تحقق اهداف با مدرنیزه کردن سلاح های بیولوژیک
 • 1399/01/08 15:18
 • 116902
دلایل اتهام آمریکا در موضوع کرونا؛

تحقق اهداف با مدرنیزه کردن سلاح های بیولوژیک

هرچند پیش از این استفاده از عنوان "ویروس چینی" برای کرونا توسط ترامپ،خشم مقامات پکن را همراه داشت ولی در ادامه علاوه بر ایران با انتشار اطلاعات مختلفی،چین و روسیه هم انگشت اتهام خود را در مورد انتشار کرونا به سمت آمریکا نشانه گرفتند.

گروه بین الملل آناج:در روزهای گذشته بارها موضوع حمله ی بیولوژیک کرونا توسط آمریکا مطرح شده شده است.در تعریف موضوع باید بگوییم استفاده از عوامل بیولوژیکی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچها و ... بصورت هدفدار برای کشتن یا ناتوان کردن انسان ها را حمله ی بیولوژیک می نامند.

مقام معظم رهبری در سخنرانی عید مبعث در مورد کرونا و احتمال دست داشتن آمریکا در ساخت و انتشار این ویروس، فرمودند: "شما متهم هستید، این ویروس را ایجاد کرده‌اید. من نمی دانم این اتهام چقدر واقعی است. اما ممکن است دارویی وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کند."

این موضوع پیشتر توسط سردار سلامی فرمانده سپاه نیز گفته شده بود.سردار سلامی درباره احتمال حمله ی بیولوژیکی ویروس کرونا گفته بود: "این ویروس ممکن است محصول تهاجم بیولوژیکی آمریکا باشد که در ابتدا به چین و سپس به ایران و سایر نقاط دنیا شیوع پیدا کرده، آمریکا بداند که اگر این کار را انجام داده به اهلش بر خواهد گشت ."

سابقه ی آمریکا در تحقیقات بیولوژیک

آمریکا برای نخستین بار در سال ۱۹۴۳ برنامه تحقیقاتی خود را در این زمینه آغاز کرد و تا سال ۱۹۶۹ ادامه داد. در این سال نیکسون، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا تحت فشارهای داخلی و بین المللی، این برنامه را متوقف کرد. متعاقبا در سال ۱۹۷۲ کشورهای جهان کنوانسیونی مبنی بر عدم تولید، فرآوری و گسترش سلاح های بیولوژیکی امضا کردند. سال ۲۰۱۱ نیز تعداد ۱۶۵ کشور در سراسر جهان متعهد شدند که استفاده از سلاح های بیولوژیک را در برنامه های دفاعی خود قرار ندهند. علیرغم موانع بین المللی، امروز بیش از ۱۷ کشور در زمینه ساخت و توسعه سلاح های بیولوژیکی فعالیت دارند.

پس از یازده سپتامبر، دولت آمریکا با اختصاص بخش قابل توجهی از بودجه‌ دولتی برای مبارزه با به اصطلاح "تهدیدات بیوتروریسم"، مراکز متعدد تحقیقاتی را راه اندازی کرد. گفته می شود تا پیش از این حادثه تنها پنج آزمایشگاه در آمریکا فعال بودند. تعداد این آزمایشگاه‌ها بعد از این حادثه و در سال 2009 به 15 مورد رسید و اکنون بیش از 400 مرکز تحقیقاتی در آمریکا فعال هستند که توانایی تولید عوامل جنگ بیولوژیک همچون باکتری سیاه زخم را دارند و بیش از چهارده هزار نفر بر تولید ویروس ها و باکتری های خطرناک در آمریکا مشغول به کار هستند.

کرونا و تقاطع اطلاعات در گرجستان

هرچند پیش از این استفاده از عنوان "ویروس چینی" برای کرونا توسط ترامپ،خشم مقامات پکن را همراه داشت ولی در ادامه با انتشار اطلاعات مختلفی،چین و روسیه هم انگشت اتهام خود را در مورد انتشار کرونا به سمت آمریکا گرفتند.فصل مشترک انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاه های آمریکا در گرجستان هم موضوع دیگری است که گمانه زنی درباره ی حقیقی بودن این اتهامات را بیشتر می کند.

به گزارش العربی پرس، آزمایشگاه‌های بیولوژیک پنتاگون در گرجستان و در نزدیکی مرز روسیه که زیر پوشش فعالیت‌ های بشردوستانه کار می‌کنند، ناقض قوانین و کنوانسیون‌ های بین المللی هستند و تحلیل داده ی های وزیر اطلاعات گرجستان نشان می دهد پیش از این بیماری همه گیری طاعون آفریقا که در ۱۰ سال گذشته در مناطق مرزی روسیه و چین با گرجستان شیوع یافته، توسط آزمایشگاه‌ های آمریکایی تولید و منتشر شده است.

امروز نیز آمریکا خود سازنده اصلی و توسعه دهنده سلاح‌های بیولوژیک بوده و متهم اول در زمینه اشاعه بیماری کروناست. در عین حال کاخ سفید با تبلیغات وسیع رسانه ای، سعی در بزرگ نمائی خطر دستیابی گروه‌های تروریستی از جمله القاعده به سلاح‌های بیولوژیکی و بکارگیری آنها علیه مردم دارد. این القائات در حالی صورت می پذیرد که گروه‌های تروریستی فاقد دانش و فناوری پیچیده برای تولید سلاح بیولوژیک هستند و بدون کمک کشورهای بزرگ، هرگز نمی توانند آنها علیه اهداف مورد نظر بکار برند.

دست پیش آمریکا در حمله ی بیولوژیک

آمریکایی ها هم پیش از این ادعا کردند که چین این ویروس را تولید و منتشر کرده است. تام کاتن، سناتور جمهوریخواه ایالت آرکانزاس، مدعی شده بود ویروس کرونا یک سلاح بیولوژیکی است که چین تولید کرده است.

این سناتور در ادامه گفته بود که ویروس در آزمایشگاهی در نزدیکی بازار شهر ووهان چین در دست تولید بوده، اما به علت خطای مسئولان آزمایشگاه به بیرون راه پیدا کرده و در ووهان منتشر شده است.

دلایل پنتاگون در حملات بیولوژیک

شاید یکی از دلایل روی آوردن آمریکا به ساخت سلاح بیولوژیک، هزینه‌ بالای ساخت و نگهداری تسلیحات هسته‌ای است و کاخ سفید برای ادامه روند یک جانبه گرائی، نیازمند ساخت تسلیحات نوین و کم خرج و با قابلیت تخریب مضاعف است. رویکرد آمریکا به این موضوع، موجب نگرانی جدی شهروندان این کشور هم شده است چرا که آمریکا برای انجام آزمایش های لازم، علاوه بر نظامیان، شهروندان غیرنظامی را نیز به عنوان نمونه های آزمایشگاهی، در معرض خطر قرار می دهد. برخی شواهد دال بر آزمایش عواملی همچون گاز خردل، گاز اعصاب، داروهای روان‌گردان، باکتری‌ها و ویروس‌ها بر اتباع آمریکائی بوده است. سئوال این است که آیا کشوری که به شهروندان خود رحم نمی‌کند، می‌تواند به دیگر ملل جهان برای مقابله با کرونا کمک کند؟

سوابق تاریخی نشان می دهد که در دوران جنگ سرد نیز هزاران شهروند آمریکایی قربانی آزمایش‌های "پرتو دهی" در مرکز انرژی اتمی و دیگر مراکز دولتی شدند. در سال 2001 نیز سندی محرمانه از پنتاگون منتشر شد که بر اساس آن طی سال‌های 1962 تا 1973 هزاران سرباز آمریکایی عمدا در معرض عوامل بیولوژیک مانند گاز اعصاب، گاز سارین، سیاه زخم و طاعون قرار گرفته بودند.

این که آمریکایی ها بر اساس مبانی فکری خودشان،ممکن است در مسیر تحقق اهداف خود به مدرنیزه کردن تسلیحات بیولوژیک رو آورند،توهم توطئه نیست اما قطعا اقدامی در این ابعاد می تواند شامل طبقات مختلف اطلاعاتی باشد که شاید در مدت زمان کم به صراحت منتشر نشود اما این واقعیت نباید مورد غفلت و کم اعتنائی کشورهای مخالف قرار بگیرد.

گزارش از:امیرفاطمی

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • بایراق
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۵۷
  در اینکه امریکا اسرائیل ارمنستان وقسمت بزرگی از دولتهای غربی سابقه بدی دارند شکی نیست ودر سرمایه داران بزرگ جهان که در امریکا و...جمع شدند برای خوشگذرانی خود دنیای کم جمعیت را ترجیح می دهند هم شکی نیست ودر اینکه برخی نژاد پرستان در دنیای اسلام پاکسازی زبانی وجمعیتی راه انداختند هم شکی نیستن اما به نظر من به جای گمانه زنیهای تبلیغی بهتر است ویروس شناسان کشور نظر بدهند آیا از نظر علمی امکان دارد بشر توانسته باشد ویروسی همانند کرونا فعلی ایجاد کند جنگهای میکروبی از جنگ جهانی اول بطور سیستماتیک ودر طول تاریخ نیز سابقه دارد اما به نظر می رسد کرونا نماد قهر عام الهی در عصر حاضر باشد در گذشته بلاها به اقوام در محدود خاص سرزمینی محدود آنها نازل می شد مانند قوم لوط عاد ثمود نوح (علیها سلام) اما اینک علی رغم مذاهب وشعارهای متفاوت فرهنگ بی حیائی وبی عفتی وبهتان رانت ستم نژادی وزبانی وربا وکم فروشی و تجمل پرستی و فاصله غنی وفقیر ...در دنیا به یک فرهنگ مشترک تبدیل می شود لذا همانند رحمت عام بلای عام نیز فرا می رسد و
  0 + 0 -
 • حسن
  پاسخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۷:۴۲
  نباید چندان اعتمادی به چینیهائی که مظهر تبلیغ بی خدائی در جهان امروز هستند کرد کشتار مسلمان برمه با حمایت چین انجام شد همچنین ترکستان و
  0 + 0 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •