: آمار نیروی انسانی در مراکز نظامی استان زیاد است اما تاکنون فقط یک نفر از سربازان به کرونا مبتلا شده است، همچنین تعداد ۶نفر از کادر نظامی نیز در راستای ارائه خدمات مبتلا گشته‌اند. خانواده ها هیچگونه نگرانی درباره حضور فرزندانشان در مراکز نظامی نداشته باشند.

آمادگی سپاه عاشورا برای ترخیص اقلام حیاتی

سردار خرّم در خصوص برخی مشکلات گمرکی و ترخیص کالاها عنوان کرد: اقلام نیازمند مهم و حیاتی اگر به هر طریق در گمرکات ترخیص نشده، آمادگی کمک و پیگیری داریم.

وی با اشاره به اینکه اصناف نسبت به سایر اقشار پیشگام مقابله با کرونا بودند، یادآور شد: امیدواریم با جمع بندی اطلاعات هیچ واحد تولیدی، از دریافت تسهیلات محروم نباشد زیرا در سال جهش تولید کارخانجات باید پیشقدم شوند. در سال ۹۹علی رغم مشکل کرونا وضعیت تولید بهتر خواهد بود.

کشف 1میلیون و 400هزار لیتر مواد ضدعفونی احتکارشده

این فرمانده اظهار داشت: ۱میلیون و ۴۰۰هزار لیتر مواد ضدعفونی که از خارج از کشور وارد و احتکار شده بود، کشف شده و ماسک های N۹۵ کشف شده در اختیار مراکز درمانی قرار گرفته است.

وی با اشاره به کشف ۸هزار و هشتصد ماسک N۹۵ در ۲روز اخیر گفت: اخبار و اطلاعاتی در ارتباط با ارسال ماسک‌های بهداشتی به کشورهای همسایه وجود دارد.

سردار خرّم در خصوص کشف ده هزار و ششصد لیتر متانول غیرمجاز توسط اطلاعات سپاه استان توضیح داد: تامین الکل مورد نیاز کارخانجات برای تولید مواد ضدعفونی کننده از طریق سپاه پیگیری شده است.

آمادگی نیروهای مسلح برای روزهای بحرانی

وی با بیان اینکه در همزیستی با کرونا باید مجرب‌تر شویم، یادآور شد: ۴۰۰ نیروی آموزش دیده بهیار و پزشکیار در میان نیروهای نظامی مشغول فعالیت هستند و امکانات نیروهای مسلح به حدی است که اگر وضعیت بدتر شد، آمادگی مقابله داریم.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه طرحی برای هوشمندسازی غربالگری و بهینه‌سازی قرنطینه پیشنهاد دادیم که مورد تصویب استانداری قرار گرفت، تصریح کرد: در سطح تبریز ۵ مهمانسرای مجهز با ۵۰۰ تخت آمادگی ارائه خدمات به بیماران کرونایی وجود دارد که دانشگاه علوم پزشکی مسئول تامین نیروهای متخصص و هدایت کرونایی‌ها به مهمانسراهاست اما همکاری لازم را در اجرای این طرح انجام نمی‌دهد.

کم‌کاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بهینه‌سازی قرنطینه

وی با اعلام اینکه آماده ایم خدمات تغذیه‌ای افراد ساکن در نقاهتگاه‌ها و مهمانسراهای مجهز را بر عهده بگیریم، عنوان کرد: تا امروز کسی به این نقاهتگاه‌های مجهز مراجعه نکرده و پاسخگوی اصلی شخص آقای دکتر صومی است.

سردار خرّم با بیان اینکه افراد مبتلا باید شناسایی، رصد و مراقبت شوند تا شیوع گسترده نشود، یادآور شد: افراد بهبود یافته اگر ۱۵ روز قرنطینه نشوند موجبات خطر را فراهم می‌کنند اما علی رغم تصویب این طرح تاکنون مسئولین مربوطه رغبتی به اجرا نداشتند.

اقتدار سپاه در برابر محتکران ذی‌نفوذ

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر فشار محتکران دارای نفوذ و عکس‌العمل سپاه تاکید کرد: افرادی که دست به احتکار می‌زنند عموما دارای رانت بوده و از سوی برخی افراد ذی نفوذ پشتیبانی می‌شوند اما اطلاعات سپاه در تحقیق و کشف انبارهای احتکار اجازه هیچگونه دستکاری، فشار و نفوذ را نمی‌دهد.

فرمانده سپاه عاشورا در پایان با بیان اینکه دستگاه قضایی همکاری خوبی در تسهیل وظایف اطلاعات سپاه برای کشف انبارهای احتکار انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: از دستگاه قضایی خواستاریم تا هوشمندانه در برابر حمایت ذی‌نفوذها و فرار محتکران از چنگ قانون مقتدرانه بایستد و سپاه هم در این راستا حامی دلسوز دستگاه قضایی بوده و خواهد بود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •