دفاع تمام قد پزشکیان از مجلس دهم/ کنار گود نمی‌شود گفت لنگش کن!
 • 1398/09/21 13:22
 • 114494
در گفت‌وگو با روزنامه مستقل مطرح شد؛

دفاع تمام قد پزشکیان از مجلس دهم/ کنار گود نمی‌شود گفت لنگش کن!

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر سخن جالبی درباره اهداف نمایندگی ابراز نمود و گفت: هر کســی می خواهــد از طریق نمایندگی قدرت بیشتری کسب کند.

به گزارش آناج، مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت‌وگویی با روزنامه مستقل انجام داده است. وی با بیان اینکه مجلس با شرایط فعلی به طور کامل در راس امور نیست، قدرت‌ها و شوراهای بیرونی را یکی از عوامل مهم در نظام تصمیم‌گیری عنوان کرد.

پزشکیان می‌گوید: کشور بجز مجلس، شورای نگهبان دارد، مجمع تشــخیص مصلحت دارد، شورای انقلاب فرهنگی دارد، شورای عالی فضای مجازی داریم و دیگر ارگان هایی که هیچ سلسله مراتبی را رعایت نمی کنند. این واقعیت های جامعه است.

نائب رئیس مجلس دهم از منتقدان پارلمان فعلی پرسید: اگر چنین مجلســی تاثیرگذاری ندارد چرا افراد بسیاری تقلا می کنند وارد مجلس شوند؟

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر سخن جالبی درباره اهداف نمایندگی ابراز نمود و گفت: هر کســی می خواهــد از طریق نمایندگی قدرت بیشتری کسب کند. اینجور نیست که بگوییم نمایندگان مجلس بی اختیار مطلق هســتند، بالاخره خیلی از قوانین از طریق مجلس تصویب می شــود، و خیلی از مشکالت جامعه هم از طریق همین مجلس به وجــود می آید.

پزشکیان افزود: مجلس آنقدر قدرت دارد که افرادی برای رسیدن به آن کلی هزینه بکنند، در بین قدرت های حاکمیت مجلس هم یک قدرت اســت، قدرتی که میتواند وزیر را به زیر بکشــد یا رئیس جمهور را زیر سوال ببرد، این قدرت کمی نیســت، ولی آیا کل قدرت در دســت مجلس است پاسخ قطعا خیر است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به منتقدان مجلس دهم اظهار داشت: برخــی انصاف را رعایــت نمی کننــد و می گویند مجلــس فعلــی ضعیف تر از مجلس قبل اســت، اما نمی گویند بســیاری از قوانین ضعیــف و معضلات کشور زاییده تصمیمات مجلس قبل است، معضلات اجتماعــی اثراتش ۵ الی ۱۰ ســال بعد مشــخص می شــود. اثرات مجلس فعلی کــه می گویند ضعیف است هنوز مشخص نشده اســت.

پزشکیان در تشریح عملکرد مجالس مختلف توضیح داد: تثبیت قیمت ها را کدام مجلس انجــام داد، که الان می گویند قیمت ها پله پله باید میرفت بالا! خب در روند گذشــته که قیمت ها پله پله داشــت می رفــت بالا چــرا جلویــش را گرفتیــد؟ در زمان حکومت ســابق می گفتیم چرا آزادی نیســت؟ الان خودمان نمی گذاریم کســی حرف بزند! از کنار گود که نمی شود گفت لنگش کن!

وی افزود: منتقــدان افزایش قیمت بنزین اگر می گذاشــتند سال به سال قیمت ها بالا برود فشاری به مردم وارد نمی شــد و این خسارت ها هم به وجود نمی آمد چون اصلا افزایش قیمت ها به چشم نمی آمد.

این نماینده مجلس در تکمیل اظهارات خود گریزی به نهج البلاغه زد و بیان کرد: به قول امــام علی(ع) که در نامه به مالک فرموده اند حــکام دیروز حرف هایی علیه ما می زنند که ما دیروز علیه آن ها می گفتیم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • آنتی شعار
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۰۰:۲۱
  ...مجلس آنقدر قدرت دارد که افرادی برای رسیدن به آن کلی هزینه بکنند، در بین قدرت های حاکمیت مجلس هم یک قدرت اســت...
  جناب پزشکیان بلی شاهد بوده ایم افرادی حاضر شده اند صدها میلیون پول بی زبان هزینه کنند تا بتونند نماینده یک شهر کوچک بشن قدرت کسب کنند منتها نه از جنس آن قدرتی که شما مدنظرتان هست بلکه کسب قدرت برای نفوذ بیشتر در ارگان ها ی دولتی و غیردولتی و آینده نگری شغلی...!!! البته همه نمایند هها اینطور نیستند.
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •