از لباس سبز تا صندلی سبز/حضور نماینده ادوار مجلس در کارزار انتخابات
 • 1398/09/13 10:23
 • 114341
گزارش آناج از حواشی چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات در تبریز؛

از لباس سبز تا صندلی سبز/حضور نماینده ادوار مجلس در کارزار انتخابات

در چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات چهره‌هایی چون عشرت شایق و سردار جعفری برای ثبت‌نام به فرمانداری تبریز مراجعه کردند.

گروه سیاسی آناج؛ در چهارمین روز انتخابات نخستین کسی که به فرمانداری تبریز مراجعه کرد، عشرت شایق نماینده مردم تبریز در مجلس هفتم بود.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه متولد سال ۴۲ است و دبیر آموزش‌وپرورش بوده است، گفت: مدتی معاون فرهنگی بنیاد شهید، مدیر باشگاه خبرنگاران استان و نماینده مجلس در دوره هفتم بودم.

وی با اشاره به اینکه انقلابی هستم و باید به انقلابی گری زمان اول انقلاب رجعت کنیم، عنوان کرد: باید مجلسی را تشکیل دهیم که با قانون گذاری به جایگاه اصلی برگردد. مجلس در این دوره فقط دچار خسران، واداده و ضعیف بود و اصلا وکیل الدوله نبودند.

نماینده مجلس هفتم ادامه داد: بسیاری از نمایندگانی که قبلا نیز نماینده بودند، دچار استحاله شدند. چرا قبلا برای لاریجانی سپر می‌گرفتند اما اکنون گارد می‌گیرند؟ ای کاش نمایندگان فعلی ثبت نام نکنند.

وی افزود: وقتی خانم نماینده نطق خودش را با به نام خدای رنگین کمان آغاز می‌کند، حتما جایگاه مجلس را نمی‌داند و تشکیلاتی وارد مجلس شده است. هزینه‌ای در تبلیغات ندارم و اسپانسر من مردم هستند.

استاندار: کسانی که هزینه کلان می‌کنند نمایندگان خوبی نمی‌شوند

پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی در بازید از محل ثبت‌نام داوطلبین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار آناج در خصوص روند ثبت‌نام گفت: در سه روز گذشته در طول مراحل ثبت‌نام همه چیز آرام بوده و هیچ مشکلی به وجود نیامده است. در کل استان ۱۳۶ نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند که ۶۵ نفر از آنان از حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر هستند.

وی ادامه داد: در کل کشور میزان ثبت‌نام ها ۲۰ درصد افزایش یافته اما میزان ثبت‌نام کنندگان در استان تفاوتی با دوره‌های قبلی ندارد که پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده آمار افزایش یابد.

پورمحمدی با بیان اینکه در کل استان ۱۵ زن در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: ۹ نفر از این زنان در تبریز ثبت‌نام کرده‌اند. داوطلبین ثبت‌نام را به روزهای آینده موکول نکنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص هزینه‌های کلان برخی نامزدها در انتخابات گفت: دستورالعمل‌های خاصی برای تبلیغات وجود دارد و دستگاه‌های نظارتی مراقبت دارند اما همانطور که امام جمعه تبریز تذکر دادند کسانی که پول کلان خرج می‌کنند نمایندگان خوبی نمی‌شوند و مشخص نیست منبع این پولها از کجاست.

استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص مشکل خبرنگاران در پوشش خبری ثبت‌نام در شهرستان‌ها عنوان کرد: حضور خبرنگاران در پوشش خبری آزاد است و در هیچ شهرستانی نباید مشکلی باشد.

نهضت آزادی‌ها نیز وارد میدان شدند

غفار فرزدی از جمله فعالان سیاسی و جنجالی سالهای گذشته بود که برای ثبت‌نام به فرمانداری تبریز مراجعه کرد.

وی که خود را از اعضای نهضت آزادی و نزدیک به اصلاح‌طلبان می‌داند، گفت: در دوران ابتدای پیروزی انقلاب معاون سیاسی_امنیتی استاندار و فرماندار بودم اما سال ۹۰ جزو کسانی بودم که به دلیل مخالفت با دولت وقت به اجبار در ۲۸ سال بازنشسته شدم.

وی ادامه داد: ۷۴ ساله هستم و بارها در انتخابات ثبت‌نام کرده‌ام که اکثرا رد صلاحیت شده‌ام، هدفم بازگرداندن مجلس به راس امور است.

دیگر داوطلبی که برای ثبت‌نام انتخابات به فرمانداری تبریز مراجعه کرد نماینده انبوه‌سازان در تبریز بود. محمدعلی شریفی متولد شال ۶۱ و کارشناس ارشد سازه است.

فرزدی درباره شرکت در انتخابات گفت: دوره قبل در انتخابات شورای شهر شرکت کردم و ۱۳ هزار رای آوردم و به هیچ حزبی وابسته نیستم. 

وی ادامه داد: جز انبوه‌سازان تبریز هستم و هدفم این است که بتوانیم برای اشتغالزایی و مشکلات مردم کار انجام دهیم. هزینه انتخاباتی را از جیب خودم پرداخت می‌کنم.

قهرمان جهان به دنبال کرسی مجلس

افشین یاری، قهرمان جهان در رشته ورزش‌های رزمی دیگر داوطلبی بود که برای ثبت‌نام در فرمانداری حاضر شد.

وی که متولد سال ۶۵ است و به صورت مستقل می‌خواهد وارد مجلس شود، گفت: پیرو فرمایشات رهبری برای ثبت‌نام آمدم و با توجه به اینکه جوانم و مشکلات را می‌دانم برای حل مشکلات می‌خواهم به مجلس بروم. هزینه‌های انتخاباتی را از درآمد خودم تامین می‌کنم.

منادی از راه دور ثبت نام کرد

علیرضا منادی سپیدان نماینده مجالس هشتم و نهم تبریز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد.

برخی از کاندیداهای نمایندگی مجلس  از طریق وزارت کشور برای حوزه انتخابیه خود ثبت‌نام کردند.

سردار جعفری ، از لباس سبز تا صندلی سیز

سردار عزت‌الله جعفری، مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دیگر چهره شاخصی بود که امروز برای ثبت‌نام آمد. 

وی با بیان اینکه برای گفتمان انقلابی و تشکیل مجلس انقلابی و موثر وارد میدان می‌شوم، گفت: هدف همه ما مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو است.

وی  در پاسخ به سوال خبرنگار آناج در خصوص مطالعه سیاست کلی نظام قانونگذاری عنوان کرد: قانون ما پیشرفته‌ترین قانون است و دین را در کنار دنیای مردم می‌خواهد، قانون ما ایرادی ندارد بلکه باید به خوبی پیاده شود.

وی ادامه داد: هدف من صداقت در انتخابات و کارها است و تقویت برنامه‌های اقتصادی، اجتماعی  استان از جمله کشاورزی و تقویت استارت آپ‌ها است.

جعفری در خصوص شفافیت آرا و اموال نیز ابراز داشت: اگر شفافیت آرا وجود داشت وزیری که سه بار استیضاح می‌شد رای نمی‌آورد، می‌شنویم که در مجلس لابی بیداد می‌کند و برخی نمایندگان با دریافت یک آپارتمان رای‌شان تغییر می‌کند.

وی با پشتیبانی از فعالیت‌های قوه قضاییه عنوان کرد: پشتیبان قوه قضاییه هستیم و در آخر سال مشخص می‌شود چه مقدار از تخلفات به بیت‌المال بازگشته است. برخی می‌گویند با تخلفات برخورد نشود، یعنی دزدها را آزاد بگذاریم که هرچه می‌خواهند، انجام دهند؟

یوسف امید، فوق لیسانس مدیریت دولتی و بازنشسته آموزش و پرورش دیگر ثیت‌نام کننده امروز بود.

وی ادامه داد: هرکس که به اینجا مراجعه می‌کند دارای هدف است و همه ما موظف هستیم که در مقابل توطئه‌ها حضور فعال داشته باشیم. مسایل روز را درک کنیم و خودمان را مکلف بدانیم که در مقابل اهداف مخرب دشمن بایستیم.

وی با بیان اینکه وابسته به اصولگرایان است، گفت: البته چه اصلاح‌طلبان و چه اصولگرایان دارای اشکال هستند. برای انتخابات هزینه نمی‌کنم و به نظرم رایی سالم است که پشت آن رشوه نباشد.

نماینده ادوار مجلس در کارزار انتخابات

حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز در ادوار مجلس، با حضور در ستاد انتخاباتی تبریز حضور خود در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تجربیات گذشته و مدیریت کلان سرمایه من در انتخابات است. مجلس دهم فاقد برنامه راهبردی بود و خروجی مشخصی در تدوین و نظارت نداشت. صحبت‌های لاریجانی در دهم آذر نشان داد مجلس دهم کارنامه‌ای نداشت.

میرتاج‌الدینی افزود: وزرای میلیاردی در مجلس دهم شش سال باقی ماندند و این مجلس حتی در حوادثی مانند قطار تبریز مشهد کاری انجام ندادند و نتوانستند وزیر را استیضاح کنند.

وی با اشاره به حضور خود در دولت‌های گذشته گفت: من منتسب به جریان احمدی‌نژاد نیستم بلکه در دولت وی بودم، من منتسب به جریان انقلابی و ولایی هستم و این جریان نیز لیستی را ارائه خواهد کرد.

نماینده ادوار مجلس به ترکیبی از افراد با تجربه و نخبه در مجلس اشاره کرد و یادآور شد: دومین استانی که بیشترین معادن را دراختیار دارد، آذربایجان‌شرقی است اما از ظرفیت‌های آن بهره گرفته نشده است.

میرتاج‌الدینی به هزینه‌های تبلیغاتی گریزی زد و اظهار داشت: برخی‌ها به من می‌گفتند که برای انتخابات کاغذ بخر چون گران خواهد شد اما این کار را نکردم. تبلیغات کاغذی محدودی خواهم داشت زیرا تبلیغاتم مردمی بوده و حداقل هزینه‌ها را خواهم داشت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •