اهمیت آزادسازی قره‌باغ برای سلیمانی و بی‌ارادگی آذربایجان
 • 1398/10/17 14:04
 • 115933
گفت‌وگوی آناج با فرمانده و مستشار وقت ایران در جنگ قره‌باغ؛

اهمیت آزادسازی قره‌باغ برای سلیمانی و بی‌ارادگی آذربایجان

حقیقت‌پور گفت: اگر حکومت جمهوری آذربایجان از حاج قاسم سلیمانی درخواست کمک می‌کرد، بدون شک فرمانده سپاه قدس مانند سنوات گذشته به کمک آن‌ها می‌شتافت.

منصور حقیقت‌پور مشاور رئیس مجلس در اموربین‌الملل و یکی از فرماندهان و مستشاران ایرانی در جنگ قره‌باغ، حاج قاسم سلیمانی را مسئول مهندسی مقاومت در منطقه توصیف کرد و به خبرنگار آناج گفت: دفاع از عِزّت، آبرو، ملک و ناموس مسلمانان در تمامی جهان از اهداف این شهید بزرگوار بود.

اهمیت آزادسازی قره‌باغ برای سلیمانی و بی‌ارادگی دولت آذربایجان

وی درباره رویکرد شهید سلیمانی و نیروی قدس سپاه در منطقه قفقاز اظهار داشت: قفقاز منطقه‌ی راهبردی برای حاج قاسم محسوب میشد و آزادسازی قره‌باغ دغدغه‌ی مهم سردار سلیمانی بود. اما دولت جمهوری آذربایجان اراده‌ای در این راستا نشان ‌نداد.

حقیقت‌پور بیان کرد: اگر حکومت جمهوری آذربایجان از حاج قاسم سلیمانی درخواست کمک می‌کرد، بدون شک فرمانده سپاه قدس مانند سنوات گذشته به کمک آن‌ها می‌شتافت.

آغوش باز سلیمانی به درخواست احتمالی آذربایجان

مستشار وقت ایران در جنگ قره‌باغ خاطرنشان ساخت: قره‌باغ خاک اسلام و متعلق به جمهوری آذربایجان است و اشغالگران ارمنی آنجا را اشغال کردند.

مشاور رئیس مجلس در امور بین‌الملل یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در کنار حمایت از یمن، سوریه، عراق و سایر ملت‌های منطقه، به طور حتم از آزادسازی قره‌باغ نیز حمایت می‌کند، مشروط بر اینکه اراده آزادسازی در مردم و دولت جمهوری آذربایجان وجود داشته باشد.

اراده‌ی آذربایجان، تنها پیش‌شرط آزادسازی خاک اسلام

وی افزود: امروز اگر و تنها اگر دولت آذربایجان، تمایل و اراده‌ای برای آزادسازی قره‌باغ داشته باشد، در مدت بسیار کوتاه، خاک اسلام را با عنایات الهی و به دست رزمندگان آذربایجانی، تحویل مردم شریف آذربایجان می‌دهیم.

حقیقت‌پور تاکید کرد: توسعه اندیشه ناب اسلامی در قفقاز و آشنا کردن مردم و مسئولین آن منطقه به آموزه‌های شیعی و اسلامی از اهداف فرهنگی حاج قاسم در منطقه قفقاز بود که به ثمر رسید.

تشریح اهداف فرهنگی حاج قاسم در منطقه‌ی راهبردی قفقاز

مشاور رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: پاکسازی دشمنان اسلام، از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی از منطقه حیاتی قفقاز، از استراتژی‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود و در حکم رهبر انقلاب به سردار قاآنی نیز بر ادامه این مسیر و اهداف تاکید شده است.

وی افزود: بنابراین راهبرد اجرایی جمهوری اسلامی و نیروی قدس سپاه پاسداران طبق روال گذشته در مورد قفقاز و قره‌باغ ادامه خواهد داشت.

پاکسازی آمریکا و اسرائیل از قفقاز، استراتژی نیروی قدس

مستشار وقت ایران در جنگ قره‌باغ در تعریف خود از انتقام سخت گفت: انتقام سخت یعنی گرفتن امنیت از اشغالگران، زورگویان و تجاوزگران به گونه‌ای که مراکز ثقل آنان ضربه شدید ببینند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۶:۰۱
  ایشون خودرااذری میدانندنه ترک.
  ضمنایکی ازمسئولان اعتراف کرده که ایران عمداازاذربایجان حمایت نکرده
  15 + 5 -
 • سیدرضا
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۹:۵۳
  زنده باشندایشون ازفرماندهان ازادسازی قره باغ بودند.
  6 + 15 -
 • وحید
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۱:۲۷
  اقای حقیقت پور شما زمانی که سفیر ایران در آذربایجان بودید آیا کاری برای آزادی قره باغ انجام داده اید؟ همین مردم مسلمان و بدبخت ارومچی در چین که زیر چکمه چین کمونیست نابود می شود آیا فریادشان به گوشتان نمی رسد؟ آن زمانی که شما می فرمایید در آذربایجان جنگ داخلی بود و دولتمردان برای رسیدن به قدرت وقت فکر کردن به قره باغ را نداشتند و این وظیفه ایران بود که در کنار برادران دینی می ایستاد حال هم دیر نشده است....
  16 + 4 -
  • محمد
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۰۶:۳۸
   دوست عزیز و گرامی دکتر حقیقت پور هیچ وقت سفیر ایران در اذربایجان نبوده اند. پس بهتر است دقت کنید
   2 + 0 -
 • محمد نژاد
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۸:۲۴
  روح سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی شاد باشد اگر اشتباه نکنم اکثر نیروهای سپاه قدس از برادران غیور وجسور لشگر 31 عاشورا یادگاران وهم سنگرهای شهید مهدی باکری هستند ان شاء اله در آینده نزدیک قره باغ به دست این عزیزان آزاد خواهد شد روح شهیدان باکری و سلیمانی از آزادی قره باغ از دست اشغالگران خوشحال خواهد شد
  4 + 5 -
 • عسگر
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۳:۱۳
  دوباره موقع انتخابات شد این اقا سرو کله اش پیدا شد
  6 + 1 -
 • اهبر خان
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۷:۵۳
  اول اینکه کلمه آذری برای ما درست است نه ترک. ما آذری ها هیچ نسبت ژنی با ترکان نداریم و تنها اشتراک ما اشتراک زبانی هست که آن هم به زور تحمیل شده است. از مساله نژاد پرستی تهوع آور که بگذریم می رسیم به بحث آزادی قره باغ. نخیر قره باغ آزاد نخواهد شد تا زمانی که این رژیم منحوس لیف ها بر سر کار باشند چرا که اشغال قره باغ موجب حیات این رژیم است. و علیف هم هیچ تمایلی برای آزادی قره باغ ندارد. دیدار علیف و رئیس ارمنستان در مونیخ را ببینید. چطور با دشمن با سعه صدر می خندد. این خنده به ریش تمامی داغتر از آش هاست.
  2 + 9 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۱
  شاید حاج قاسم سلیمانی آماده کمک بودند ولی سیاست جمهوری اسلامی این اجازه را نمیداد . میتوانید به خاطرات آقای رفسنجانی رجوع کنید . در آنجا به صراحت در مقابل درخواست کمک آذربایجان ،آقای هاشمی گفته اند که این موضوع کل منطقه را درگیر میکند . حال سئوال اینجاست که چرا در لبنان دخالت کردیم .در سوریه دخالت کردیم در حالی که اکثر مردم انجا راضی نبودند ولی با درخواست مستقیم دولت آذربایجان از کمک واقعی به مردم شیعه آذربایجان که اتفاقا در گذشته نه چندان دور از همین آب و خاک به زور جداشده بودند و فرصتی مناصب و مغتنم بود که دوباره به آغوش کشور اصلی خود برگردند دفاع نکردیم و دست رد زدیم . به باور ما مردم آذربایجان سیاستمدران جمهوری اسلامی از این وحشت داشتند که اکثریت غالب با اذریها خواهد بود و لذا به عمد نخواستند کمک کنند و البته دوای چند مجروح و یا صحبت با طرف مقابل برای دوری جنگ از مرزهای ایران و یا فرستادن چند تن آرد کمک نیست بلکه وظیفه انسانی است .
  فراموش نکنید که مردم بهترین قاضی هستند
  6 + 4 -
نظر شما
 • 8
 • 0
 • 3
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •