تقدیم بودجه ۳۵۸۰میلیاردتومانی/ افزایش 34درصدی اعتبارات عمرانی
 • 1398/10/29 11:59
 • 116086
در جلسه شورای شهر تبریز انجام شد؛

تقدیم بودجه ۳۵۸۰میلیاردتومانی/ افزایش 34درصدی اعتبارات عمرانی

شهین باهر گفت: در سال۹۹ حدود۳۴ درصد افزایش بودجه عمرانی نسبت به سال ۹۹ درنظر گرفته شده است.

به گزارش آناج، طبق ماده ۶۷ قانون، شهرداری مکلف است تا روز آخر دی ماه بودجه سالیانه خود را به شورای شهر پیشنهاد دهد و شورای شهر نیز باید قبل از اسفند ماه هر سال‌ آن را رسیدگی و تصویب کند.

در همین راستا شهرداری تبریز ، ۲۹ دی ماه لایحه بودجه سال ۹۹ را تقدیم شورای شهر تبریز کرد.  طبق اعلام مدیران شهرداری تبریز، پروژه مترو، بازآفرینی شهری، پل کابلی، تقاطع های غیرهمسطح و پارک های محله ای مهم ترین اولویت های شهرداری تبریز در بودجه سال ۹۹ است که با تصویب شورای شهر تبریز سال آینده وارد مرحله عملیاتی می شود.

ایرج شهین باهر در جلسه شورای شهر تبریز گفت: شهردار تبریز با بیان اینکه برنامه‌ های راهبردی شورا و اسناد بالادستی مبنای بودجه است اظهار داشت: در تنطیم بودجه سال ۹۹ سعی شده جوابگوی نیازهای شهروندان باشیم. طی ۷ سال گذشته به اندازه بودجه ۹۸ تحقق بودجه نداشتیم که از همکاری اعضای شورای شهر در این زمینه تشکر می‌کنیم.

شهین باهر اضافه کرد: حذف پروژه‌های غیر ضروری ، مدیریت کاهش هزینه های جاری، توجه به خطوط یک و دو قطار شهری،  اختصاص بودجه ویژه برای مترو، توجه به مدیریت محله‌ محوری و خدمات محله‌ای، کاهش سهم درآمد از کد تغییر کاربری که سال های گذشته قسمت قابل توجهی از درآمدهای شهرداری که از این جهت تامین می‌شد و ۹۰ درصد آن از جهت تغییر کاربری فضای سبز مورد استفاده قرار میگرفت از جمله موارد مورد توجه در بودجه بشمار می رود.

شهردار تبریز ادامه داد: از نظارت شهروندان در بودجه بندی استفاده شده و تلاش شده سهم فضای سبز در بودجه افزایش یافته و هدف از آن گسترش فضای سبز شهر است.

ایرج شهین بار با اشاره به اینکه برنامه بودجه یک‌ ساله بخشی از برنامه پنج ساله و منطبق برآن است تاکید کرد: سعی شده بدون مطالعه پروژه‌ای شروع نشود. سعی کرده‌ایم اتفاقات دوسال گذشته را مقایسه و برای سال ۹۹ برنامه ریزی کنیم.

شهردارتبریز در گزارش خود اظهار داشت: در سال ۹۷ درآمد مناطق و مرکز در ۹ ماهه نخست سال ۱۰۷۲میلیارد تومان و سازمان‌های وابسته ۴۵۹ میلیارد بود که در جمع ۱۵۳۱ میلیارد تومان است. در سال ۹۸ نیز درآمد مناطق و مرکز ۱۲۴۱ میلیارد تومان و سازمان‌های وابسته ۶۶۹ میلیاردتومان بود که در جمع ۱۹۱۰ میلیاردتومان بوده است.

شهین باهر گفت: در سال۹۹ حدود۳۴ درصد افزایش بودجه عمرانی نسبت به سال ۹۹ درنظر گرفته شده است. کل تحقق بودجه سال ۹۸ شهرداری تبریز  ۲۱۱۰ میلیاردتومان بود  و کل بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز ۳۵۸۰ میلیاردتومان پیش بینی می‌شود که با ارقام تکراری ۴۷۳۸ میلیارد می‌شود.

وی افزایش هزینه‌های نگهداری زیرساخت‌های شهری، رکود اقتصادی و تورم غیر متعارف هزینه های عمرانی، کاهش کمک‌ دولت به شهرداری ها ،عدم تناسب درآمدی با هزینه‌های مدیریت شهری، رکود بازار مسکن، ابلاغ افزایش هزینه‌های جاری بیش از پیش بینی ،عدم توازن وظایف شهرداری با ماموریت‌ های محوله را از عمده چالش‌های شهرداری تبریز در سال آینده دانست و گفت: سعی‌خواهیم‌ کرد بهترین عملکرد را در سال ۹۹ داشته باشیم.
 

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •