شیخ‌لاری: کادر فنی قبلی خوب کار نکرده بود/ بازیکنان تراکتور بزرگ اما ظریف هستند
 • 1398/09/21 17:13
 • 114503
روزهایی بوده که خون دماغ شدم اما نشان ندادم؛

شیخ‌لاری: کادر فنی قبلی خوب کار نکرده بود/ بازیکنان تراکتور بزرگ اما ظریف هستند

سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتور می‌گوید، کادر فنی قبلی این تیم نتوانسته خوب کار کند.

به گزارش آناج، احد شیخ‌لاری در نشست خبری قبل از دیدار با فولاد خوزستان عنوان کرد: شما می‌دانید که فوتبال برد و باخت دارد. باخت‌ها مسائل ریز را هم بزرگ می‌کند. نمی‌خواهم کادرفنی قبلی را زیر سوال ببرم اما متاسفانه آنطور که باید و شاید با تیم در نقاط مختلف کار نشده است. از نظر روحی نیز شرایط همینگونه است. باشگاه تراکتور از نظر مالی وضعیت خوبی دارد اما این تمام ماجرا نیست. ما امروز که باید تمرین سبک می‌کردیم، دو برابر تمرین کردیم تا بتوانیم خودمان را ارتقاء بدهیم.

وی ادامه داد: مطمئنا مربیان مسائل روحی و فنی را بلد هستند. نیاز به زمان داریم. مطمئن هستم کادر مدیریتی و فنی باشگاه تلاش می‌کنند و امیدوارم که بازی با فولاد را ببریم. بعد از آن یک نشست با مسئولان باشگاه خواهیم داشت تا ببینیم بچه‌ها را چطور می‌توانیم از نظر روحی نیز ارتقا بدهیم.

سرمربی موقت تراکتور درباره استفاده از نفرات جوان تاکید کرد: به عنوان کسی که مسئولیت فنی را برعهده دارم، دوست دارم شرایط طوری باشد که حتی به جوانان هم فرصت بازی بدهیم. شما ببینید سعید مهری، رضا شکاری، احمد موسوی و ... را داریم که مدت‌ها است بازی نکرده‌اند. البته باید به ما هم فرصت بدهند. زمان نیاز است که فوتبال را ساختاری بازی کنیم. اینجا هم به ساختار نیاز دارد. وقتی کار نشود، بازیکن تصور می‌کند دستگرمی فوتبال بازی می‌کند.

شیخ‌لاری درباره تغییراتی که در تیمش ایجاد کرده است، گفت: هفته گذشته نزدیک به 600 پاس دادیم و مالکیت توپ دست ما بود. شجاعی در چند بازی خیلی خوب کار کرد اما مقابل ماشین‌سازی عالی بازی کرد. صرفا سعی کردیم کمترین خطا را در گزینش‌ها داشته باشیم. مثلا اگر تیکدری از راست به سمت چپ رفته که دلایل خاص خودش را دارد. ما نسبت به داشته‌های حریف اقدام کردیم. انشاالله سعی می‌شود از این به بعد شرایط بهتر شود. من خودم فوروارد بودم اما آقای دهداری من را دفاع گذاشت. امیدوارم دست مربیان باز باشد. ما نفر نداشتیم که اکبر ایمانی را به خط دفاع بردیم. اگر نفر داشتیم مریض که نبودیم پست بازیکنان را عوض کنیم. 

مربی تراکتور همچنین بیان کرد: امیدوارم منطقی به موضوعات نگاه کنیم. شاید یک مربی دیگر هم بیاید، خواسته خودش را دارد. ما باید روی اصول خود برویم و به اصول‌مان پایبند باشیم.

شیخ لاری درباره حضور ساکت الهامی در تمرینات تراکتور خاطرنشان کرد: من حدود 6 ماه است در تراکتور حضور دارم و قبل از اینکه من بیایم آقای ساکت الهامی در تیم بود. اینکه من بگویم ایشان را آوردم اینطور نیست. او به خاطر مسائلی که با دنیزلی داشت آقای زنوزی ترجیح داد بعد از یک مدت کوتاه در ماشین‌سازی کار کند. امیدوارم از ایشان هم طوری بهره‌برداری کنیم که تیم متضرر نشود.

وی درباره وضعیت کادرفنی تراکتور اظهار کرد: دعا کنید ان‌شاءالله سربلند شویم. یک گروه آنالیز را اضافه خواهیم کرد. در کادر فنی باید یک مربی بدنساز برجسته اضافه شود که از ما بیشتر بداند و بتواند کمک کند. ان‌شاءالله در کادر فنی با طمانینه قدم خواهیم برداشت.

شیخ لاری درباره آنالیز تیم فولاد گفت: همه مربیان کار کردیم و نقاط مثبت و منفی فولاد را می‌دانیم. من خاطره‌ای بگویم. زمانی حریف را آنالیز کردیم و نکات را گفته‌ایم اما از همانجا گل خوردیم. بعضی وقت‌ها شرایط طوری می‌شود که آدم زیر سوال می‌رود. بعضی گوشزدها نتیجه عکس می‌دهد. بچه‌ها درون‌شان هرچه باشد، می‌توانند موفقیت را رقم بزنند.

وی درباره وضعیت دروازه‌بانان تیم تراکتور عنوان کرد: امیدواریم بازیکنان آسیب نبینند. اینکه مقصر گل‌های خورده قبلی را دروازه‌بان بدانیم کمی بی‌انصافی است. انگشت آقای اخباری برگشت و فردا حضور ندارد. امیدوارم هر دو دروازه‌بان ما موفق باشند.

مربی تراکتور با اشاره به احتمال عدم حضور هواداران در ورزشگاه افزود: ما هر 4 روز یکبار بازی می‌کنیم. تیم ما به لحاظ شرایط روحی وضعیت خوبی ندارد. با این حال امیدوارم هواداران رفیق نیمه راه شوند و فردا هم بیایند. آنها آزرده خاطر هستند اما دوست داریم به ما ملحق شوند. بازیکنان ما بزرگ هستند اما ظریف هستند و از نظر روحی وضعیت خوبی ندارند. امیدوارم هواداران از آنها حمایت کنند. ما نمی‌خواهیم کسی را گول بزنیم. هواداران از کادرفنی هم بیشتر فوتبال را می فهمند. یک عده اما چوب لای چرخ می‌گذارند. فوتبال این نیست که بیایند مالکی که این همه سرمایه گذاشته را زیر سوال ببرند. نباید اینطور باشد.

وی با مقایسه تراکتور با پرسپولیس تاکید کرد: در تهران برخی بازیکنان را طوری بزرگ کردند که الان غبطه می‌خوریم. مگر ما فوتبال بازی نکردیم؟ مگر رسول خطیبی فوتبال بازی نکرده؟ چرا اینها را می‌کوبیم؟ انتظارمان این است که داشته‌های آذربایجان حمایت شوند. هواداران پرسپولیس با اسطوره‌اش اینطور برخورد می‌کنند؟ زمان‌مان کم است. شفاف و صادق گفتم باور کنید در دو روز گذشته خیلی کار کنیم. من که نمی‌توانستم در گذشته کاری کنم. سرمربی کارها را جلو می‌برد. الان هم نمی‌شود در دو روز به اندازه 5 روز کار کنیم. هفته بعد 4 روز زمان داریم و می‌توانیم تمرین کنیم. ان‌شاءالله هفته به هفته فرصت باشد و خدا قوت بدهد و شرمنده هواداران نشویم.

شیخ‌لاری درباره مشکلات تراکتور در زمان دنیزلی خاطرنشان کرد: زمان زیادی را از دست داده‌ایم. نمی‌خواهم علیه کسی حرف بزنم. اگر آقای بخواهیم آقای دنیزلی را زیر سوال ببریم درست نیست. او کارهایی که در پاس بود را اینجا هم انجام داد. نباید بازیکن را مقصر بدانیم. بازی با ماشین سازی 600 پاس دادیم و بالای 300 پاس صحیح بود. این تیم شرایط خوبی دارد و حتی در بحث آنالیز امروز نقطه هایی که در بازی قبل بود را نشان بدهم. ما در بازی با نساجی یک شوت میمبلا گل شد و پشت سر هم 4 گل زدیم. عدم تمرکز روی کار ابستگاهی ما را به نقطه‌ای می‌رساند که حرکات غیرورزشی علیه بازیکنان انجام شود. این جواب عکس می دهد. هم ما و هم بازیکنان را حمایت کنید. نمی‌خواهیم بازیکن سالاری باشد اما نفرات ارزشمندی داریم. خطاهایی هم داریم. متاسفانه خطای یک بازیکن را گردن 11 بازیکن دیگر می‌اندازیم. 

وی افزود: روزهایی بوده که خون دماغ شدم اما نشان ندادم. اگر از من خواستند مشکلات را گفته‌ام. من خیانت نکردم که در موقعش مشکلات را نگفتم. هر زمان گفتیم امروز در تمرین کار عوض می‌شود. یا باید رها می‌کردیم و می‌رفتیم. اما ایستادیم نه به این خاطر که شکست تیم را نگاه کنیم. ما ماندیم تا شرایط عوض شود. حتی تعویض هم نمی‌تواند خودخواهانه باشد. قبلا فردوسی‌پور می‌گفت کسی را با موبایل هدایت می‌کنند. الان بالا آنالیزور می‌گذاریم تا مشکلات را از بالا به ما بگوید. اشکالی ندارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • تیراختورچی
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۸:۵۸
  امیدواریم تیراختور این بایز رو با اقای شیخ لاری ببره وگرنه اوضاع خیلی حاد میشه.
  0 + 0 -
 • تیراختورچی
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۹:۲۱
  سلام- آقای شیخ لاری شما تقصیری ندارید درست می فرمایید امیدوارم فردا تیراختور پیروز میدان باشه ولی خیلی واجبه این رو بدونیم با این همه امید بستن و حواله به آینده کار درست نمیشه پس خود شما هم اگر واقعا تیراختور رو دوست دارید در تماس با آقای زنوزی درخواست کنید فعلا تا زمانی که کمیته فنی قوی تشکیل میشه با پیشکسوتان و اساتید فوتبال آذربایجان مشورت کنه یک سرمربی جوان کاربلد اروپایی برای تیم انتخاب کنه و حتما قبل شروع نیم فصل به باشگاه بیاره تا سرمربی خودش لیست بازیکنان ورودی یا خروجی رو تنظیم کنه نه این که بازیکنان توسط دست های پشت پرده چیده بشن بعد سرمربی بیاد تیم آماده رو تحویل بگیره آخر سر هم نتیجه نگرفت بگه با من کاری ندشاته باشید این فصل اصلا من اختیاری در جذب یا اخراج بازیکن نداشتم!
  0 + 0 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •