فردای این زمستان بهار است/ کثرت خودرو عامل انسداد برف‌روب‌ها
 • 1398/11/24 11:10
 • 116439
شهردار تبریز در گفت‌وگو با آناج مطرح کرد؛

فردای این زمستان بهار است/ کثرت خودرو عامل انسداد برف‌روب‌ها

شهین‌باهر گفت: بیشترین مشکل شهری در انسداد معابر مربوط به خودروهایی است که تجهیزات زمستانی را به همراه نداشته و از طرفی برای عبورومرور، پارک و خرید در حاشیه‌ی خیابان‌ها حضور دارند.

ایرج شهین‌باهر شهردار تبریز در گفت وگو با خبرنگار آناج به بارندگی‌های اخیر در تبریز و اختلال در رفت و آمد مردم اشاره کرد و اظهار داشت: برفی که در سطح تبریز بارید در 30سال گذشته بی سابقه بود، لذا هیچکس توان و امکاناتی در این حد برای برف‌روبی گسترده ندارد.

تمامی پیش‌بینی‌ها برای مواجهه با برف سنگین

وی با بیان اینکه تمامی پیش‌بینی‌ها اعم از خرید نمک و سایر موارد مقابله با برف سنگین انجام شده بود، خاطرنشان ساخت: سرمای زیر 15 درجه و برف سنگین همکاری مردم را می‌طلبد.

خودروهای دردسرساز و انسداد معابر

شهردار تبریز با انتقاد از دارندگان وسایل نقلیه وبرخی شهروندان یادآور شد: بیشترین مشکل شهری در انسداد معابر مربوط به خودروهایی است که تجهیزات زمستانی را به همراه نداشته و از طرفی برای عبورومرور، پارک و خرید در حاشیه‌ی خیابان‌ها حضور دارند، چه ضرورتی دارد که در روز برفی شدید خریدی انجام گیرد؟

انتقاد از ارگان‌ها در مواجهه با بحران‌

شهین‌باهر افزود: رسانه‌ها در کنار مطالبه‌گری از مسئولان و شهرداری، در اطلاع‌رسانی کمک حال شهرداری باشند، مشکل اصلی این است که هیچکس در روزهای بحرانی تغییر برنامه نداده و همانند روزهای عادی برخورد می‌کند.

کثرت خودرو عامل انسداد برف‌روب‌ها

شهردار تبریز عامل انسداد خودروهای برف‌روب را کثرت خودرو در حاشیه‌ی خیابان‌ها معرفی کرد و گفت: مشارکت و همکاری مردم در موارد بحرانی اهمیت ویژه‌ای دارد.

مشکلی با انتقاد نداریم اما منصف باشیم

وی خاطرنشان ساخت: مشکلی با انتقاد نداریم اما بارش روزهای اخیر عادی نبود. تا مردم کمک نکنند نه تنها شهرداری بلکه هیچ دستگاه دولتی هم نخواهد توانست بر مشکلات فائق آید.

شایعه‌ی گران شدن نرخ محلول نمک

شهردار تبریز به نرخ محلول نمک اشاره کرد و افزود: اینکه گفته شود محلول نمک به علت گران‌بودن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، صحت ندارد. چرا که نمک در دمای زیر صفر ذوب نمی‌شود.

چاره‌ی کار برف‌روبی است و همراهی مردم

شهین‌باهر چاره کار را برف روبی و کمک مردم دانست و اظهار داشت: هیچ بحرانی بدون همراهی مردم پایان‌پذیر نخواهد بود لذا مسیرها با کمک شهروندان عزیز باز می‌شود و عوامل شهرداری بهتر می‌توانند خدمت‌رسانی کنند.

انتظارات گزاف

شهردار تبریز گفت: برخی انتظار دارند شهرداری کوچه‌های 4 متری راهم برف‌روبی کنند که از عهده این نهاد خارج است.

برف‌روبی کسر شان نیست

وی افزود: مردم در زمان‌های قدیم پشت‌بام‌های 200 متری برف‌روبی می‌کردند. اکنون برخی‌ها فکر می‌کنند این کار کسر شان است، چه ایرادی دارد خودمان راه را باز کنیم!

فردای این زمستان، بهار است

شهین‌باهر به آسیب‌های زیست‌محیطی نمک‌پاشی اشاره کرد و بیان نمود: فردای این زمستان بهار و تابستان قرار دارد و نباید آسفالت و محیط زیست خود را تخریب کنیم.

رسانه‌ها و انتظار درخواست از مردم

شهین باهر با انتقاد از رسانه‌ها عنوان داشت: انتظار ما از رسانه‌ها بیشتر از سایرین است، در این چند روز رسانه‌ای ندیدم که از مردم درخواست همراهی کمک کند.

بدبین کردن مردم کار خوبی نیست

وی افزود: تمامی رسانه‌ها باید در کنار انتقادات، اطلاع‌رسانی درست داشته باشند. بدبین کردن مردم نسبت به شهرداری یا کل سیستم کار خوبی نیست و با ایجاد نارضایتی مشکلات حل نمی‌شود.

نیاز مبرم برای تجهیزِ ناوگان شهرداری

وی بر لزوم تجهیز ناوگان شهرداری تاکید کرد و گفت: این نیاز به شدت حس می‌شود که ناوگان شهرداری تجهیز شود و در بودجه سال آینده هم تجهیز ناوگان شهرداری پیش‌بینی شده است.

ماجرای همیشگی تحریم و عدم تولید داخلی

شهردار تبریز در پایان کمبود ماشین‌آلات را عدم تولید داخلی و تحریم‌ها دانست و گفت: برخی ماشین‌آلات برف‌‌خور را به علت تحریم‌ها نمی‌توانیم در اختیار بگیریم و در کنار آن تولید داخلی هم نداریم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • خرم
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۲:۱۱
  برادر محترم !
  انتقاد میکنیم و خیلی هم منصف هستیم
  مثل اینکه شما با همشهریانتان لج افتاده اید چرا که مثلا به اسب شاه گفته اند یابو !!
  بیش از سه روز از آخرین برفی که باریده بود گذشته است که شکر خدا امروز هم دوباره شروع شد ( که البته دانه دانه این برفهای زیبا واقعا هزاران بار شکر دارد ) ولی دریغ از جمع کردن برفهای کنار خیابان
  چرا سفسطه می کنید !؟ چه کسی از شما برف روبی کوچه های 4 متری را خواست ؟
  گوروشن کنده بلدچی لازم دئیر !!
  چهارراه آبرسان همان که اعتقاد دارید چشم تبریز هست و خیابان امام ، کناره های خیابان پر از برف هست .
  یعنی شما جدا منتظر ذوب شدن برفها بودید !!؟
  دستگاه برف روب و نمیدانم ذوب کن نخواستیم لاقل یک گریدر میگذاشتید شب کار میکرد و برفها را حداقل به کنار خیابانها هدایت میکرد .
  واقعا نمیدانم چطور بعنوان مدیر نمونه انتخاب شده اید !!! معنی مدیر نمونه را هم فهمیدیم !!!!!
  2 + 0 -
 • shahinnazari
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۱
  فقط یک ادم بی شعور میتواند اهالی یک شهر را بی شعور تلقی بنماید دست به خیابانها نزدید انهم 3 روز ولی شنیده ها از کارکردن ماموران در محله ی خودتان داشت با شعور اهالی یک شهر بازی نکنید سلفتان 30 میلیارد اماده میکند تا طبق معمول جریان ماست مالی شود امیدواریم نوبت شما هم بشود
  0 + 0 -
 • فرهاد
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۷:۰۱
  آقای شهردار حتی اگر لازم باشد باید تا دم در خانه های مردم را هم برف روبی کنید باید این کار را انجام دهید... اکنون شهر تبریز جز سالمندترین شهرهای کشور است و پیرمردها و پیرزن ها دچگونه به شما کمک کنند؟! انتظار شما خیلی زیاد است به قول معروف "سیز بیر آددیم آتین" شما یک قدم بردارید مردم کمک کنند. حداقل گریدر هایتان را به کار ببندید تا معابر اصلی را تمیز کنند.... عملکرد این گونه مدیران را باید به حساب نظام نگذاریم بلکه بی تدبیری مدیریت شهری است و شخص شهین باهر.... شورای شهر کجاست تا این مدیر را استیضاح کند....؟!
  0 + 0 -
 • تبریزلی
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۸:۲۷
  اگر این شهردار ما مدیر نمونه است وای به حال آن یکی شهرها.... ماشالله همیشه و هرساله به کشورهای اروپایی سفر می کنید از آنها حداقل نوع برف روبی بدون ماشین آلات را یاد بگیرید....
  0 + 0 -
 • مهدی زاده
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۰۱:۴۲
  سلام اگراین برف وسرما درتهران واصفهان بودشهرتعطیل میشدتمام ارکان دولت ونیروهای نظامی بسیج شده درگیلان فعلا مانده اند.بایدسایردستگاهها به کمک شهرداری بیایند.نه اینکه انتقادمغرضانه کنند.شما نمیتوانیدبرف جلوخونه وحیاط تان را جمع کنیدآنوقت ...نانجیبی نکنید.
  0 + 0 -
نظر شما
 • 5
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •