اندک اندک جمع مستان میرسند/ مدیران کل سابق به صف شدند
 • 1398/09/12 10:08
 • 114330
گزارش آناج از حواشی سومین روز ثبت‌نام داوطلبان مجلس در تبریز؛

اندک اندک جمع مستان میرسند/ مدیران کل سابق به صف شدند

سومین روز ثبت‌نام داوطلبین مجلس شورای اسلامی در حالی آغاز شده که شنیده می‌شود امروز چهره‌های شناخته شده‌ای به فرمانداری تبریز مراجعه خواهند کرد.

گروه سیاسی آناج: سومین روز ثبت‌نام مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه آغاز شد. اولین داوطلب ثبت‌نام در مجلس ایوب بابایی فرزند شهید و دانشجوی دکتری علوم اجتماعی است. وی متولد سال ۵۳ و کارمند است و گسترش دموکراسی را هدف خود برای ثبت‌نام دانست.

داوطلب بعدی مدیر یک دبیرستان است. معصومه سرایی دانشجوی مدیریت آموزش است و ثبت‌نام در انتخابات را یک تکلیف برای خود می‌داند.

وی با بیان اینکه توجه به مشکلات زیرساختی و تربیتی از جمله اهداف شرکت در انتخابات است، گفت: من این مشکلات را از نزدیک لمس کردم و فکر می‌کنم بتوانم آنها را حل کنم و به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم.

شایعه ثبت‌نام چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب 

در حالیکه در دو روز گذشته خبری از ثبت‌نام چهره‌های شناخته شده نبود، شنیده‌های امروز حاکی از این است که احتمالا برخی از چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب برای ثبت‌نام به فرمانداری تبریز مراجعه کنند.

جوانترین داوطلب انتخابات نیز از راه رسید

محمد رحیمی، متولد سال ۶۶ و کارشناس ارشد برق و مخابرات است. وی هدفش را حضور جوانان در مجلس دانست و گفت: جوانان باید مجلس بروند و خواسته‌هایشان را اجرایی کنند. به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم.

حضور فرهنگی در محل ثبت‌نام انتخابات

اولین چهره سرشناسی که برای ثبت‌نام در محل فرمانداری تبریز حاضر شد محمدحسین فرهنگی بود. وی که در مجلس شورای دهم نیز نماینده مردم تبریز بود، در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه استانی مشکلات قالیبافان، اقتصاد، صنعت و معدن از جمله مشکلات عمده است مجلس دهم فاقد هویت بود و پراکندگی همه را اذیت کرد.

وی گفت: لاریجانی تنها به فکر ابقا بود .سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری را مطالعه کرده‌ام و برخی از آیتم‌های این ابلاغیه باید به صورت آیین‌نامه مطرح شود موافق شفافیت مالی هستم و شفاف زندگی کرده‌ام موافق این نیستم که مردم از عملکردم ناراضی بودند و بیشتر لوایح تاثیرگذار در دوره ما تصویب شد

گفتنی است محمدحسین فرهنگی در صورت راهیابی به دوره یازدهم مجلس اولین نماینده آذربایجان خواهد بود که 5دوره متوالی در مجلس حضور خواهد داشت.

اولین روحانی در تبریز ثبت‌نام کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین شربیانی صبح امروز با حضور در فرمانداری تبریز برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد.

وی مجلس دهم ضعیف‌ترین ادوار مجلس دانست و عنوان کرد:از طیف اصولگرایی کاندیدا هستم و امیدوارم در مجلس یک طیف نواصولگرا داشته باشیم

حجت‌الاسلام شربیانی خاطرنشان کرد: با شفافیت مالی موافقم اما با توجه به برخی اتفاقات گذشته و خرید و فروش آرا، شورای نگهبان نظارت بیشتر داشته باشند.

ورود شعرا به عرصه انتخابات

داوطلب بعدی که برای ثبت‌نام در انتخابات در فرمانداری تبریز حاضر شد، یوسف دهقانی کارشناس ارشد حقوق عمومی و کارمند شهرداری است. وی سرمایه‌اش را علم خواند و گفت: قوانین حقوقی ما بسیار قدیمی است و امیدوارم مردم در این دوره حقوقدانان بیشتری را به مجلس بفرستند. وابسته هیچ حزبی نیستم و دستی در شعر دارم و شاعر هستم.

مدیران کل سابق به صف شدند

علی جعفری آذر، چهره نام آشنای رسانه‌ای و کارشناس حقوق نیز از جمله ثبت‌نامی‌های روز سوم بود.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص عمده هدف شرکت در انتخابات گفت: هدف از ورود به مجلس رفع مشکلات عمده کشور و مجلس در کنار دیگران است. وابسته به حزب خاص نیستم اما نزدیک به طیف اصولگرایی‌ام.

جعفری آذر در پاسخ به سوال آناج در خصوص ضعف‌های مجلس دهم عنوان کرد: مجلس دهم هیچ جهت گیری نداشت و از جایگاه مجلس افتاد. مجلس دهم یک عملکرد موفق نداشت و قانونگذاری به بیراهه رفت و به غیر از استیضاح وزرا دیگر فعالیت‌ها تبدیل به امر تشریفاتی شد.

وی افزود: حتی سوال از رییس جمهور که چندین ماه جامعه را دچار التهاب کرد اثری نداشت.

جعفری آذر در خصوص هزینه‌های انتخاباتی نیز گفت: هزینه خاص انتخاباتی نخواهم داشت زیرا نه توان هزینه کلان دارم و نه به آن معتقدم. سابقه و شناختی که مردم، جوانان و مستضعفین نسبت به من دارند تبلیغات من است.

به صف شدن مدیران کل سابق برای ثبت‌نام در انتخابات

مسعود محمدیان، مدیرکل سابق دامپزشکی استان و از مدیران سابق وزارت جهاد کشاورزی دیگر داوطلب ثبت‌نامی امروز بود.

وی با بیان اینکه منتسب به طیف اصولگرایی است، عنوان کرد: مجلس در راس امور است و با توجه به مشکلاتی وجود دارد می‌خواهم وارد مجلس شوم. بیشترین مشکلات مجلس از تبلیغات کلان نمایندگان و ورود به حواشی است. هزینه خاص تبلیغاتی نخواهم داشت.

بهزاد لطافت، ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری و ۴۱ ساله دیگر ثبت‌نام کننده حاضر در فرمانداری تبریز بود.

وی با بیان اینکه اگر قرار باشد به مجلس بیایم شفافیت را در راس قرار می‌دهم، عنوان کرد: چیزی که مردم را اذیت می‌کند عدم شفافیت است، به هیچ جناح و قدرتی وابسته نیستم و در بازار آزاد مشغولم. منبع هزینه‌ای‌ خاصی ندارم و هزینه انتخاباتی نخواهم داشت.

کارناوال شهرتی‌فر در حوزه اجرایی سابق

داوطلب دیگری که یک ساعت مانده به پایان ساعت ثبت‌نام انتخابات در سومین روز ثبت‌نام در فرمانداری حاضر شد، رحیم شهرتی‌فر بود. 

وی با بیان اینکه امیدوارم مجلس یازدهم اثرگذار و خوب باشد، گفت: امیدوارم مردم و نمایندگان آذربایجان به مانند همیشه در این انتخابات و در سرنوشت‌سازی کشور موثر باشند. امروز اگر مردم در شرایط بد اقتصادی است و دغدغه‌های اجتماعی، فوهنگی و... دارند قسمت مهم مربوط به مجلس شورای اسلامی است.

شهرتی‌فر در پاسخ به سوال خبرنگار آناج در خصوص نقاط ضعف مجلس دهم عنوان کرد: برای ارزیابی عملکرد نمایندگان باید به وضعیت نگاه کنیم آیا از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وضعیت برای مردم قابل قبول است؟ پس عملکرد قابل قبول است اما اگر بر وضعیت گلایه داریم، عملکرد بد است.

وی در خصوص هزینه‌های تبلیغاتی نیز ابراز داشت: فعلا تبلیغاتی شروع نشده تا هزینه باشد و زمان اطلاع رسانی و یارگیری است اما انتخابات نباید پرهزینه باشد که در تامین آن مشکل ایجاد شود. امروزه با گسترش فضای مجازی نیاز به هزینه گسترده و بنر نیست و اگر بناست شفاف عرض کنم به اندازه دیگر نمایندگان هزینه خواهم کرد چون پول دیگری ندارم.

شهرتی‌فر با بیان اینکه از زیرمجموعه هیچ حزبی نیستم پایه تفکراتش را اصلاح طلبی خواند.

در پایان روز سوم فرماندار تبریز در جمع خبرنگاران در خصوص آمار ثبت‌نام کنندگان گفت: جمع آمار ثبت‌نام کنندگان در سه روز  اول 63نفر است که از این تعداد 9 نفر زن و 54 نفر مرد هستند.

مهدوی ادامه داد: در روز سوم از حوزه تبریز 25 نفر ثبت نام کرده‌اند که بیش ترین فراوانی سنی بین 30 تا 45 سال است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •