تبریک پاشینیان به ترامپ درباره ترور سردار سلیمانی صحت داشت؟
 • 1398/10/14 19:37
 • 115891
بررسی منبع ناشناس یک خبر؛

تبریک پاشینیان به ترامپ درباره ترور سردار سلیمانی صحت داشت؟

در حالی که فعلا موضع رسمی ارمنستان نسبت به موضوع شهادت سردار سلیمانی مشخص نشده است اما سایت های آذری و قوم گرایان با عناوین مختلف و با انتشار یک مطلب مشکوک، سعی در تفرقه افکنی در بین مردم دارند.

گروه بین الملل آناج؛ رسانه های منتسب به جریان قوم گرایی پس از اعلام خبر شهادت سپهبد سلیمانی بطور فزاینده ای شروع به انتشار اخبار نامربوط نسبت به سردار کردند.این رسانه ها که ظاهرا نمی توانستند شادی خود را از شهادت سردار سلیمانی بطور علنی بیان کنند، در ابتدا فقط با بکار بردن لفظ "تروریست" و "کشته و هلاکت" موضوع را پوشش دادند اما در ادامه سعی کردند تا چهره ی سردار سپهبد سلیمانی را در ذهن مردم، مخدوش کنند.

به عنوان مثال سپهبد شهید سلیمانی انتشار در یک سخنرانی از کسانی که ایران را با دیگر کشورها مقایسه می کنند گله مند است و با سوال می پرسد :"ایران و امنیت آن را با کجا مقایسه می کنید؟با ترکیه؟"رسانه های قوم گرا همین کلمه ی با ترکیه را بارها منتشر کرده و سعی کردند تا ذهن مخاطبان را نسبت به سردار مخدوش کنند.

 

اما بیشترین مطلبی که در رسانه های قوم گرا و به ویژه در سایت های مختلف جمهوری آذربایجان به آن پرداخته شده است مربوط به خبری است که در آن گفته می شود نیکول پاشینیان،نخست وزیر ارمنستان بابت ترور سردار سلیمانی به ترامپ تبریک گفته است!

این خبر از ابتدا با استناد به صفحه توئیتری یک خبرنگار بنام Diana Arutunyan منتشر شده است اما مراجعه به توئیتر و اینستاگرام و فیس بوک نشان میدهد چنین مطلبی در هیچ کدام از صفحات منتسب به این نام وجود ندارد.

در متن استنادی سایت های آذری زبان، یک عکس نیز از مطلب مزبور منتشر شده است که به زبان ارمنی بوده و ظاهرا برای القای صحیح بودن سند، کلمه فارسی قاسم سلیمانی در وسط متن به چشم می خورد و هیچ نشانه ای از اصالت برگ سند مذکور مانند نام نویسنده و ... وجود ندارد.

در هر حال فعلا موضع رسمی ارمنستان نسبت به موضوع شهادت سردار سلیمانی مشخص نشده است اما سایت های آذری با عناوین مختلفی از قبیل خیانت ارمنستان به تهران،تایید قتل ژنرال ایرانی توسط پاشینیان،تبریک پاشینیان به ترامپ و ... مطلب مشکوک مورد نظر را با متن واحد منتشر می کنند .
رسانه های جمهوری آذربایجان از هر فرصتی برای مخدوش کردن چهره ارمنستان در اذهان همسایگانشان استفاده می کنند و تاسف اینکه عمّال داخلی آن هم، بی توجه به درستی یا نادرستی مطلب،در حال تفرقه افکنی هستند.

سردار سلیمانی در روزهای ابتدایی انقلاب مسئولیت سپاه آذربایجان غربی را در مقابله با غائله ی کردستان داشت و بعدها نیز همیشه با حسرت از رشادت ها و اخلاص شهید باکری در جنگ یاد می کرد،اما این بار مورد طمع تفرقه افکنان شده است تا دل جوانان را از وی دور کند که قطعا دست همه ی تفرقه افکنان رو خواهد شد.

انتهای پیام/

گزارش از:امیرفاطمی

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • تبریز
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۲۲:۱۳
  نویسنده محترم، به نظر شما چهره ارمنستان مخدوش نیست؟؟؟؟؟؟
  دست ارمنستان به خون شیعیان آغشته شده و شما دلسوز چهره ارمنستان هستین.
  اصلا یک‌بار نوشته خودتون خوندین.
  اصلا بین پاراگراف‌هاتون ارتباط وجود نداره. چرا حالا سعی کردین جوانان داخلی رو بکوبین؟؟؟؟؟ ما با ارمنستان دشمن هستیم و هر جا رد پای ارمنستان باشه به زکدی اونجارو خواهیم کوبید. اگه دولت کثیف و وابسته آذربایجان بره کنار به زودی قره‌باغ رو هم آزاد خواهیم کرد.
  19 + 3 -
 • وحید
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۱:۲۷
  وقتی بیشتر رسانه های داخلی بعضی اخبار را وارونه منتشر می کنند نباید انتظار داشته باشیم تا رسانه های خارجی نیز اخبار را درست منتشر کنند همین بس که در سالگرد اشغال سرزمین مسلمانان همین پاشینیان در تهران و باشگاه آرارات یک سلفی انداخته بود که در آن عکس سرزمین مسلمانان یعنی قره باغ پاره تن اسلام به کشور اشغالگر ارمنستان الحاق شده بود آیا در این مورد رسانه های داخلی ورود کردند؟ سایت مجعول آذری ها نیز آتش بیار معرکه شده بود و حالا هم برای سرزمین اشغالی قره باغ رئیس جمهور هم تعیین کرده و تبلیغ هم می کند!!!!همین ها هستند که خون شهیدان اسلام را پایمال می کنند و این در حالی است که سایت آذری ها از آخور سلطنت طلبان بی دین تناول می کنند.
  13 + 3 -
 • آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۳:۱۹
  عجیب است حتی اگر تبریک هم نگفته باشد دولت ارمنستان مجبور است خود را متحد امریکا وروسیه و...بداند گول پان فارسیزم را نخورید شیعیان آذربایجان مطمئنا به یک امریکائی حق نمی دهند حتی توی گوش یک مسلمان متعلق به هرکجای جهان باشد بزند چه برسد به ایرانی وشیعه باشد
  10 + 3 -
 • طاها عبدالهی
  پاسخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۲۲:۰۴
  من طاها عبدالهی روزنامه نگار هستم. پان ترکها عامل بحران قفقاز هستند. موضوع درگیری با ارامنه در ترکیه یک اصل نهادینه شده است که هیچ وقت متوقف نخواهد شد. پان ترک های جمهوری آذربایجان هم که از هر فرصتی برای مخدوش کردن چهره ارمنستان استفاده میکنند از این فرصت هم سود بردند. رسانه های دولتی این کشور از اخبار گرفته تا فیلم، طنز، شو تلویزیونی، دعوت از خوانندگان آذری، رخدادهای ورزشی، مشکلات مرزی، کشف مواد مخدر و ... به خبرسازی علیه ایران و شهروندان ایرانی مشغول هستند. این جریان در سال ۱۹۸۸ و ۱۹۸۹ با همراهی تبعیدیهای ساکن ترکیه سلسله درگیریهای را با ارامنه در خاک آذربایجان و قره باغ به راه انداختند تا بتوانند به هدف داشتن یک کشور ترکی برسند که ارمنستان در این میان یک مانع فیزیکی میان ترکیه و آذربایجان بود. تحریک احساسات مردم این کشور سیاست هر روز است که تکرار میشود تا ارامنه را دشمن و ترکیه را دوست نشان دهند. تا زمانی که حقوق ارامنه به عنوان ساکنان اکثریت قره باغ کوهستانی تامین نشود این بحران ادامه خواهد یافت.
  0 + 8 -
  • وحید
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۷
   از اسم و نام خانوادگی شما بعید است که این حرفها را بزنید و این حرفهای شما نیست معلوم است که از کجا خط می گیرید و اگر اندکی در مورد قره باغ و تاریخ این منطقه تحیقی 10 در صدی داشته باشید که دارید متوجه موضوع خواهید شد...از شما دعوت می کنم که حتما در تابستان و روزهای خوش آب و هوا یک سری به ار منستان و از آنجا هم به مناطق اشغال شده سری بزنید و از وضعیت ارامنه ای که در آنجا زندگی می کنند باخبر شوید و گفتگویی با آنها داشته باشید و درد آنها را اگر توان داشته باشید بشنوید که چگونه از دست تندروهای افراطی و داشناک ها ناراضی هستند و در هر زمان به موسیقی مقامی آذربایجان گوش می کنند و اگر ترکی حرف بزنید اشک در چشمان همه روشن فکران ارمنی جمع می شود.
   3 + 0 -
نظر شما
 • 5
 • 0
 • 2
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •