واکنش دفتر رهبری درباره بِده بِستان‌های نمایندگان
 • 1399/01/28 18:07
 • 117096
نماینده مردم تبریز در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

واکنش دفتر رهبری درباره بِده بِستان‌های نمایندگان

بیگی گفت: در ماجرای بنزین اعلام کردند رهبر انقلاب نظر موافق به استیضاح ندارند و دفتر رهبر انقلاب بیانیه ای منتشر کردند نمایندگان بده بستان های خود را به نام رهبری منتشر نکنند.
به گزارش آناج، احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص مجلس بعدی اظهار داشت: نوع آرایش مجلس یازدهم در جهت خدمت رسانی به مردم مهم است.
وی در خصوص عملکرد قوه قضائیه در دوره جدید عنوان کرد: قوه قضائیه قبل از آقای رئیسی و بعد از ایشان قابل توجه است و نوعی رضایت خاطر در بین مردم ایجاد شد.
ناراحتی مردم از بی قانونی و چپاول کشور
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به رد صلاحیت برخی نمایندگان گفت: اقدام شورای نگهبان در بررسی صلاحیت برخی نمایندگان مردم را دلگرم کرد و رد صلاحیت برخی افراد به جایگاه شورای نگهبان ارزش مضاعف بخشید.
وی با انتقاد از عملکرد نمایندگان در مجلس دهم ابراز داشت: رویه مجلس دهم سبب اعتلای جایگاه مجلس نشد و انتظار از مجلس یازدهم برآورده کردن انتظارات مردم است زیرا مردم از بی قانونی و چپاول کشور ناراحت هستند.
مجلس یازدهم و احیای جایگاه از دست رفته
بیگی با بیان اینکه مجلس یازدهم باید جایگاه از دست رفته را احیا کند، توضیح داد: با وجود تجربه کارکرد دولت در ۷سال گذشته نباید بناباشد که دولت را تحمل کنیم زیرا اینگونه نمی شود، مشکلات را حل کرد. مردم بعد از دوره یازدهم مردم خواستار پاسخگویی نمایندگان خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه موارد گزارش دیوان محاسبات را ۲ سال است فریاد می زنیم، تصریح کرد: ۱۶هزار میلیارد از درآمدهای دولت در تفریغ بودجه ۹۶ به خزانه واریز نشده است و ۵میلیارد دلار همان پولی است که به امثال مش قربانعلی داده شد.
تحمل دولت با کدام حجت شرعی و قانونی؟
این نماینده مجلس در خصوص پاسخ رئیس جمهور به موضوع گم شدن بخشی از درآمدها اظهار داشت: سخنان رئیس جمهور در پاسخ به گزارش دیوان محاسبات عوامانه بود. با کدام حجت شرعی و قانونی این دولت را تحمل کنیم؟ به مردم وعده دادیم که ثروتشان را به خودشان برگردانیم.
وی با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس اعلام کرده رئیس جمهور تخلف قانونی انجام داده است، عنوان کرد: قانون مدیریت بحران کشور عملی نشده و هیچ یک از ستادهای تشکیل شده برای مقابله با کرونا جایگاه قانونی ندارد.
تاراجِ اعتماد مردم توسط دولت
بیگی با انتقاد از عملکرد دولت ابراز داشت: با دولتی مواجه هستیم که برنامه ریزی نامناسب دولت اعتماد مردم را به تاراج برده است. به عنوان نماینده مردم اعلام می کنم دولت روحانی باید مورد بازخواست و استیضاح قرار گیرد.
وی در خصوص موضوع استیضاح رئیس جمهور در مجلس دهم توضیح داد: در مجلس دهم استیضاح رئیس جمهور به حد نصاب قانونی نرسید در حالیکه برخی معتقدند خدشه به دولت کشور را به آشوب می کشاند.
واکنش دفتر رهبری به بِده بستان‌های نمایندگان
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به انتصاب برخی اخبار و جملات به رهبری گفت: در ماجرای بنزین اعلام کردند رهبر انقلاب نظر موافق به استیضاح ندارند و دفتر رهبر انقلاب بیانیه ای منتشر کردند نمایندگان بده بستان های خود را به نام رهبری منتشر نکنند.
وی در خصوص احقاق حقوق مردم و شفافیت نمایندگان خاطرنشان کرد: مجلس منتخب در حال رایزنی درباره اتخاذ تدبیر مناسب برای احقاق حقوق مردم هستند. وقتی عدم شفافیت وجود دارد بازپس گیری امضای نماینده نقطه منفی برای اوست.
هزینه‌کرد جریمه‌ی مس سونگون در محدوده ارسباران
بیگی درباره مشکلات معادن به ویژه معدن مس عنوان کرد: واگذاری معادن از طریق شورای عالی معادن اتفاق می افتاد. هر فعالیتی در حوزه تولید انجام می گیرد نباید خروجی آن به محیط زیست ضرری وارد کند و وظیفه دستگاههای نظارتی است که فعالیت های مضر را نظارت کنند.
وی با بیان اینکه جرائم آلایندگی بر بنگاه‌های اقتصادی اعمال می‌شود، تصریح کرد: در ارتباط با آلایندگی مس سرنگون و جریمه آن باید در محدوده جنگل ارسباران هزینه شود، ۷۵ میلیارد جریمه مس سرنگون با دلار هزار تومانی مبلغ قابل توجهی بود.
اعلام جرم بیگی علیه محیط زیست در ماجرای کاوه‌سودا
استاندار اسبق آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه اختیار شورای عالی معادن را از مرکز به استان انتقال دادیم، اظهار داشت: تذکرات من به استاندار وظایف مصرح در قانون بود که باید رعایت شود. اگر موضوعی مطرح شده که مورد اقبال مردم نبوده، واکنش های مردمی را در پی داشت و تمام موضوعاتی که بنده مطرح کردم مورد خواست مردم بود.
وی با بیان اینکه موارد مربوطه به محیط زیست مستدل و قانونی است، گفت: علیه سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام جرم کردم و مصوب شد که گروه تخصصی  و مرجع برای آلایندگی کاوه سودا رسیدگی کند.
کارفرما بودن کارخانه در رسیدگی به آلاینده‌ها خنده‌دار است
بیگی در خصوص آلایندگی کارخانه کاوه سودا ابراز داشت: خنده دار است که در موضوع کارخانه کاوه سودا کارفرمای رسیدگی به آلایندگی خود کارخانه است و سخنان استاندار در مورد آلایندگی کاوه سودا مایه تعجب است. در زمان مسئولیت بنده کاوه سودا مورد جریمه سنگین ۱۷ میلیاردی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه شاهد تصمیمات متناقض در مقابله با کرونا هستیم، یادآور شد: رئیس جمهور شنبه را پایان محدودیت می‌داند ولی وزیر سخنان دیگری می گوید. ضعف کارشناسی در تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا موج می‌زند که مشکلات ستادهای استانی در مقابله با کرونا به تصمیمات اشتباه ستاد ملی بر می گردد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان اینکه چپاولگری به هر طریقی قابل توجیه نیست، خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده مردم تکلیف داریم به تخلفات رسیدگی و پیگیری کنیم.
هیچ پیشنهادی از سوی سرمایه‌داران نداشتم
وی در خصوص هزینه‌های انتخاباتی خود ابراز داشت: در ایام انتخابات هیچ پیشنهادی از طرف هیچ سرمایه گذاری برای پشتیبانی مالی دریافت نکردم و اصولا هیچ نیازی به پشتیبانی مالی هیچ فردی در انتخابات نداشتم.
بیگی با اشاره به ماجرای خصوصی سازی و تخلفات صورت گرفته در آن توضیح داد: دولت اراده ای برای برخورد با مشکلات خصوصی سازی ندارد. دولت ماشین سازی را از فرخزاد گرفت و به صورت صوری به صندوق فولاد داد در حالیکه مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اظهار کرد هیچ حقوق مالکانه نسبت به ماشین سازی نداریم.
تناقض رفتاری در اعتقاد به بورس و فرابورس
وی با بیان اینکه صندوق فولاد به پوری حسینی وکالت فروش داده بود، اظهار داشت: مبارزه با فساد سیستماتیک نبوده و جزیره‌ای انجام می‌شود، مبارزات علیه فساد نباید محدود به جغرافیای خاصی نباشد.
این نماینده مجلس در خصوص واگذاری اموال دولتی از طریق بورس تصریح کرد: دولت فروش دارایی خود را از طریق بورس انجام می‌دهد پس چرا در موضوع ماشین سازی تبریز اینگونه عمل نشد؟
کشت‌وصنعت در انتظار تصمیمات نهایی
وی با انتقاد از اینکه مبارزه جانانه علیه فساد اتفاق نیافتاده است، عنوان کرد: واگذاری کشت و صنعت مغان به گروه شیرین عسل کاملا غیر قانونی است و منتظر اقدامات مناسب دادستان تهران در برابر واگذاری کشت و صنعت هستیم.
بیگی در خصوص گمانه زنی های مجلس یازدهم و انتخاب رئیس مجس گفت: انتخاب رئیس مجلس باید بر اساس برخی واقعیات انجام شود و گفتمان مبتنی بر عدالت باید در انتخاب ریاست مجلس یازدهم لحاظ شود.
رویکرد عدالت‌محور در انتخاب هیئت رئیسه
وی با بیان اینکه قاطبه نمایندگان آذربایجان در خصوص انتخاب هیئت رئیسه رویکرد مشخصی، تاکید کرد: نمایندگان منتخب می‌توانند با انتخاب درست هیئت رئیسه جایگاه از دست رفته مجلس را بازیابد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به اینکه فقدان نظام جامع تامین اجتماعی امکان رسیدگی مناسب را فراهم نمی‌کند، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف است بیمه همگانی را اجرا کند.
یارانه و اقتصاد آزاد از نگاه نماینده تبریز
وی با بیان اینکه سالانه ۳برابر بودجه عمومی کشور یارانه مستقیم و غیر مستقیم در کشور پرداخت می‌شود، تشریح کرد: بخشی از این یارانه‌ها با دلار جهانگیری در اختیار چپاولگران قرار می‌گیرد در حالیکه دولت می‌تواند این رقم را صرف بیمه همگانی کرده و اقتصاد کشور را آزاد کند.
انتهای پیام/
کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • مظلومی
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۰۸:۰۱
  مبارزه بافساد اول باید فاسدانی چون شما را تحت پیگرد قرار دهد که امام و رهبری را مضحکه فسادتان کرده اید
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •