پنج غفلت بزرگ در آذربایجان/ اعلمی؛ عامل تعلل در راه‌اندازی خط اتیلن
 • 1398/11/29 14:48
 • 116527
علیرضا منادی در نشست با اصحاب رسانه مطرح کرد؛

پنج غفلت بزرگ در آذربایجان/ اعلمی؛ عامل تعلل در راه‌اندازی خط اتیلن

منادی گفت: نباید اینقدر جوان جوان کنید، از فرد جوان نماینده خوب در نمی‌آید، تاکنون به دو مسئول جوان در استان کمک کردم که جزو بزرگترین اشتباهات خودم بود.

به گزارش آناج، علیرضا منادی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به انتخابات آتی که یکی از فرازهای دموکراسی است اظهار داشت: انتخابات یعنی دموکراسی که یکی از مضامین انقلاب اسلامی ایران است، از انقلاب مشروطه تاکنون 34 مجلس تشکیل شده است که فقط 10 دوره‌ی آن بعد از انقلاب اسلامی ایران بود.

مجلس دهم اِندِ ناکارآمدی بود

وی گفت: در برخی ادوار مجلس قوی و در دوره‌هایی ناکارآمد بوده به طوری که مجلس اول شورای اسلامی مجلسی قوی و انقلابی بوده ولی مجلس دهم ناکارآمدی خود را نشان داد، مردم تبریز بیش از همه این غیر مثمر بودن مجلس دهم را درک کرد، برخی به نام اصول، اصول‌ها را زیرپا گذاشتند و عده‌ای به نام تدبیر بزرگترین بی‌تدبیری را در کشور نشان دادند.

منادی افزود: البته در این میان نقش دولت نیز در القای ناامیدی کم‌رنگ نبوده است. زندگی بنده یک زندگی فرهنگی است. وابسته و وامدار هیچ جریان سیاسی نبوده و با هر دو جریان کشور تعامل مناسبی دارم، به شدت دغدغه فرهنگی داشته و به کار فرهنگی معتقدم، متاسفانه برخی از مطبوعات تبریز نسبت به فسادهای بزرگی که در این شهر اتفاق افتاد، سکوت اختیار کرده و یا از کنار آن به آرامی گذر کرده‌اند.

پنج غفلت بزرگ درباره‌ی آذربایجان

منادی افزود: 5 غفلت بزرگی درباره آذربایجان اتفاق افتاده است، منبع بزرگی به نام حق‌آبه ارس را از دست دادیم در حالی که می‌توانستیم بزرگترین بهره‌برداری ها در جهت توسعه استان انجام دهیم، این استان بیشتر بر روی کشاورزی میچرخد تا صنعت، در حوزه دریاچه ارومیه نیز نزدیک بود این دریاچه را از دست دهیم، بالای 2 میلیارد تن مس در آذربایجان موجود است که در این باره مسئولان بی تدبیری کرده‌اند. تنها استانی هستیم که با 4 کشور مرز مشترک داریم ولی از ظرفیت‌هایمان استفاده درستی نکردیم.

هر دولتی آمده برعکس اسمش عمل کرده است

وی با اشاره به نقش تبریز در تحولات کشور گفت: ستارخان 11 ماه در این شهر مقاومت کرد، مجلس مشروطه و دموکراسی، هدیه مردم تبریز به ایران بود ولی فرزندانمان این را نمی‌دانند، باید روز مجلس بنام آذربایجان نامگذاری شود. در طول تاریخ هر دولتی که یک اسمی برای خود گذاشته دقیقا برعکس عمل کرده برخی دولت مهر گذاشتند و برخی دولت تدبیر، ولی بزرگترین بی مهری و بی تدبیری را در این کشور انجام دادند. در قضیه بنزین مجلس کاملا مرعوب هیئت رئیسه شده و خود را گم کرد، نمایندگی قابل تفویض نیست که یک نفر از طرف همه به افزایش قیمت بنزین رای دهد.

در ماجرای بنزین دندان عفونت‌دار را کشیدند

منادی ادامه داد: در جریان بانک کاسپین برای اینکه صدای سپرده‌گذاران در نیاید، 45 هزار میلیارد از پول مردم را برداشته و بین آنان تقسیم کردند، بی تدبیری، بی دقتی و عدم شفافیت در بین نمایندگان مجلس دهم موج می‌زند. در بودجه سال 98 خود مجلس به دولت اجازه داده تا قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد بعد می‌گویند طرح 3 فوریتی بدهیم. مگر انجام چنین کاری ممکن است؟ در قضیه بنزین دندانی را کشیدند که عفونت داشت و به ضرر مردم تمام شد.

مبدع شاهراه پنجم آذربایجان خواهم بود

نماینده ادوار گذشته مردم تبریز  با بیان اینکه اشتغال و معیشت 2 مشکل اصلی مردم است خاطرنشان کرد: شهر تبریز 4 شاهراه ارتباطی دارد و بنده هم مبدع و مبتکر شاهراه پنجم خواهم بود. برای آنکه بتواین درآمد مردم را افزایش دهیم تبریز را باید به یک منطقه آزاد اقتصادی تبدیل کنیم، در این صورت تمامی هزینه‌ها به نصف کاهش می‌یابد. برخی ها به دلیل پیگیری بنده از این شاهراه گفتند این اتوبان منادی است، ولی من به سبب ارتباطاتی که با دولت‌ها و جریانات مختلف دارم به راحتی می‌توانم برخی پروژه‌ها را به سرانجام برسانم. نمایندگی کار سختی است برخی افراد نماینده شده و 4 سال هم خود و هم ملت را سرکار می‌گذارند. هم با دولت احمدی‌نژاد خوب بودم و هم با دولت روحانی تعامل دارم، علی رغم تخریب‌های بزرگی که علیه من انجام شد اولین کسی بودم که صلاحیت خود را گرفتم.

اعلمی؛ عامل تعلل در راه‌اندازی خط اتیلن

منادی تصریح کرد: اینکه گفته شود وظیفه نمایندگی فقط تصویب قانون و نظارت بر آن‌هاست باید گفت این یک جمله کلیشه‌ای است، بعد از مجلس هفتم به همراه یکی از نمایندگان به دیدار وزیر نفت رفتیم و ادامه پروژه اتیلن را خواستار شدیم. چرا که این خط لوله از عسلویه شروع شده و به میاندوآب رسیده بود، علت اینکه لوله‌گذاری به تبریز انجام نمی‌شد این بود که آقای اعلمی به وزیر نفت گفته بود شما مافیای نفت هستید.

ادبیات شفاهی ترکی بی‌نظیر است

 عضوت هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به مشکلات فرهنگی در تبریز و استان یادآور شد: در اصالت مردم آذربایجان هیچ شک و شبهه‌ای نست، زبان و ادبیات ما هویت ماست و باید حفاظت کنیم، از زبان ترکی غفلت کردیم چراکه ادبیات شفاهی ترکی بی نظیر ولی ادبیات مکتوب آن ضعیف است چون کار و پژوهشی انجام نشده است.

هزینه انتخاباتیم از سر ارادت دوستان است

منادی با بیان اینکه هزینه‌های انتخاباتیم شفاف است بیان داشت: رقم درست هزینه انتخاباتی خودم را نمیدانم ولی ریالی از خانواده خود خرج نکردم هرکس برای من هزینه کرده به سبب دوستی و ارادتی است که نسبت به من دارد، در روز اول تبلیغات با مشکل شدید مالی مواجه بودم و به همین خاطر از پدرم که یک فرش فروش است مبلغ 50 میلیون قرض گرفتم. هرگز هم کار اقتصادی انجام نداده‌ام.

لیست قابل تامل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

وی با اشاره به حضور در لیست اتئلاف نیروهای انقلاب یادآور شد: به جریانات سیاسی ورود نکردم اما امسال متفاوتتر از گذشته بود، دست اندرکاران ائتلاف خودشان از بنده برای حضور در لیست دعوت کرده و گفتند که مبنای انتخاب بر اساس نظرسنجی خواهد بود، با اینکه اعلام کردند در نظرسنجی‌ها  در جایگاه دوم قرار دارم ولی بازهم در لیست نهایی قرار نگرفته‌ام، افرادی که رتبه‌های شانزدهم را کسب کرده بودند در  لیست نهایی گنجانده شدند، لذا لیستی منتشر شد که قابل تامل است.

مجلس جای جوانان نیست!

وی در پایان با بیان اینکه مجلس جای جوان‌ها نیست گفت: نباید اینقدر جوان جوان کنید، از فرد جوانی نماینده خوب در نمی‌آید، تاکنون به 2 مسئول جوان در استان کمک کردم که جزو بزرگترین اشتباهات خودم بوده است، در 36 سالگی نماینده شدم ولی وقتی به گذشته بر می‌گردم می‌بینم تجربه لازم را نداشتم. البته فضای تبریز، فضای انتخاباتی نیست، برخی کاندیداها به دنبال تخریب یکدیگر هستند. هرجا هم که بنری زده می‌شود، فورا به دستور مسئولین پاره‌ میشود. در دوره قبل هم چنین شد، می‌دانیم که در دوره قبل چه کسانی بداخلاقی کردند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • آدسیز
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۹
  واقعا آقای منادی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هست؟ ضمنا آقای اعلمی به وزیر نفت گفته بود شما مافیای نفت هستید... اینجور انسان های نترس و شجاعی لازم داریم که البته صد حیف که این چنین افراد لاسپیقی اجازه حضور در انتخابات رو ندارند!
  0 + 0 -
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۲۵
  "ولی من به سبب ارتباطاتی که با دولت‌ها و جریانات مختلف دارم به راحتی می‌توانم برخی پروژه‌ها را به سرانجام برسانم." آقای منادی چگونه میشود شما همزمان از دولتها انتقادکنید که نه دولت مهرورزی و نه دولت تدبیر امید کاری برای مردم و کشور نکردند و شما با این دولتها تا آن حد در ارتباط هستید که میتوانید پروژه های مدنظر خودتان را به سر انجام برسانید!!! شما در این گفتارتات هم به نعل زده اید و هم به میخ! در ضمن در طول این سالها در دوره دولت مهر ورزی و دولت تدبیر و امید تا این لحظه ما از شما یک گفتگوی انتقادی نسبت به عملکردهای این دولتها سراغ نداریم به غیر افاضات فعلی شما در زمان انتخابات!!!! لطفاً با مردم صادق باشید مرد دیگر همه شما را می شناسند و میدانند این سر و کله شکستنها بخاطر مردم نیست بلکه بخاطر کسب منافع برای خودتان میباشد!
  0 + 0 -
 • سعید
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۴
  واله تا اونجایی که من شنیدم و میدونم جناب آقای منادی بالغ بر 10 میلیاد تومان صرف هزینه های انتخاباتیش در این دوره نموده است واز آنجائی که خودشان هم اعتراف نمودند هرکس برای من هزینه کرده به سبب دوستی و ارادتی است که نسبت به من دارد حتما اون دوستان هم برا کاسبی پیش شما آمدن پس مطمین باشید بعد از انتخاب شدن اول باید هزینه های دوستانش را بدهد.
  0 + 0 -
نظر شما
 • 3
 • 0
 • 1
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •