اسـلامِ ولایـی یا اسـلامِ شـورایـی؟
 • 1398/09/07 12:04
 • 114244
یادداشت میهمان؛

اسـلامِ ولایـی یا اسـلامِ شـورایـی؟

شیعه در تاریخ از رای شورا هرگز خاطرات خوشی به خاطر ندارد، من بی پروا ولی با لکنت زبان و قلم میگویم؛ رای شورایی در تاریخ منجر به امام کُشی شده است.

گروه سیاسی آناج/ مرتضی بزرگی؛ وقتی نخبگان و حوزویان و دانشگاهیان، مردم را برای قاعده‌ی "بسط ید امام" در راهبری و راهگشایی جامعه برای تحقق عدالت نشوراندند و نام مصلحت بر آن گذاشتند، آنچه اتفاق خواهد افتاد غلبه ی قاعده "اسلام شورایی" بر "اسلام ولایی" است.

بنزین یک بهانه بود تا با تصمیمات شورایی، حتی جمهوریت را به صلابه بکشند و امامِ بر حق جامعه و مردم مستضعف را بر آنچه در شورا رای آورده است تسلیم کنند و نام مثلا قانون بر آن بگذارند. بگذریم از اینکه رییس دستگاه قضا و همراهانش مخالف این رای بودند.

این رفتارها مرا یادآور این صحنه تاریخ می‌شود که وقتی علی فرمان بازگشت مالک از نزدیکیِ خیمه معاویه را صادر کرد، "ولایتمداران وارونه" آن را یک فرمان و حکم بلافصل تلقی کردند و بر تاخیر مالک از بازگشت، انگ ضد ولایتمداری زدند؛ کسی هم بر چرایی فرمان علی خون دل نخورد.

چقدر برای برخی مدعیان مسلمانی، شیرین و شکلاتی و ملس و میخوش بود، وقتی رهبری قاطعانه از تصمیم شورا حمایت کردند و بر ذهن مبارک کمی فشار نیاوردند که چه شد که رهبری چنین از جایگاه خود بر رای شورا هزینه کردند.

آن روزی که شیخ خاکستری، نقض‌های پی در پیِ پیامبر در برابر کفار را عهدهای پی در پی خواند و هیچ مرجعی لااقل نه برای انقلاب که برای پیامبر سینه چاک نکرد و فریادی نزد، بدیهی است که امام جامعه از سر تنهایی حتی در برابر تصمیم مثلا قانونیِ شورا جام صلاح و مصلحت سرخواهد کشید تا لااقل کشور از فتنه‌ی بزرگ در امان بماند.

همینقدر بدانید که از سر ولایتمداریِ وارونه‌ی بالانشینانمان، راه قانونی تسلطِ پیرانِ سیّاس را بر سید جامعه هموار کردیم. شسته و رفته بر ما تصمیم خواهند گرفت و نامش را قانون خواهند گذاشت و مردم بیچاره از سر ناچاری برای بقای انقلاب راهپیمایی خواهند کرد و از آنسو، رییس دولت بخاطر حمایت مردم از تصمیماتشان تشکری خواهد کرد و سری خواهد جنباند.

تا در این توهّم بسر میبریم که قیام برای تحقق عدالت، ناقض امنیت است، در بر پاشنه‌ی "ولایتمداری وارونه" خواهد چرخید و امور کشور در شورا به رای گذاشته خواهد شد و شیعه در تاریخ از رای شورا هرگز خاطرات خوشی به خاطر ندارد، من بی پروا ولی با لکنت زبان و قلم میگویم رای شورایی در تاریخ منجر به امام کُشی شده است، آخرینش هم سال ۶۸ بود که حضرت روح الله را به جام زهرِ قطعنامه شهید کردند. باید به دعا و آه سحر پناه برد، ورنه این مترفین مردم را به نان خالی محتاج و لای چرخدنده های قانون له خواهند کرد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • حسن
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۰
  سلام وامرهم شورابینهم--مجلس خودش شوراست مصلحت نظام خودش شوراست خبرگان رهبری خودش شوراست که بعد رحلت امام خمینی(ره) جانشین برحق را برگزید چه آسیبی منتها اضلاع شورا در کشور به علت سیاستهای پان فارسی وعمدتا پاکسازی زبانی در اقلیم ترک ایران ناقص است تو چه می دانی مصلحت کشور چیست .... فارسهای دور کویر زرنگتر از امثال من وتو هستند الکی چی می نویسی در آمد دولت با این افزایش دو برابر شده هنئز خوابی
  2 + 4 -
 • آرازز
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۲۰:۵۴
  احسنت سیزه و درین باخیشیزا
  5 + 0 -
 • آدسیز
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۷:۰۴
  سلام- واقع بین باشیم، آخه این "مصلحت اندیشی سران سه قوه" را کجای دلمان بگذاریم؟! مگر در قانون اساسی چنین چیزی وجود خارجی دارد؟! با این اقدام، کل اقتدار مجلس که عضاره رای ملت هست زیر سوال رفته است. درود بر روح امام خمینی (ره) که فرمودند: "میزان، رای ملت است." تا در تاریخ ثبت شود و در چنین روزهایی برای ما نقشه راهی باشد.
  4 + 0 -
نظر شما
 • 3
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •