الهامی: در هر دو جام مدعی هستیم/ تراکتور فرهنگ مردم آذربایجان است
 • 1398/11/28 10:27
 • 116507
پرسپولیسِ گل‌محمدی برای ما ناشناخته بود؛

الهامی: در هر دو جام مدعی هستیم/ تراکتور فرهنگ مردم آذربایجان است

سرمربی تیم فوتبال تراکتور ضمن تشریح آخرین وضعیت تیم، به تمامی سوالات هواداران در خصوص مسائل پیرامون تراکتور پاسخ داد.

به گزارش آناج، ساکت الهامی در برنامه «موج فوتبال» روز 27 بهمن شبکه سهند اظهار کرد: در ابتدای فصل، یک جلسه با آقای زنوزی صحبت کردم و با این‌که از چند تیم پیشنهاد داشتم و به خاطر علاقه به شهرم، دوست داشتم در تبریز کار کنم؛ چرا که بنده اهل سرعین هستم و همسرم نیز تبریزی است. 

افکارم با دنیزلی همخوانی نداشت

وی ادامه داد: تصورم این بود که مردم از حضور من استقبال کنند که چنین نشد. آقای دنیزلی مربی بزرگ و صاحب‌سبکی بود و دوست داشتم تجربه‌ی کار با ایشان را هم به دست بیاورم؛ اما افکار من با آقای دنیزلی همخوانی نداشت و جو نیز مناسب نبود و به همین دلیل، بنده از آقای زنوزی برای رفتن اجازه گرفتم و گفتم که رفتنم به نفع تراکتور و خودم است. می‌دانستم روزی به تراکتور برمی‌گردم، ولی نمی‌دانستم آن روز به همین زودی فرا برسد.

رفیعی و احمدزاده چرا تراکتوری نشدند؟

الهامی در خصوص شرایط تراکتور در نقل و انتقالات نیم‌فصل، گفت: بازیکنان ایرانی و خارجی خوبی در نیم فصل جذب کردیم؛ همچنین با چند بازیکن از جمله سروش رفیعی و فرشاد احمدزاده برای حضور در تراکتور صحبت کرده بودیم که جو نامناسبی علیه آنان ایجاد شد، آقای زنوزی هم تأکید داشت که تیم در آرامش کار کند و خود این بازیکنان نیز در مقابل این جو، نخواستند به تبریز بیایند. ما روی هر گزینه ایرانی که دست گذاشتیم، جو نامناسب علیه او ایجاد شد، حتی شهریار مغانلو! 

سوگیتا همچنان بازیکن ماست

وی تأکید کرد: همه دوست داشتیم که سوگیتا در تراکتور حضور داشته باشد، اما شرایط خانواده‌اش به گونه‌ای بود که به ما اعلام کرد «فوتبال اولویت چندم من است.» سوگیتا همچنان بازیکنان ماست و به تیم دیگری نرفته است. مازولا نیز نامه‌ای از برزیل نوشت و اعلام کرد که نمی‌تواند به تبریز برگردد.

حمزویی و یوری، دوای درد تراکتور​

وی در رابطه با بازیکنان اضافه شده به تراکتور، اظهار کرد: میلاد فخرالدینی در مس کرمان بازیکن خود من بود و شناخت کافی از او داشتم. نخستین شرط من در جذب بازیکن خارجی، مشاهده شرایط او در تمرینات بود؛ چرا که معتقدم خرید بازیکن از روی فیلم، اشتباه است. حمزویی به من اعلام کرد که دو ماه است تمرین نکرده، ولی رفته رفته شرایطش بهتر شد. معتقدم حمزویی و یوری به درد تراکتور می‌خورند. 

پشت اخباری هستیم

الهامی با بیان این‌ که مصدومیت محمدرضا اخباری برای ما مشکل‌ساز شده است، بیان کرد: ما تا جایی که شرایط اجازه دهد، پشت اخباری هستیم؛ از طرفی رشید مظاهری سه اخطاره است و هر بازی نیز حکم فینال را دارد! به هر حال جا برای جذب یک بازیکن داریم.

حمایت از اعضای کادر فنی

سرمربی تراکتور در رابطه با اعضای کادرفنی تراکتور، مطرح کرد: چه کسی با سوادتر از علی پژمان در این شهر می‌شناسید؟ سال‌ها کاپیتان تراکتور بود و اکنون دستیار بنده است. دکتر جودکی‌نژاد، مربی بدنساز تیم و علیرضا مرادی هم آنالیزور ماست. یک مربی دروازه‌بانان اهل رومانی با سابقه‌ی کار در تیم دورتموند را جذب کرده‌ایم و به گفته‌ی دروازه‌بانان تیم، او بهترین مربی‌ای هست که تاکنون کار کرده‌اند.

می‌خواستم به تراکتور کمک کنم اما آن‌ها به من کمک کردند

وی با تأکید بر این‌که هدف ما از همان روز اول، پیشرفت بود، خاطرنشان کرد: من از همان روز اول برای کمک کردن به تراکتور تلاش کردم، اما این بازیکنان بودند که به من کمک کردند تا مربی خوبی باشم. 10 فینال باقی مانده و حتی شرایط قهرمانی را هم داریم؛ اما باید بدانیم که قهرمان شدن سخت است؛ چرا که چند وزارتخانه پشت یک تیم هستند و کمک کردند تا کاندیدای اول سرمربی‌گری تیم ملی، به این تیم برود؛ همچنین ارکان فدراسیون فوتبال نیز زیر نظر وزارت ورزش به عنوان مالک این تیم، هستند.

در هر دو جام مدعی هستیم

الهامی تأکید کرد: ما باید با این موضوعات جنگ کنیم؛ البته ما هم مالک خوب و هواداران میلیونی داریم؛ ولی عده‌ای با ایجاد موج منفی، کار را خراب می‌کنند. آقای زنوزی تنها مدیری است که دو تیم را از جیب شخصی ساپورت می‌کند و کمپی ساخته که در ایران بی‌نظیر است و مشکلی بابت امکانات نداریم. جایگاه فوتبال تراکتور از نظر کیفیت، خوب است و اکنون در دو جام، شرایط قهرمانی داریم. معتقدم نباید آقای زنوزی را در این مسیر تنها بگذاریم.

بازگشت میمبلا به تبریز

وی با بیان اینکه میمبلا بامداد امروز به تبریز می‌رسد، گفت:  این بازیکن فردا شرایطش را به کادرفنی توضیح خواهد داد. من میمبلا را از نظر فنی و اخلاقی قبول دارم. می‌توانستم مانع رفتن او به کشورش شوم، ولی او مصدوم بود و همسرش نیز تصادف شدیدی کرده بود که در همین راستا با آقای زنوزی و آقای سهرابی صحبت کردم و با نظر مثبت آنان، به میمبلا مرخصی دادم.

تغییرات‌مان مقابل سایپا جواب داد

الهامی در خصوص استفاده از دو مهاجم به صورت همزمان، گفت: تراکتور به صورت تیمی دفاع کرده و به صورت تیمی حمله می‌کند. آن زمان گذشته که دو مهاجم جلو بگذاریم و فقط سانتر کنیم. ما در بازی با سایپا کمی تغییرات داده بودیم تا به دروازه حریف نزدیک باشیم و همه دیدند که با حضور پرتعداد در داخل محوطه جریمه حریف، موقعیت گلزنی ایجاد می‌کردیم.

بازی خانگی و خارج از خانه برای ما فرقی ندارد

وی در رابطه با عملکرد تراکتور در بازی‌های خارج از خانه، اظهار  کرد: چهار امتیاز از سه بازی خارج از خانه کسب کرده‌ایم و در تمامی بازی‌ها از نظر مالکیت توپ، تعداد شوت به دروازه و سایر پارامترها بهتر از رقیبان بودیم. کدام تیم از نظر فنی کیفیت ما را دارد؟ ما از نظر تاکتیکی، فرقی میان بازی داخل خانه و خارج از خانه قائل نیستیم.

پرسپولیس گل‌محمدی برای ما ناشناخته بود

سرمربی تراکتور در خصوص اخراجش در بازی  با پرسپولیس، اظهار کرد: بنده در بازی با پرسپولیس به کسی توهین نکردم. ما از نظر کیفیت، پایین‌تر از پرسپولیس نبودیم، ولی توقع من از تراکتور بالاتر بود. بدنسازی ابتدای فصل خوب نبود و به همین دلیل من در تعطیلات نیم‌فصل، روی بازیکنان فشار آوردم و‌ ما در روز اُفتمان، به پرسپولیس برخوردیم. پرسپولیس گل‌محمدی برای ما ناشناخته بود، ولی ما برای آنان تیم شناخته شده بودیم. پیش‌بینی من از یحیی گل‌محمدی در آن بازی اشتباه بود؛ چرا که آنان با ۳۸ خطا، فوتبال تخریبی انجام دادند. 

بازیکن بی‌غیرت از نظر الهامی

وی در رابطه با شرایط میثم تیموری، گفت: کار در بازی با ذوب آهن، آن طوری که فکر می‌کردم، پیش نرفت و باعث شد تا روی پلن دوم کار کرده و به حمله از کناره‌ها توجه کنیم؛ در همین راستا میثم تیموری را تعویض کردیم و معتقدم هر بازیکنی که از تعویضش ناراحت نشود، بی‌غیرت است. خود بنده تیموری و چند بازیکن دیگر را به تراکتور آوردم و مشکلی با این بازیکن ندارم. تیموری پرقدرت‌تر از گذشته با تیم تمرین می‌کند و به دنبال فرصتی برای استفاده از این بازیکن هستم.

تفاوت هواداران تراکتور با سرخابی‌ها

سرمربی تراکتور تأکید کرد: هیچ‌کس بزرگتر از تراکتور نیست و تفاوت هواداران استقلال و پرسپولیس با هواداران ما این است که هواداران ما، عاشق تراکتور هستند و به همین دلیل است که در دمای منفی 17 درجه، تیمشان را حمایت می‌کنند. از هواداران خواهش می‌کنم که فقط تراکتور برای آنان مهم باشد؛ چرا که هنوز روزهای سخت باقی مانده است و باید در مقابل بدخواهان، آگاه باشیم.

ما عاشق‌ترین هواداران را داریم

الهامی با بیان این‌که ما بر اساس آنالیز حریف، تاکتیک تیم را مشخص کرده و نفرات را انتخاب می‌کنیم، بیان کرد: من از رضا شکاری خیلی رضایت دارم. بنده به هواداران یک امتیاز از بازی با پرسپولیس بدهکار هستم که قول می‌دهم جبران کنم. بهترین نفرات ایران از نظر شخصیت در تیم ما حضور دارند و بابت جمع شدن این تیم، صمیمانه از آقای زنوزی تشکر می‌کنم. جا دارد بازهم تاکید کنم که ما عاشق‌ترین هواداران را داریم.

تلاش برای تمدید قرارداد بازیکنان

وی در خصوص وضعیت قرارداد بازیکنان، گفت: تمام تلاش آقای زنوزی این است که قرارداد بازیکنانی که تمام می‌شود را قبل از عید، تمدید کند و چند بار در این خصوص صحبت شده است. 

تراکتور فرهنگ مردم آذربایجان است

الهامی در خصوص هواداران تراکتور، گفت: هر کدام از تیم‌های گذشته‌ی من، هواداران ویژه خودشان را داشتند. شنیده بودم شرایط این‌جا فرق می‌کند و امروز یه چشم می‌بینم که تراکتور تنها تیم نیست؛ بلکه به فرهنگ مردم آذربایجان تیدیل شده است و با بردهای این تیم در جامعه نشاط ایجاد می‌شود. این پتانسیل ویژه، باید کنترل شود تا برخی‌ها از طریق چند کانال تلگرامی از احساسات مردم سو استفاده نکنند.

به حمایت هواداران نیاز داریم

وی اضافه کرد: نقش هوادار در شرایط کنونی از نقش بنده برای تیم، بیشتر است. از آنان درخواست می‌کنم که بچه‌ها را تنها نگذاشته و اجازه ندهند که تیم به حاشیه برود. هواداران روز چهارشنبه ما را تنها نگذارند؛ چرا که به حمایت آنان نیاز داریم.

کیفیت زمین یادگار پاسخگوی ما نیست

الهامی در بخش دیگر سخنانش گفت: مسئولان استانی و باشگاه برای بازی با سایپا خیلی زحمت کشیدند و هواداران نیز در آماده‌سازی زمین کمک کردند؛ ولی کیفیت زمین ورزشگاه یادگار امام (ره) پاسخگوی ما نیست و برای بازی با صنعت‌نفت و سپاهان، کیفیت زمین باید خیلی بالا باشد. خواهش دارم که زمین را درست کنند و آمادگی داریم که در این زمینه کمک کنیم. 

کار کردن با این بازیکنان افتخار است

وی در پایان با بیان این‌که انشالله روزی برسد که برای تراکتور جشن بگیریم، گفت: بازهم تشکر ویژه از هواداران، آقایان زنوزی، سهرابی، ذوالفقاری و میراب، کادرفنی، کادر پزشکی، تدارکات و بازیکنان دارم و معتقدم کار کردن با این بازیکنان، باعث افتخار است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • Yashar
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۵
  yashasun ZONOUZI-ELHAMI-TRACTOR-AZARBAYJAN
  1 + 0 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۹:۳۷
  و تو هم فرهنگ تراکتور هستی!! زنوزی هم فقط تراکتور را ساپورت می کند وبه ماشین سازی کاری ندارد.ماشین سازی را خدا هدایت می کند. چون در این مقطع زمانی طرفداران تراکتور به دلیل قهرهوادران ماشین سازی بیشتر شده زنوزی به طرف آنها غش کرده است.
  0 + 0 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •